Deutsche Bank przedstawił ranking najlepszych miast do życia

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Najnowsze badania przeprowadzone przez Deutsche Bank wykazały, że miasta w Europie i Australazji oferują najwyższą jakość życia na świecie. Opublikowany w zeszłym tygodniu raport analizował koszty i jakość życia mieszkańców z 56 miast w różnych zakątkach globu.

Najlepszym miastem do życia okazał się szwajcarski Zurych, pomimo, że był najlepiej oceniany w żadnej z podkategorii. Zurych zajmował jednak wysokie miejsca we wszystkich miernikach podlegających ocenie. Szwajcarskie miasto jest drugie w indeksie siły nabywczej oraz trzecie pod względem bezpieczeństwa obywateli.

 

Drugie miejsce w rankingu zajęła stolica Nowej Zelandii, Wellington. Główne atuty tego miasta to: sprawny transport, niski poziom zanieczyszczenia i jeden z najlepszych na świecie wskaźników siły nabywczej. W pierwszej 10 znalazły się jeszcze kolejno takie miasta, jak: Kopenhaga, Edynburg, Wiedeń, Helsinki, Melbourne, Boston, San Francisco oraz Sydney.

 

San Francisco ma najlepszy poziom siły nabywczej na świecie, lecz o niższej pozycji w rankingu zadecydowały wysokie koszty utrzymania. Warszawa została sklasyfikowana w środku stawki (na 30 miejscu). Co ciekawe, za stolicą Polski znalazł się nawet Nowy Jork, więc zdaniem autorów raportu nad Wisłą można toczyć szczęśliwsze życie niż w wielkiej amerykańskiej metropolii. Warto o tym pamiętać, zanim zaczniemy przesadnie narzekać na swój los.

Stolica Nigerii, Lagos, została uznana za miasto o najniższej jakości życia. W najgorszej trójce znalazła się także stolica Filipin, Manila oraz Pekin. Najwyraźniej trudno być szczęśliwym, gdy na każdy metr kwadratowy przypada 5 osób. W najgorszej 10 znalazł się też Szanghaj, co jednoznacznie wskazuje, że życie w Chinach nie należy do najprzyjemniejszych. 

 

Analitycy Deutsche Banku porównali również koszty podstawowych artykułów w różnych miejscach na świecie. Najdroższym miastem do życia okazało się Oslo, gdzie za 2 litry Coca Coli zapłacić trzeba 4,73 $, czyli aż o 197% więcej niż w Nowym Jorku. Para butów Nike, Adidas lub innej sportowej marki była najdroższa w Zurychu (150 $), a najtańsza w indyjskim Bangalore (58 $). Dubaj, Oslo, Kopenhaga i Hongkong okazały się z kolei najdroższe pod względem ceny piwa w lokalnych pubach. Najtaniej złocisty trunek można nabyć natomiast w Pradze i Manili.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika RealizmSceptycznyNiepopularny

NIE POPIERAM ANI

NIE POPIERAM ANI KOŚCIÓŁKOWCÓW ANI TZW. LEWAKÓW KTÓRZY Z DAWNĄ LEWICĄ NIE MAJĄ WIELE WSPÓLNEGO. Jestem za wolnością jednostki, ponad wolność państwa. Tam gdzie silna i wolna jednostka państwo musi być słabe. Inaczej państwo=rząd bierze za morde obywatela i wprowadza ZAMORDYZM i propagande wtłaczaną na siłę za pomocą tzw. wolnych mediów. Dlatego wolności jednostki ani w USA (potęga) ani w Chinach (też potęga) ani byłym ZSRR czy Rosji nie ma! Mimo wielkiej propagandy wolności np. w formie filmów z hollywood - w prawdziwym usa jest prawdziwy zamordyzm. Przejawia się to choćby w brutalności i samowolce policji wobec obywateli.

A przykłądem pozytywnym są choćby Czechy. Polska ma problem również z uwagi na geopolityczne położenie - i tu niewiele da się zrobić.

Osobiście JESTEM ZA WOLNOŚCIĄ::

-jednostki (w jej czynach i wypowiedziach - o ile innych nie narażają na cierpienie - i nie mówimy tu o wyimaginowanych cierpieniach tylko o bardzo konkretnych jego przejawach. Inaczej zaczną nam wmawiać że mówiąc o tym że nie wierzę w boga obrażam czy ranie czyjeś uczucia!) Niestety nic nie jest już proste i klarowne. Trzeba dedukować i rozkminiać przekręty innych by nie weszli z buciorami na nasze podwórko i nie zdeptali naszej wolności.

-słowa i prawa do ekspresji siebie poprzez ubiór, sztukę, muzykę, słowo (inaczej będzie znów zamordyzm jak w prl-u lub jak za stalina). To że komuś nie podoba się czyjś ubiór lub fryzura nie daje prawa do ataku na taką osobę - tu jest miejsce i wyzwanie w postaci tolerancji.

-wyznania i wiary - każdy wierzy w co chce i jest to sprawa tak intymna i prywatna jak łóżko i to co w nim robię - oczywiście z drugą osobą za obopólną zgodą.

Spostrzeżenie - jak wierzący gorliwy katolik może popierać morderstwo - czy co gorsza morderstwo z torturami - nawet jeśli osobą oskarżoną jest morderca, pedofil czy inny oskarżony? Jak można być wówczas za karą śmierci - szczególnie że sądy też się mylą i w razie pomyłki zabijamy niewinnego człowieka!

Nawet jeśli pomyłki sądu to 1% wszystkich spraw - zabijamy wtedy 1% ludzi skazanych - to całkiem sporo jak na katolika który wierzy w 10 przykazań m.in. w 'NIE ZABIJAJ!'

 

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Sławomir M

jeżeli ten satan  faktycznie

jeżeli ten satan  faktycznie istnieję to napewno został on zaprojektowany przez głównego projektanta świata tak żeby był potrzebny i faktycznie wykonuję kawał dobrej roboty bo przez te kłody które nam wszystkim rzuca pod nogi zyskujemy doświadczenie i mądrość ale to też od nas zależy czy chcemy z tych trudności  wyciągać wnioski i chłonąć naukę czy dalej pokonywać coraz trudniejsze i cięższe kłody aż do skutku bo nie jesteśmy tu raczej na wczasach to jest szkoła która wydostaje nas z ciemni na światło  i nic nie dzieję się przypadkiem !!! ludzie zrozumcie wreszcie że ten świat który nas otacza nie istnieje naprawdę to jest tylko symulacja i program MATRIX który ma na celu nas obserwować,badać i uczyć różnych doświadczeń dlatego zawsze za wszystko ponosimy konsekwencję ale również otrzymujemy nagrody w postaci szczęścia i łatwiejszego życia ,ale istoty znajdujący się w ciemni tego nie zrozumieją bo wszystko jest jeszcze przed nimi cała droga w kierunku światła z trudnymi kłodami pozdrawiam Wink

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Sławomir M

kościół to jest nadal

kościół to jest nadal imperium rzymskie tylko pod inną nazwą to jest twór ludzki i ci co znają prawdziwą historię to wiedzą jakimi metodami nawracali niewiernych (oświeconych) na swoją wiarę palili żywcem i mordowali różnymi potwornymi metodami pod pretekstem herezji ,a jeżeli chodzi o dobro i zło to też jest tylko wymysł ludzki stworzony do manipulacji ciemnoty każdy trud lekki czy ciężki który wydarza się nam na naszej drodze życia jest doświadczeniem które nam jest potrzebne żeby iść w kierunku światła taki jest cel głównego projektanta a religie i wszystko inne tworzą ludzie dla własnych celów i korzyści  ale to też jest potrzebne bo ktoś w końcu ten trud lekki czy ciężki  dla kogoś musi tworzyć żeby zyskał doświadczenie  i tak koło się zatacza

Strony

Skomentuj