Deszcz meteorów na Kubie. Trwają poszukiwania meteorytów

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Kubańscy sejsmolodzy donoszą o upadku meteorytu w rejonie miasta Moa we wschodniej części wyspy. 

 

Według informacji, w piątek o godzinie 22:06 czasu lokalnego stacja sejsmologiczna Moa zarejestrowała na niebie kilka zjawisk świetlnych.

„Według naocznych świadków w okolicy widoczne były czerwone i białe światła, po których nastąpiła gwałtowna eksplozja” - czytamy w raporcie.

Według szefa National Seismological Service, Enrique Arango Arias, wszystko wskazuje na to, że był to meteoryt.

„Na podstawie odczytów z czujników nie była to eksplozja na ziemi, ale ponieważ było to zdarzenie o takiej charakterystyce, nasz sprzęt zarejestrował wyraźną falę uderzeniową” – podano w komunikacie.

Nie ma dotychczas informacji czy ktoś odnalazł na powierzchni ziemi jakieś meteoryty będące pozostałością tej kosmicznej skały.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Jedna rzecz mnie zastanawia .

Jedna rzecz mnie zastanawia ... dlaczego Państwowa Służba Sejsmologiczna (w wolnym tłumaczeniu) nie ma hiszpańsko języcznej nazwy ? Przecież ten właśnie język obowiązuje na Kubie jako urzędowy ? - no chyba , że nastąpiły jakieś zmiany . 

Portret użytkownika ​euklides

A w Polsce jak znajdziesz

A w Polsce jak znajdziesz meteoryt to według tego co pejsy mają nasrane w głowach jest on ich własnością. Oczywiście taki znaleziony meteoryt należy schować przed pazernym szytem i zachować lub sprzedać jako swoją własność, gdyż reguły ustalone przez szyta nie mają żadnych podstaw prawnych.

Skomentuj