Desperacka wojna dżihadystów o Aleppo

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Zachód cierpliwie przygląda się, jak kolejne tereny największego miasta w Syrii są odbijane z rąk tzw. opozycji, wspieranej przez terrorystów z al-Kaidy. Rebelia przegrywa tę walkę - armia rządowa otoczyła wschodnie Aleppo i skutecznie broni się przed próbą zniesienia oblężenia.

 

W południowej części Aleppo toczą się krwawe bitwy. Tysiące islamskich bojowników szturmuje pozycje wojsk rządowych. Ich atutem z całą pewnością jest liczebność, lecz syryjska armia otrzymuje silne wsparcie z powietrza. Rosyjskie lotnictwo nieustannie bombarduje "umiarkowaną opozycję" i nie daje im nawet chwili wytchnienia, co znacznie utrudnia ich możliwości ataku.

Aby znieść oblężenie, islamiści prowadzą właśnie ofensywę z dwóch stron. Tysiące bojowników naciera od strony południowej, a kolejne tysiące atakują z otoczonego przez wojska regionu, co widać na powyższej mapie. Intensywne naloty powodują śmierć wielu bojowników. Niektóre media donoszą, że dowódcy rebeliantów ściągają do Aleppo wsparcie z innych regionów w Syrii.

 

Wyzwolenie tego największego syryjskiego miasta jest kwestią czasu. Jeśli Arabia Saudyjska, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania nie zaczną działać a islamiści nie odrobią strat, czeka ich brutalna klęska. Scenariusz ten wydaje się zresztą coraz bardziej prawdopodobny.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika And

Mamy tutaj ludzi od NWO.

Mamy tutaj ludzi od NWO. Jeden z nich po tym, gdy ustrój demokratyczny zawiódł (nie tylko dlatego, że jest idiotyczny ale głównie dlatego, że da się w nim oszukiwać wyniki), próbuje ludziom narzucać następny ustrój. Tak jakby ludzie nie umieli żyć bez pana.

Niech Słowianie pokażą, że nie są niewolnikami i nie dadzą się zwodzić jeżeli uważają się za godnych ludzi.

Do tych panów, którzy chcą nas systematyzować, precz z Kanaanu ustrojowcy! Nie chcemy was tutaj. Może w Usraelu was zechcą.

Portret użytkownika ACHILES

Francuska Rada Konstytucyjna

Francuska Rada Konstytucyjna przyjęła ustawę, która pozwala państwu na inwigilację obywateli z wykorzystanie ich danych osobowych. Decyzja Rady Konstytucyjnej jest we Francji ostatnim etapem przed wejściem ustawy w życie. Akt normatywny daje francuskim służbom specjalnym niczym nieograniczone możliwości inwigilacji obywateli przez państwo. M.in. będą one mogły bez pozwolenia sądu zakładać podsłuchy na telefony, czytać korespondencję i przeglądać zawartość twardych dysków obywateli.  Komitet Praw Człowieka przy ONZ ostro skrytykował ustawę. W raporcie stwierdzono, że dokument „nadaje zbyt szerokie uprawnienia”.

Portret użytkownika ACHILES

PATRZCIE, NA TO !!! :

PATRZCIE, NA TO !!! :

 Belgijski wywiad finansowy wyjawił, że podejrzani o terroryzm tuż przed atakami otrzymali poważne zasiłki socjalne, w sumie ponad 50 tys. euro. RT podała, powołując się na „The Wall Street Journal”, że co najmniej 5 zamachowców z Brukseli i Paryża otrzymywało zasiłki socjalne w Belgii. Śledczy ustalili, że ostatnie środki wpłynęły na konta terrorystów trzy tygodnie przed zamachami. Salahowi Abdeslamowi, podejrzewanemu o zaplanowanie i koordynację zamachów terrorystycznych w Paryżu, w sumie wypłacono 50 tys. euro, mimo że zgodnie z prawem nie miał on prawa do zasiłku. Abdeslam był menadżerem baru w Brukseli, a co więcej — jego współwłaścicielem. Dyrektor Departamentu Wywiadu Finansowego Belgii Philippe de Coster powiedział, że nie ma bezpośrednich dowodów na to, iż terroryści wydali te pieniądze na przygotowanie ataków. Jednak „świadczenia socjalne dały im środki do życia i pośrednio wspierały ich działalność terrorystyczną”. Według władz na zorganizowanie ataku terrorystycznego w Paryżu zamachowcy wydali ok. 30 tys. euro, a w Brukseli – 3 tys. euro. Trwa dochodzenie mające ustalić, kto i na jakiej podstawie podejmował decyzje o finansowym wspieraniu terrorystów.

Portret użytkownika Anna Posłaniec

Oto czyja to sprawka:

Oto czyja to sprawka:

Unia Europejska, jako ostatnie mocarstwo przepowiedziane przez proroka Daniela:

czwarte mocarstwo "częściowo z żelaza, częściowo z gliny" (Unia Europejska - Wspólnota Węgla i Stali)

"To, że widziałeś stopy i palce częściowo z gliny, częściowo zaś z żelaza, [oznacza, że] królestwo ulegnie podziałowi; będzie miało coś z trwałości żelaza. To zaś, że widziałeś żelazo zmieszane z mulistą gliną, a palce u nóg częściowo z żelaza, częściowo zaś z gliny [oznacza, że] królestwo będzie częściowo trwałe, częściowo zaś kruche. To, że widziałeś żelazo zmieszane z mulistą gliną [oznacza, że] zmieszają się oni przez ludzkie nasienie, ale nie będą się odznaczać spoistością, podobnie jak żelazo nie da pomieszać się z gliną." (Daniela 2:41-43)

Żelazo - Cesarstwo Rzymskie, na podwalinach którego powstała kultura Europy.

Glina - jako państwa narodowe, które są słabsze w pojedynkę i uzależnione od Unii (dotacjami - dług unijny będzie przechodził z pokolenia na pokolenie). 

Żelazo i glina nie zmieszają się ze sobą: inne wartości, priorytety (zbyt liberalna Belgia, Holandia, Niemcy i Francja - powoduje konflikty wewnętrzne w Europie, związane z przyjmowaniem uchodźców).

http://poselstwoczasowostatecznych.blog.pl/2016/08/05/apokalipsa-sw-jana-czesciowo-odkodowana-wielka-nierzadnica-cz-viii/ 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Mojeimię44

Spokojnie ludzie. wczoraj

Spokojnie ludzie. wczoraj dalem wam tylko kilka przykladow na to ze zyjemy w czasie przemian (zreszta nie tylko ja o tym mowie).  Co sie stanie to sie stanie. Jak zareagujecie na to, to wasza sprawa. Do niczego nikogo nie zmuszam. Jezeli uwazacie, ze w demokracji zyje wam sie super. Spoko. Kazdy ma prawo miec swoje zdanie. Czas pokaze kto ma racje.

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika 69

Pytam ponownie...mógłbyś

Pytam ponownie...mógłbyś wyjaśnić CO UDAJE LICZBĘ 44 NA "twoim obrazku" ?

i CO PISZE NIŻEJ ? Specjalnie ignorujesz moje pytanie? Boisz się reakcji forumowiczów? Neo? Przecież zdajesz się być inteligentny a ignorujesz pyt które być może dużo mi wyjaśni? Pozdrawiam.

Portret użytkownika buners

"straszny widok ,jak mozna

"straszny widok ,jak mozna zabic drugiego czlowieka" normalnie - kulka w głowe lub coś innego jak jęczy poprawić.

Zastanawiam się co będzie jak muzułmanie wpadną do Polski, czy wtedy jełopy będą się zasłaniać miłosierdziem i bronić ewangelią? Bo zabić drgiego to tak nie po chrześcijańsku....

Strony

Skomentuj