Desant nielegalnych imigrantów na hiszpańskie plaże. Ponad 1200 osób w ciągu dwóch dni!

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Imigranci z Afryki zaczynają dosłownie szturmować Hiszpanię. Po ostatniej inwazji około 800 uzbrojonych napastników na ogrodzenie graniczne w Ceucie, nielegalni imigranci zdecydowali się popłynąć wprost do Europy. W piątek i sobotę, ponad 1200 ludzi dokonało desantu na hiszpańskie plaże.

 

Tylko w piątek, prawie 900 Afrykańczyków przepłynęło przez Cieśninę Gibraltarską na około 50 łodziach i dotarło do Hiszpanii. Następnego dnia przybyło jeszcze ponad 330 kolejnych. Media wskazują, że piątek był rekordowy pod tym względem – ostatnie takie zdarzenie miało miejsce 20 lipca, kiedy to na hiszpańskie plaże przybyło 450 ludzi. Nielegalni imigranci docierają do Europy głównie z Maroka.

 

Co zaskakuje, władze Hiszpanii oraz media opisują sytuację bardziej w kategoriach operacji ratunkowej, a nie jako nielegalnej migracji. Co więcej, przepełnione Afrykańczykami łodzie były eskortowane przez straż przybrzeżną. Nikt nawet nie próbował ich powstrzymać. Nielegalni imigranci dotarli do hiszpańskich plaż – między innymi na plażę nudystów w Tarifie. Na szczęście nie było żadnych doniesień o gwałtach.

Jak podała Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji, od 1 stycznia do 25 lipca, do Hiszpanii wdarło się niemal 21 tysięcy imigrantów z Afryki. Co więcej, już nie Włochy, ani Grecja, lecz właśnie Hiszpania stała się głównym celem nielegalnych imigrantów. Tymczasem rząd zapowiedział otwarcie kolejnych schronisk dla nachodźców i domaga się, aby wszyscy członkowie Unii Europejskiej zaczęli sprowadzać tych ludzi do siebie. Na szczęście, w Europie pojawia się coraz więcej przeciwników zmasowanej migracji z Afryki i Bliskiego Wschodu.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

Jak to czytam, to pierwsze

Jak to czytam, to pierwsze skojarzenie, to scena z filmu "Obcy-decydujące starcie" i rozstawianie samoobsługowych działek reagujących na ruch i podczerwień i późniejszy popis działania, tylko zasobniki z amunicją musiałyby być wielkości kontenera.

Portret użytkownika Polish Pride

Osobiście mnie ciekawi kto

Osobiście mnie ciekawi kto pozwala na imigrantów w Hiszpanii . Tam bezrobocie wśród młodych ludzi chyba jest na poziomie 25% a ci imigranci właśnie do tej grupy należą . Jest to dla mnie nie zrozumiałe choć by z tego powodu . Zaraz z Hiszpanii zrobi się z 4 do 7 krajów tylko sie trochę pogłębi sytuacja gospodarcza . Jak na razie gospodarka w UE się kręci ale zawsze tak nie będzie i ten kraj się rozpadnie . Już trwają próby w Katalonii , Andaluzji by się oderwać od Hiszpanii . Idąc dalej Hiszpania to nie tylko kraj ale również członek UE , który jak z niej wypadnie to rynek się skurczy i odbije się to nie tylko na Hiszpanach ale Europie , która już dzisiaj ledwo zipie . Włochy sceptyczne , Austria sceptyczna i dzięki imigracji społeczeństwa też już patrzą inaczej na UE . Wiadomo , że jak Hiszpania się podzieli i przy Brexicie stracą Holendrzy i Belgowie ( pod warunkiem twardego Brexitu ) to i Holandia lub Belgia się podzieli , a następnie Włochy do tego się zbliżają . Może nowe wybory do PE zmienią sytuację , gdyż jeśli nie to nie widzę tego dobrze .

Portret użytkownika Kapitan

Przez to, ze niepolskie rzady

Przez to, ze niepolskie rzady zapedzily nas do Traktatu Lisbonskiego i porozumienia z Schengen, ci nachodzcy moga swobodnie przedostac sie do calej UE. UE byla nam 'sprzedawana' na poczatku tylko jako wspolnota ekonomiczna, EWG. Z tego stopniowo kryptokraci miliarderzy spiskowcy-globalisci zrobili polityczny twor, faszystowskiego potwora. Rozpad tego nowego EZSRR to bylby postep i powod do radosci bo ucisnione przez UE kraje odzyskalyby suwerennosc.

Portret użytkownika euklides

Przekupieni poitykierzy

Przekupieni poitykierzy jeszcze nie wiedzą, że polecą ich głowy? Jak trzeba być głupim by dać się tak wyruchać Arabom  i stać się na koniec zdrajcą własnego narodu. Marny koniec, marnych ludzi. Byłoby mi ich nawet żal gdyby nie to, że zafundowali nam wojnę i rozpi...chę.

Skomentuj