Departament Obrony USA szuka nowych pomysłów na zdobycie przewagi militarnej w przestrzeni kosmicznej

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych Obrony (DARPA) Pentagonu chce, aby małe firmy pomogły rządowi w znalezieniu nowych sposobów wykorzystania amerykańskiej siły militarnej w przestrzeni kosmicznej.

 

W szczególności DARPA chce, aby firmy przedstawiały pomysły dotyczące „nowych technik i technologii, które mogłyby zapewnić żołnierzom rewolucyjne możliwości ochrony systemów kosmicznych”.

 

Jak wynika z oświadczenia agencji, propozycja stanowi część inicjatywy Bringing Classified Innovation to Defense and Government Systems (BRIDGES), której celem jest nawiązanie kontaktu innowacyjnych firm z agencjami rządowymi w celu rozwiązania „złożonych problemów występujących w tej przestrzeni”.

 

DARPA planuje pozyskać pomysły na nową broń kosmiczną, która mogłaby chronić amerykańskie satelity przed uszkodzeniem lub unieruchomieniem systemów potencjalnego przeciwnika, a także systemów zdolnych do przeprowadzania własnych ataków.

 

Zainteresowane firmy muszą zgłosić swoje pomysły do DARPA do 1 października 2023 r. Agencja je oceni i wyda werdykt w marcu 2024 r., czyli przeznaczy pieniądze na realizację.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Endymion

To tylko kolejny sposób na

To tylko kolejny sposób na wyciągnięcie pieniędzy podatników.

Wracając do tematu Płaskiej Ziemi:

Stwierdzenie Hermaszewskiego zostało tutaj podważone, że robi sobie jaja, albo jest przekupiony.

Naoczny świadek został zdyskredytowany.

Filmy dezinformujące zalały internet, fakt oczywisty, po wpisanej frazie na YT widzę tylko filmy negujące i ośmieszające tę teorię. Szukałem filmu o 200 faktach na płaskość Ziemi, który oglądałem i w zalewie negatorów, nie znalazłem.

Te 200 faktów w swej mnogości jest mocno dyskusyjne dając pożywkę negatorom. Skupiają się negatorzy na najsłabszym punkcie i go drążą, uciekając w dyskusji od podstawowych faktów.

Moim zdaniem są dwa:

1. Nie mamy oryginalnego zdjęcia Ziemi z Kosmosu

2. Geometria zakrzywienia Ziemi została obalona przez własne badania. Horyzont, to nie zakrzywienie Ziemi. 

Dzięki mojemu sprzętowi z zoom30x widzę za horyzont, to, czego nie mógłbym zobaczyć podług geometrii Ziemi. 

Wzór to chyba, o ile dobrze pamiętam, to mila(odlegóść)=>łokieć do kwadratu(wysokość).

Ze wzorem mam problem, nigdy nie lubiłem geometrii, a ostatni raz takie rzeczy liczyłem ponad 20 lat temu.

Niestety ten wzór mam tylko z przetłumaczonego angliejskiego kanału, w polskiej sieci cisza na ten temat, negatorzy nawet o tym nie wspominają! Nawet profesUr Emel nie odpowiedział mi.

To nie jest do końca istotne, ale wiadomo, że obiektów z odległości 100km nie można zobaczyć, a Dubaj z Iranu widać dzięki sprzętowi optycznemu. Kopernikańskie mózgo zjeby jeżeli chcą negować teorię Płaskiej Ziemi powinni zacząć od obalenia tego argumentu, zamiast pisać, że samolot z Australii do Chile leci przez Dubaj, bo tam tańsze paliwo ma Wink

Oczywiście, mój sprzęt z 30x ZOOM jest zhakowany przez Putina, dowody, które nim pozyskuję są bez wartości, a Kopernik gdyby zobaczył mój sporzęt do fotografowania, to by zwariował, że to twór szatana.

Baca mądrala od wklejania u siebie drastycznych scen, gdzie jest chyba już teoretycznym ekspertem w obcinaniu glowy człowiekowi miał odwagę, aby wyśmiać płaskoziemców, ale gdy dostał szybką ripostę w temacie zachodu Słońca, to nawet nie odezwał się.

Reasumując, po co podawać 200 "faktów", to jest młyn na koła debili, ja przedstawiam tylko dwa fakty z którymi za pomocą nauki mogą polemizować. To są fakty, a czy jakiś żeglarz płynął 40 dni przy ściane lodu na południu, czy spędził 40 dni w burdelu w Chile, to są tematy nad którymi rozkminiają się odwracając uwagę od prostej matematyki oraz logiki.

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Śmieciu jeden z drugą,

Śmieciu jeden z drugą, zadaniowane kur.y, potraficie dawać tylko minusy? Zapodałem tylko wyłacznie dwa fakty, czy nawet do tak ograniczonej ilości nie potraficie odnieść się?!?!

PRZEDSTAWIM TYLKO 2 ARGUMENTY, A KOPERNIKAŃSCY OSZOŁOMY NAWET DO TEGO NIE POTRAFIĄ ODNIEŚĆ SIĘ. 

Moje dowody są idące w konsekwencje. Cała rzesz polityków i naukoFców powinna zostać pozbawiona majątków kilka pokoleń w przed i w przód. Z tąd ta negacja i nagonka. Ponoć dziecko nie odpowiada za grzechy ojca, ale jak został wychowany i wykształony za ukradzione pieniądze, to cała palestra powinna zajać w więzieniach miejse kolarzy, co po po kilku piwach na rowerze dali się złapać.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika dobra rada

Ale co to za argumenty?

Ale co to za argumenty? Jakieś bzdety wyssane z dupy.

Co ty w ogóle wiesz o optyce? Zadałeś sobie pytanie w jaki sposób fluktuacje gęstości i wilgotności powietrza tworzą z twoim obiektywem większy układ optyczny, a przez to wpływają na to co obserwujesz?

A wracając do Bacy. Zrobił najmądrzejsze co można było zrobić. Z idiotami się nie dyskutuje. Ja również poprzestanę na tej krótkiej wypowiedzi.

Portret użytkownika Nie Kura

Misiaczku, Ty nie podajesz

Misiaczku, Ty nie podajesz 'faktów' ale spostrzeżenia.

A problem Twój to kartezjanizm w sytuacji, gdy zakrzywienie grawitacyjne jest oczywistością. Tym sposobem niedouki, które utknęły na liniowej przestrzeni dziwią się dlaczego lornetka pozwala skupić rozproszoną energię i zobaczyć za horyzont.

Wiem, piszę zagadkowo, ale mam ubaw z waszych kwików i specjalnie nie podaję kawa na ławę. 

 

Portret użytkownika wiktor wektor

Wyślij sobie w kosmos balon,

Wyślij sobie w kosmos balon, rakietę czy co tam chcesz z tym swoim aparatem i sam sobie zrób "oryginalne zdjęcie ziemi". A co do drugiego punktu.. to powiedz dlaczego stojąc nad brzegiem morza widać tylko "pustkę" czyli horyzont i nic więcej ? Uczepiłeś się tych głupot jak pijany płotu samemu wychodząc na idiotę i jeszcze próbujesz na siłę kogoś wciągnąć do tych durnych dywagacji. Masz całą wiedzę dostępną na wyciągnięcie ręki.. to się "naum" - bo tu nikt nie będzie kolejny raz tłumaczył oczywistości jakiemuś pajacowi od "płaskiej ziemi".

Skomentuj