Od demokratyzacji do anarchii, czyli jak "wyzwalają" Amerykanie

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Wszędzie gdzie państwa zachodnie starają się wprowadzić mityczną demokratyzacje kończy się to chaosem i anarchią. Somalia, Afganistan, Irak, Libia a teraz Syria to dobitne przykłady fiaska polityki przemocy. Co gorsza takie zniszczone w imię mętnych ideałów kraje stają się wylęgarniami terroryzmu, a dla ich mieszkańców czasy rządów dowolnego satrapy to utracona normalność.

 

Zniszczone kraje prawie zawsze podążają tą samą drogą. Narasta anarchia i terror, po czym nikt już niczego nie kontroluje. Zwykle wtedy wojska inwazyjne wycofują się pozostawiając z problemem "wyzwolonych". Kwitnie terror objawiający się licznymi zamachami bombowymi. Spokojny za Saddama Irak codziennie wstrząsany jest wybuchami samochodów pułapek. Praktycznie codziennie giną tam dziesiątki osób.

 

Podobnie ma się Somalia, która praktycznie nie istnieje, jako państwo. Zdolni do wszystkiego terroryści atakują nie tylko okoliczne kraje, ale też przepływające w Zatoce Adeńskiej statki. Odpowiedzią USA są śmiercionośne drony, które atakowały w Somalii rekordową ilość razy. Nie wygląda na to, aby sytuacja w tym umęczonym kraju mogła się zmienić w najbliższym czasie.

 

Zupełnie ta sama historia jak w przypadku Iraku czy Somalii wydarzyła się w Libii. Do dzisiaj nie wiadomo, dlaczego właściwie obalono Kaddafiego. Chodzą pogłoski, że finansował on kampanię wyborcza Nicolasa Sarkozego i dlatego w momencie, gdy uznał on, że Muammar Kaddafi mógł chcieć go pogrążyć zorganizował jego obalenie a agens służb francuskich zabił dyktatora.

Zaraz potem nastąpiła "demokratyzacja" Libii, która podobnie jak Somalia, jako kraj istnieje teraz tylko teoretycznie. Była to pierwsza kampania na tą skalę, w której zamiast własnej armii wojnę lądową prowadzono za pomocą najemników uzbrajanych przez państwa zachodnie. Efektem tego jest znaczne wzmocnienie potencjału wojskowego grup terrorystycznych a konflikt rozlewa się po okolicznych krajach. Swoistym rezultatem kampanii libijskiej było to, co stało się potem w Mali oraz to, co obecnie ma miejsce w Nigrze.

 

Zupełnie to samo ma teraz miejsce w Syrii. Tam również zbroi się terrorystów celem wykorzystania ich, jako armii inwazyjnej. Gdyby powiódł się plan obalenia Assada, Syria stanie się kopią Libii a uzbrojeni terroryści już zaczynają docierać do Turcji czy Jordanii. Gdziekolwiek Zachód próbuje "demokratyzować" i "wyzwalać" pozostawia za sobą zgliszcza i jeszcze większe problemy, które za rządów rzekomo znienawidzonych reżimów po prostu nie istniały. Oczywistą konsekwencją tych działań jest wzrastająca anarchia i śmierć wielu ludzi, która staje się w takich spustoszonych krajach zwykłą codziennością.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika gus

wymienione w artykule państwa

wymienione w artykule państwa prowadziły sprzedaż ropy w innej walucie niż dolar i poza jedyną giełdą w angli która też jest realizowana wyłącznie w dolarach. Iran też handluje ropą w innej walucie i co gorsza chce mieć własną giełdę ropy - jest be Język

Portret użytkownika radjol

To "doktryna szoku" czyli

To "doktryna szoku" czyli kapitalizm katastroficzny realizowany przez tzw. "chłopców z Chicago",opisana w literaturze i wykładana w szkołach - nieco już ograna ale ciągle jeszcze nie wierzymy, że zastosowano ją też w Polsce. U nas poszło trochę inaczej, wolniej - zamiast szoku wojennego była dzika prywatyzacja i przejmowanie kapitału  celem zniszczenia potencjału ( to pierwszy etap) . Czeka nas teraz  drugi etap - deregulacja (rozmontowanie skutecznych narzędzi obrony prawnej i trzeci - napiętnowanie i eliminacja oportunistów. Teraz jesteśmy na przełomie pierwszego i drugiego (cel chłopców z Chicago został osiagnięty)- bedziemy za darmo rozdawać obcemu kapitałowi bogactwa naturalne kosztem naszego środowiska i zdrowia.Jak już nic nie będzie do zabrania będziemy mogli się sami pozabijać. To wszędzie działa tak samo.

Portret użytkownika euklides

A moim zdaniem w Polsce

A moim zdaniem w Polsce zadziałała głupota ludzi, którzy zamiast brać sprawy w swoje ręce chcieli państwa opiekuńczego. No to państwo się zaopiekowało nimi i ich majątkiem. Po drugim etapie będzie trzeci etap - ponowna regulacja i nacjonalizacja, po czym znów wszystko będzie w łapskach czerwonych pasożytów. Cykl nacjonalizacji i prywatyzacji się powtarza, a głupi Polacy kierowani zawiścią i zazdrością przyklaskują temu  złodziejstwu zamiast powiedzieć rządzącym terrorystom won.
 

 

Portret użytkownika rgb

Należy przede wszystkim zdać

Należy przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego, że Ameryka to izraelska kolonia zwana szumnie USA z czym żydzi nawet sie nie kryją. Na dowód cyt: „Bardzo dobrze wiecie, i wiedzą to równie dobrze głupi Amerykanie, że my kontrolujemy ich rząd, bez względu na to kto siedzi w Białym Domu. Sprawa jest taka, ja to wiem i wy to wiecie, że żaden amerykański prezydent nie może nas sprowokować, nawet jeśli zrobimy coś nie do pomyślenia. Co oni (Amerykanie) mogą nam zrobić? To my kontrolujemy Kongres, media, rozrywkę i wszystko w Ameryce. W Ameryce możecie krytykować Boga, ale nie możecie krytykować Izraela.” – Tzipora Menache, rzecznik izraelski, 2009.

Portret użytkownika euklides

Nie no umówmy się anarchia to

Nie no umówmy się anarchia to to nie jest, tylko właśnie rządy narzucone przez rządy krajów zachodnich. Terrorystów w Syrii sponosrują państwa zachodnie, Kadafiego obaliła koalicja państw zachodnich, a Somalie do kryzysu doprowadził rząd Barrego.

Portret użytkownika Winford

Celowo to robią by siać

Celowo to robią by siać zamęt,by łatwiej potem było ustanowić nowy rząd światowy,który ma rzekomo zaprowadzić porządek.Tyle tylko,że w końcu obróci sie to p-ko nim-terroryści finansowani i uzbrajani przez zachód zwrócą się w całej swej wściekłosci p-ko zachodowi.Kto,jaką bronią walczy-od takiej ginie!

Strony

Skomentuj