Demokracja po arabsku – kara chłosty i 10 lat więzienia dla saudyjskiego blogera

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Arabski bloger w ramach kary chłosty został publicznie uderzony 50 razy. Wciąż ma otrzymać jeszcze 950 batów. Ponadto 33-letni mężczyzna, który stworzył stronę Free Saudi Liberals, został skazany na 10 lat więzienia za „obrażanie islamu”.


Saudyjski bloger Raif Badawi został skazany na 10 lat więzienia i tysiąc batów za obrazę islamu w 2014 roku. Walkę o uwolnienie podjęła jego żona. Po 50 uderzeniach opublikowała film na Twitterze. Według niej, mąż po prostu nie dotrwa do końca kary ze względu na problemy ze zdrowiem. Dziewczyna prosi o wybaczenie w imieniu ukochanego.

 

Ensaf Haidar wraz z trójką dzieci uciekła do Kanady w 2013 roku, ale niestrudzenie nadal walczy o wolność dla męża. Wykonanie wyroku miało się rozpocząć w 2015 roku, ale zostało przesunięte z powodu złego stanu zdrowia mężczyzny. Ensaf nie może nawet dowiedzieć się co się teraz dzieje z Raifem. Kobieta ma nadzieję, że niedawne zmiany w Arabii Saudyjskiej mogą pomóc w sprawie męża.

 

Raif utworzył stronę Free Saudi Liberals. Jest zwolennikiem wolności słowa. Zatrzymano go w 2008 roku. Cztery lata później został aresztowany, tym razem za „obelgi wobec islamu za pośrednictwem Internetu". W 2014 r. został uznany za winnego.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika hansi

Ja - doczepię się do TYTUŁU:

Ja - doczepię się do TYTUŁU:
"Demokracja po arabsku"..
Miało to być szyderstwo niby ? Smile
Tylko, że OD KIEDY to u Saudyjczyków panuje DEMOKRACJA ???... Smile
Nie słyszałem, żeby tam była kiedykolwiek mowa o zwierzęciu, nazywającym się "demokracja" Smile
Przeciwnie, panuje tam straszny tyran Smile
A POMIMO TO - bezcenny Izrael nigdy tam nie usiłował organizować żadnych "pomarańczowych rewolucji",
"wiosen arabskich", "zaprowadzać demokracji", ani "wyzwalać uciśnionego ludu, spod krwawej tyranii" Biggrin ..
Ciekawość, dlaczego ?..
Autor artykułu wybiega więc przed szereg jakby, podobnie, jak Poseł Budka niedawno, że aż jego niemieccy Mocodawcy musieli go spostponować Smile
Shalom ! Smile

 

Portret użytkownika Wela

jakiś obrażalski ten islam

jakiś obrażalski ten islam

czy uczucie można obrazić?

np.niech się obrazi uczucie głodu..

a jeżeli nie chodzi tu o uczucia, to o co? obrażalskośc ichniego boga?

Ale nurtuje mnie pytanie... czy przypadkiem ci dzielni islamiści nie popełniają tzw grzechu uzurpując sobie prawa decydowania za Allaha, na co, lub na kogo on ma się obrażać???

 

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

To ja juz nic nie rozumiem.

To ja juz nic nie rozumiem. Ci Arabowie są źli czy "dobzi"? Smile Jak imigranci arabscy sieją chaos w Europie to są źli, jak chłostaja wg swoich tradycji - źli. A za chwilę, jak taki Izrael próbuje sie z nimi rozprawić to nagle...Izreal jest zły. Jak jakieś tam USA wojuje z krajem arabskim to "hegemon". Czyżby zło lub dobro arabstwa zależało od tego z kim walczy? Tzw. podwójne standardy, coś jak w Gazecie Wyborczej Smile

Portret użytkownika MINOTAUR

Kochane dzieci. Pokazywanie

Kochane dzieci. Pokazywanie indywidualizmu wsrod pospulstwa muzumanskiego jest wynaturzeniem zasady rownosci wobec allaha. Tak samo jak mialo to miejsce posrod rzeszy roboli w prl-u ktore teraz rozjebaly ue i czlonkostwo uk w niej. Proletariat muzumanski jak i prl-owski to ten sam rodzaj ponizenia. Wprawdzie post komuna uczy dzieci zeby sie lepieje zachowywaly ale te tak jak muzumanskie wyssaja wszystko w mleku matki i topornie im to idzie. Eugenika ktora fascynowano sie za czasow IIRP i wdrozono w IIIRP budujac butique-owe panstwo ktorych obywatele ulomni nie podchodzacy pod kryteria wartosci IIIRP-owski ss-manow zostali wyexportowani zagranice zeby tam byli utrzymywani przez innych. Wstydzcie sie tego polacy bo HISTORIA oceni was tak jak to scierwo muzumanskie za wasze zasady wybiorczej moralnosci. A teraz powrot do marchewki, Muzumanie i polacy swietnie sie nadaja do rozwalnia wszytkiego demokratycznego bo uwazaja to jako latwy cel przekretu, wykorzystania czy przejecia. Wszystko okreslaja jednym slowem CWEL. Spoleczenstwo przecwelowane to takie ktore opiekuje sie tymi ktorzy uciekli z ss-manskiej lazni IIIRP. Cwele to ci co placa za socjal i daja zyc tym ktorzy nic nie maja. W slowniku muzumanskim to sie nazywa khaleff - innnowierca. Konkluzja jest prosta lachy czyli my bo sam jestem polakiem z krwi i kosci i muzumanie czyli ta trzoda ktora chce zdominowac Europe i nazucic nam islam mamy duzo wspolnego i dlatego sie zwalczamy. A wszyscy inni to cwely i lesbijki. Pamietajmy kochane dziecie nie myslmy, ze wszyscy sa durnie a my najmadrzejsi bo to prostra droga do izolacji i patologii calego spoleczenstwa.

I tym cudownym akcentem pozdrawiam nas polakow na nowej drodze do nirwany.

Portret użytkownika hansi

Dobre

Dobre Smile

Niestety - nie bardzo strawne..technicznie. Dobrze by było przepuścić to przez jakiegoś "tłumacza", który by ten tekst zredagował właściwie, bo Autor nie bardzo włada poprawnym językiem polskim Sad

Portret użytkownika MINOTAUR

Koles to sobie zredaguj. Zyje

Koles to sobie zredaguj. Zyje za granica polowe zycia i chromole moja stylistyke. Zreszta nigdy nie bylem polonista (XIV Gottwald uczy matematyki i myslenia) Ci co chca zrozumiec zrozumia, a reszta niech sie smieje bo szyderstwo i ponizenie to tez zamierzchla epoka. Pozdrawia byczy leb.

Skomentuj