Demokraci z USA już nie chcą imigrantów. "Nie przyjeżdżajcie"

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Amerykańscy Demokraci najpierw ostro krytykowali Donalda Trumpa za blokowanie imigracji, a teraz sami zapowiadają, że będą strzec swoich granic. Wiceprezydent USA Kamala Harris powiedziała mieszkańcom Gwatemali, aby zostali w domach i nie przyjeżdżali do Stanów Zjednoczonych.

 

Zacznijmy jednak od początku. Za kadencji Donalda Trumpa, Stany Zjednoczone musiały mierzyć się z napływem imigrantów z państw Ameryki Środkowej - m.in. z Gwatemali, Hondurasu, Salwadoru i Meksyku. Gdy do USA zjeżdżały się "karawany", Trump zamykał granice i wzmacniał kontrole. Zresztą projekt budowy wielkiego muru był właśnie jego pomysłem.

 

Demokraci mocno krytykowali Trumpa za jego podejście do migracji i obiecywali, że gdy tylko dojdą do władzy, to imigranci będą mieć prawdziwe eldorado. Ostatecznie Trump przegrał, a Stany Zjednoczone mają już nowego prezydenta. Joe Biden i jego współpracownicy w pierwszej kolejności zajęli się tematyką migracji - anulowano budowę muru i cofnięto niektóre elementy polityki migracyjnej Donalda Trumpa.

Minęło zaledwie kilka miesięcy i sytuacja odwróciła się niemal o 180 stopni. Teraz to Demokraci mają dość imigrantów, a Republikanie ich krytykują. Zapowiedzi o otwieraniu granic sprawiły, że mieszkańcy biednych regionów państw Ameryki Środkowej jeszcze chętniej emigrują do Stanów Zjednoczonych. Zagraniczne media wskazują, że chociaż Biden zlikwidował plany budowy muru, to jego prawdziwe intencje pozostają niejasne. Amerykańscy komentatorzy wskazują, że nowa administracja USA musi podjąć jakieś działania, aby zażegnać kryzys migracyjny. Zaproponowano między innymi... budowę muru.

 

Jednak prawdziwą wisienką na torcie jest ostatnia wypowiedź wiceprezydent USA Kamali Harris, która zresztą sama pochodzi z rodziny imigrantów. Podczas konferencji prasowej powiedziała do mieszkańców Gwatemali: "Nie przychodźcie". Harris, która była przeciwna ostrej polityce migracyjnej Trumpa uznała, że jednak lepiej będzie udzielać pomocy na miejscu i zwalczać przyczyny migracji, zamiast przyjmować imigrantów do Stanów Zjednoczonych. Jej wypowiedź zaskoczyła nawet największą fanatyczkę otwartych granic, Alexandrię Ocasio-Cortez.

Wygląda na to, że amerykańscy Demokraci, który chcieli masowo sprowadzać imigrantów do USA, właśnie odkryli, że w ten sposób doprowadzą do jeszcze większego kryzysu. Ostatecznie może się okazać, że nowa administracja Stanów Zjednoczonych zacznie zwalczać migrację tak, jak robił to Trump.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Lommo

Nie ma tu żadnego zaskoczenia

Nie ma tu żadnego zaskoczenia: 1. Pracy masowej dla niewykwalifikowanych niema w dzisiejszych czasach nie ma . 2. Nawet w XIX wieku kiedy masowe migracje na podłożu ekonomicznym były popularne , to nawet socjaliści głosili że nie da się poprawić bytu klasy pracującej bez blokad migracji dziadów ( to kładzie popularną tezę że PiS to socjaliści bo wczoraj gdzieś czytałem propozycje jakieś pisowskiej minister w stylu wińcyj wińcyj Ukraińców). No i punkt 3 . To kraje pochodzenia migrantów napierających na granicę USA , to są rządzone przez złodziejskie skorumpowane gangi polityczne które rozkradają tylko swoje kraje do cna. A jedynym pomysłem ekonomicznym jest wysłanie tłumu emigracji do USA. No i się to skończyło, przez co złodziejskie gangi polityczne będą musiały tam wziąć się za robotę bo inaczej ludzie ich zagryzą.

Portret użytkownika Moving Target

"GLOBALNA OPERACJA POLICJI -

"GLOBALNA OPERACJA POLICJI - EUROPOL - FBI - SŁUŻBY AUSTRALII - SETKI LUDZI W ARESZCIE DZIĘKI POLICYJNEJ PROWOKACJI"

Policja dostała się do aplikacji o nazwie „AN0M”, na której wymieniano zaszyfrowane wiadomości i podrzuciła ją przestępcom jako „bezpieczny środek łączności”.

Policja przeniknęła do dystrybucji tych urządzeń. Urządzenia krążyły wśród przestępców i cieszyły się renomą bezpiecznych. Krąg ich użytkowników się rozszerzał, ale w rzeczywistości urządzenia te kontrolowała… policja. 

Specjalne telefony z aplikacją „AN0M” miały omijać tradycyjne zabezpieczenia i możliwość namierzenia użytkownika.

"Trafiły do kieszeni setek podejrzanych przestępców – powiedział szef policji – którzy w końcu sami zakuli się w kajdanki ufając AN0M i komunikując się przez urządzenia, które cały czas podsłuchiwaliśmy" 

https://nczas.com/2021/06/09/globalna-operacja-policji-europol-fbi-sluzby-australii-setki-ludzi-w-areszcie-dzieki-policyjnej-prowokacji/

====

Portret użytkownika Lisek

Fajnie, Demokraci "naważyli

Fajnie, Demokraci "naważyli piwa" i teraz niema komu jego wypić Smile Zaprosili 1/2 ameryki łacińskiej a teraz jak wszyscy są w obozach w Meksyku tuż przy granicy to mówią wracajcie bo to tylko była kampania prezydencka więc kłamaliśmy aby wygrać i udawaliśmy takich dobrych. Obłuda i fałsz wszędzie na masowa skalę podawana w mediach bezkarnie Smile

Portret użytkownika Moving Target

"EUROPOL - SETKI ARESZTOWAŃ

"EUROPOL - SETKI ARESZTOWAŃ PO WIELKIEJ MIĘDZYNARODOWEJ AKCJI"

Międzynarodowi śledczy z 16 państw aresztowali ponad 800 podejrzanych w ponad 100 krajach, w tym ponad 70 w Niemczech, podczas akcji przeciwko zorganizowanej przestępczości. Była to jedna z największych dotychczasowych operacji policyjnych – jak ogłosił we wtorek (08-06-2021) Europol podczas konferencji w Hadze. Łącznie przeszukano ponad 700 domów, skonfiskowano tony narkotyków i duże ilości gotówki, biżuterii oraz broni.

Śledczy podsłuchiwali rozmowy telefoniczne i inne kanały komunikacyjne gangów przez ponad półtora roku. 

"Była to jedna z największych i najbardziej wyrafinowanych akcji w historii” – powiedział wiceszef Europolu Jean-Philippe Lecouffe podczas konferencji w Hadze. Operacja „Tarcza trojańska” została przeprowadzona wspólnie przez amerykańskie FBI oraz FDA, policje szwedzką i holenderską, a koordynowana była przez Europol. Zaangażowano śledczych z 16 krajów, w tym z Niemiec.

https://m.dw.com/pl/europol-setki-aresztowa%C5%84-po-wielkiej-mi%C4%99dzynarodowej-akcji/a-57812999

====

Portret użytkownika Mauritzy

Ona myśli, że ci emigranci są

Ona myśli, że ci emigranci są bardzo głupi. Wystarczy, że powiedzą iż są LGBTQ albo mniejszością rasową i czują się teraz szykanowani, to natychmiast ich wpuszczą. Wszak reżim bidenowski trzęsie się ze strachu przed tak zwanym rasizmem i pozwoli im pięknie zamieszkać w swoim kraju.

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Wiceprezydent USA Kamala

Wiceprezydent USA Kamala Harris powiedziała mieszkańcom Gwatemali, aby zostali w domach i nie przyjeżdżali do Stanów Zjednoczonych.

Jeżeli Kamala Harris coś mówi to znaczy że mówi to jej mąż i jego plemię. A Ci, zwłaszcza najbogatsi z zachodniego wybrzeża jak Douglas Emhoff, coraz mniej przychylnie patrzą na imigrantów z Ameryki Łacińskiej bo latynoamerykańskie gangi dokonują np. w Los Angeles kilkuset napadów na banki rocznie (w szczytowym momencie 2600 napadów na banki w samym Los Angeles rocznie). Nie trzeba chyba nikomu mówić do kogo należą te banki. Trump oparł zwalczanie imigracji na zwalczaniu imigracji nielegalnej i tej z krajów sojuszniczych wobec Iranu. Można się domyślać że szykował na druga kadencję wojnę więc nie chciał żeby zamachowcy na usługach Iranu odpowiadali Ameryce pięknym za nadobne. Jeśli chodzi o imigracje z Ameryki Łacińskiej ustalił limit 500 tys rocznie. Oczywiście ów limit ustalił nie on lecz Stephen Miller, Żyd od wszystkiego w administracji Trumpa. Przy czym te limity miały być teoretycznie zmniejszane, aż do zera. Na to jednak brakło czasu.

Demokraci gdyby nie groziła im utrata władzy też by to robili. Ale ich władza opiera się przede wszystkim na kolorowych więc nie mogą pogrywać regułami Trumpa i Millera. Dlatego tylko mogą prosić aby imigranci nie przyjeżdżali. Poza tym Ameryka żeby wygrać rywalizacje z Chinami musi pozbyć się nadmiaru starców i zaaplikować sobie troche młodości. Chiny się starzeją i nie mają skąd brać młodzieży. Ameryka cały czas sobie importuje dzieciarnie z Gwatemali, Hondurasu, Salwadoru i Meksyku. Więc w dłuższej perspektywie tym wygra rywalizacje z Chińczykami.

 

Portret użytkownika baca

no to usa wygrywają z chinami

no to usa wygrywają z chinami w eliminacji starszych... padają już po szczepionkach nawet mistrzowie boksu zawodowego o czym się oczywiście oficjalnie milczy żeby nie spłoszyć tych nie mających tyle co mistrzowie boksu zdrowia...

ze zrozumieniem trzeba oglądać "amerykańskie" filmy obnażające to z duuuużym wyprzedzeniem...

pamietam taki amerykański film zrobiony przez amerykańskich braci o amerykańskim nazwisku "cohen".... "To nie jest kraj dla starych ludzi" ...

a ameryka - świadoma - zbroi się na potęgę... i to w dużo lepsze sprawy niż broń palna lub łuczki blokowe typu rambo... furorę robią samoróbki karabinów na sprężone powietrze, bo pręcik wystrzelony z nich jak bełt od kuszy ma zasięg kilometra, przegryza się przez każdą kamizelkę i jest tak mocny że kazdy karabinek wymięka... nie trzeba tego nigdzie rejestrować etc... nawet w Polsce majsterkowicze mogą się do jesieni przygotować... bo na jesień mogą zacząć pukać do drzwi domokrążcy z milicji i różni wędrowni sprzedawcy szczepionek Smile

 

Skomentuj