Delfiny zostały uznane za stworzenia posiadające osobowość

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Indie stały się właśnie pierwszym krajem na świecie, w którym rząd zapewnił delfinom specjalny status, uznano, że posiadają one osobowość. Czyni to z Indii pierwszy naród na świecie, który docenił niezwykłą inteligencję i świadomość tych morskich ssaków.

 

Decyzja o przyznaniu takiego statusu została zakomunikowana przez hinduskiego Ministra Środowiska i Lasów. W deklaracji z tego urzędu możemy przeczytać między innymi to, że delfiny są specjalnymi istotami, które powinny mieć zapewnione unikalne specjalne prawa.

 

Nie od dzisiaj wiadomo, że delfiny są bardzo inteligentnymi stworzeniami. Ich poziom inteligencji szacuje się na taki, jaki posiada sześcioletnie dziecko. Ostatnie ustalenia wskazują również na to, że delfiny nawołują się po imieniu i są nawet w stanie rozpoznać głos przyjaciela po 20 latach.

 

Oczywiście zwierzęta te nazywają siebie nawzajem za pomocą serii unikalnych gwizdów, jakie wydają te stworzenia. Według tego, co twierdzą biolodzy morscy każdy delfin wybiera swoje imię pod koniec pierwszego roku życia i od tego czasu inni członkowie jego gatunku zwracają się do niego w ten właśnie sposób.

 

 

Źródła:

http://dolphin-institute.org/our_research/pdf/Herman_and_Uyeyama1999.pdf

http://english.pravda.ru/science/earth/05-08-2013/125310-dolphins_india-0/

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Xystos

"Ich poziom inteligencji

"Ich poziom inteligencji szacuje się na taki, jaki posiada sześcioletnie dziecko."
_______________________________________________

.. szescioletnie dziecko ? pojecie relatywne biorac pod uwage rozne srodowiska
ladowe i morskie
z punktu morskiego,jaka inteligencje ma czlowiek ? jak szescioletni delfin ?

Portret użytkownika Zenek

Kolejnym krokiem będzie

Kolejnym krokiem będzie "uznanie osobowości psa" a kolejnym zoofilia tfu seks z czworonożnym małzonkiem.
 
Nie tak powinien iść szacunek dla zwierząt. A Indie powinny zacząć od krów wszak są u nich ŚWIĘTE. I powinni je chronić przez zabijaniem przez bydlakó od rzeźni halal jacy tam naleźli z Azji Mniejszej z tą swoją satanistyczną "religią".

Portret użytkownika antkowi

Witam.   Widać chłopie po tym

Witam.
 
Widać chłopie po tym cos napisał żeż za madry nie jest :).
Wszystko posiada niezniszczlną energię np. nazwijmy to dusza jeno jedna jest prostrza np. kamieni, owadów a druga bardziej skąplikowana, złożna - np. człowieka. Więc ja widzę to tak że człowiek powoli madrzeje i pokornieje akceptując to że wszystko jest ważne, a nie tylko czlowiek.
 
Pozdrawiam

Portret użytkownika Roni Tornado

Zenek, -"a kolejnym zoofilia

Zenek, -"a kolejnym zoofilia tfu seks z czworonożnym małzonkiem."
A to jest przykład na to, że ludzie są tak przyziemni i zezwierzęciali, że "zabawiali" by się ze wszystkim co się da. Tfu ! To okropnie obrzydliwe. Jak można tak nisko upaść aby seks był głównym sposobem na przeżycie życia i realizowania go w taki sposób ??

Portret użytkownika Zenek

Bo uznanie "delfinów za

Bo uznanie "delfinów za osoby" przy całej ich inteligencji jest tylko kruczkiem prawnym. Talkim łamaniem oporu mas by w dalszej kolejności po promowanych dzis "małżeństwach" pedofili promować "małżeństwa" zoofili. Wszystko oczywiście "zgodnie z prawem zydowskim" bo .... i tak dalej. 
 
A to tylko jest coraz bardziej postepująca degeneracja Ludzkości upodabniająca się do "wartości z tory" czyli żdowskiej Sodomy i Gomory.

Portret użytkownika aka

Może ten kto zminusował moją

Może ten kto zminusował moją wypowiedź przedstawi kontr argument. Jest na ten temat opracowanie byłego agenta CIA. Planety to też organizmy żywe i tak samo posiadają świadomość. Tak samo poszczególne komórki ludzkiego czy innego organizmu.

Strony

Skomentuj