Delfiny na Krymie mogą ginąć przez zarazę

Kategorie: 

Jeden z wyrzuconych delfinów na Krymie

 

Naukowcy badający przyczyny masowej śmiertelności delfinów na Morzu Czarnym. Według najnowszych danych tylko 20 procent delfinów zginęło w wyniku połowów i zaplątania się w sieci.

 

Wśród innych przyczyn śmierci delfinów podaje się wyjątkowo mroźną zimę, jaka w tym roku nawiedziła region Morza Czarnego. Ssaki morskie mogły się dusić w wyniku kompresji pływającego lodu. Badacze morscy nie wykluczają też śmierci w wyniku zakażenia wirusowego.

 

Trwają specjalistyczne badania laboratoryjne prowadzone przez jednostki ukraińskie. Nadal nie potwierdzono żadnej z przyczyn, jako dominującego czynnika powodującego zgony.

 

Od początku maja 2012 na wybrzeżach Morza Czarnego znajdowane są martwe walenie. Całkowita liczba martwych zwierząt odnalezionych wiosna 2012 może osiągnąć 400 do nawet 1000 osobników.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj