Delegaci ONZ nie będą musieli nosić masek ani okazywać paszportu covidowego. Elity znów ponad prawem

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Okazjonalnie, elity tego świata, dają nam jasno do zrozumienia co różni je od przeciętnych obywateli. Kolejnym tego przykładem, jest Zgromadzenie Ogólne ONZ, które w przyszłym tygodniu, oficjalnie zignoruje amerykańskie prawo. Prezydenci, premierzy, monarchowie, dygnitarze, dyplomaci i ich podróżujący pracownicy zostali poinformowani przez organizatorów, że nie będą musieli pokazywać paszportów szczepień ani innych dowodów zaszczepienia po przybyciu do siedziby ONZ w Turtle Bay na Manhattanie. Uczestnicy wielkiego spotkania w Nowym Jorku, zignorują również nowojorskie zasady dotyczące centrów kongresowych i zgromadzeń publicznych.

 

Tak zwany system honorowy, nadaje im specjalne przywileje, a ​​dygnitarze nie będą musieli pokazywać jakichkolwiek COVID-passów ani innych dowodów szczepienia, ponieważ poświadczą to, przesuwając identyfikatory w sali zgromadzeń. Wolność od regulacji, wynika z precedensu ustanowionego po raz pierwszy na spotkaniu G7 w Wielkiej Brytanii na początku tego roku. Decyzja o zignorowaniu zasad stosowanych wobec ogółu społeczeństwa w Nowym Jorku została podjęta po tym, gdy Rosja zakwestionowała wymóg szczepień, twierdząc że stanowi on naruszenie wolności osobistych. Ambasador Rosji Wasilij Nebenzia w proteście do urzędników ONZ, opisał to jako „wyraźny środek dyskryminujący”, dodając, że uniemożliwienie delegatom wstępu na salę byłoby „wyraźnym naruszeniem Karty ONZ”.

Co ciekawe, obecność na wydarzeniu ogłosił również prezydent Brazylii Jair Bolsonaro, który nie ukrywa, że nie jest zaszczepiony i nie planuje zmienić tego stanu rzeczy. Polityk tłumaczy, że poziomy jego przeciwciał są na wysokim poziomie i nie widzi potrzeby szczepienia. Na liście mówców, jest prezydent USA Joe Biden, premierzy Japonii, Indii i Wielkiej Brytanii, oraz nowy premier Izraela Naftali Bennettem. Udział w wydarzniu ogłosił również prezydent Palestyny ​​Mahmodem Abbasem. W wydarzeniu, wystąpi również 23 ministrów spraw zagranicznych. 76 sesja Zgromadzenia Ogólnego rozpoczyna się we wtorek i kończy w następny poniedziałek.

 

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy politycy dają pokaz swojej wyższości nad "śmiertelnikami". Jeszcze w czerwcu, odbył się właśnie szczyt największych gospodarek świata zwany G7. Elity również ujawniły tam swoją hipokryzję, choć w tamtym przypadku starano się jednak zachować względne pozory. Na początku wszyscy na pokaz witali się łokciami, czy żółwikami. Potem przywódcy G7 stanęli w szyku przynoszącym skojarzenia z porannych ćwiczeń w telewizji śniadaniowej. Takie obrazki poszły w świat. Chwilę potem, wszyscy wspólnie siedzieli przy stole i świętowali, poklepując się po plecach i witając w normalny sposób.

Sytuacja wyglądała tam szczególnie kuriozalnie na oficjalnych bankietach. Wszyscy możni tego świata paradowali bez masek i zachowania jakichkolwiek dystansów społecznych, a znajdująca się dookoła obsługa, pozostała zamaskowana niczym posłuszni niewolnicy. Warto przypomnieć, że podczas spotkania, prezydent Francji Emmanuel Macron, szczegółowo opisał zobowiązania G7 dotyczące globalnych szczepień. Obwieścił, że celem jest zaszczepienie co najmniej 60% światowej populacji do przyszłego roku, co miało zostać osiągnięte zarówno prośbą jak i groźbą.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Życie bezmyślne nie jest warte życia.

To jest strach, twój wróg, kiedyś najlepszy przyjaciel. Pokochaj go jak brata będzie Ci towarzyszył przez całe życie.

 

Portret użytkownika ​euklides

Oczywiście, że nie miał

Oczywiście, że nie miał innego wyjścia. Każdy covidianin musi wiedzieć, że są "świry", które tak postąpią. Dla was "świry", a tak naprawdę to jest jedyna skuteczna strategia, więc zostawcie w spokoju "świrów", maskujcie i wyszczepiajcie się sami we własnym gronie.

Portret użytkownika Set

To jest dowód na to, że

To jest dowód na to, że zamachy są dziełem polityków i ekonomistów. Gdyby faktycznie istnieli ludzie zdolni je przeprowadzać, wysłaliby ten bunkier z grupą G7 dawno na Marsa razem z kawałem Ziemi.

Strony

Skomentuj