Del Complex planuje utworzenie dziesiątek tysięcy miast-państw na wodach międzynarodowych w celu ominięcia sankcji i ograniczeń nałożonych na sztuczną inteligencję

Kategorie: 

Źródło: Del Complex

Współczesny świat technologii stoi przed wyzwaniami na wielu frontach. Istniejące przepisy dotyczące rozwoju sztucznej inteligencji (AI) w Stanach Zjednoczonych i Europie zaczynają być coraz bardziej restrykcyjne, co prowadzi firmy do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest projekt BlueSea Frontier Compute Cluster (BSFCC), który ma na celu utworzenie niezależnych miast-państw na wodach międzynarodowych, wyposażonych w zaawansowane systemy obliczeniowe.

 

Projekt BSFCC, który jest inicjatywą firmy technologicznej Del Complex, ma na celu stworzenie struktur, które są całkowicie niezależne i spełniają wymogi międzynarodowego prawa, w tym Konwencji ONZ o prawie morza oraz Konwencji z Montevideo dotyczącej uznawania podmiotów państwowych. Zaawansowane technologicznie platformy będą miały stałą populację, własne terytorium, rząd oraz możliwość nawiązywania stosunków dyplomatycznych z innymi państwami.

 

Dla mieszkańców takich struktur przewiduje się liczne przywileje. Podwójne obywatelstwo, atrakcyjne wynagrodzenie, korzystne systemy podatkowe oraz dostęp do najnowocześniejszego sprzętu to tylko niektóre z nich. Warto również zaznaczyć, że platformy te będą chronione przed potencjalnymi zagrożeniami zewnętrznymi.

 

Kluczowe cechy platform BSFCC to: modułowe rozwiązania kontenerowe umożliwiające łatwe skalowanie, ekologiczne chłodzenie sprzętu wodą morską, wysokowydajne systemy obliczeniowe oparte na akceleratorach NVIDIA H100 oraz zrównoważone zaopatrzenie w energię, które opiera się na kombinacji turbin gazowych, turbin parowych SST-600 oraz technologii słonecznej i magazynowania energii.

 

Dzięki takim rozwiązaniom, platformy BSFCC oferują liczne korzyści. Poza unikaniem restrykcyjnych przepisów dotyczących AI, gwarantują one również wyższy poziom bezpieczeństwa danych niż tradycyjne platformy chmurowe.

 

Jednak mimo obiecującego charakteru projektu, jego realizacja napotyka na pewne przeszkody. Istnieją wątpliwości co do międzynarodowego statusu takich platform. W przeszłości platforma przemysłowa w Sealandii na Morzu Północnym próbowała uzyskać status niepodległego państwa, ale nie uzyskała uznania. Choć istnieją już pływające centra danych, żadne z nich nie posiada statusu suwerennego podmiotu państwowego.

 

Obecnie Del Complex intensywnie poszukuje inwestorów do swojego projektu BSFCC. Jeśli projekt zostanie zrealizowany, może on zrewolucjonizować podejście do rozwoju technologii, stając się kolejnym krokiem w ewolucji innowacyjnych społeczeństw na świecie.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Portret użytkownika Endymion

Parę dni temu trollnia na tym

Parę dni temu trollnia na tym portalu obnażyła są twarz, zarzucając mi, że neguję ich narrację, że białe jest czarne. Ja mam wrażenie , że ten portal jest przejęty przez zadaniowców, do których adminów zaliczam. Myślą, że jestem czarnym baranem, pierdolone owieczki nie rozumieją, że jestem wilkiem. 

Wielu z Was coś się popierdoliło w głowie, myśląc, że idąć masą na mnie możecie mnie zniszczyć. Ja jestem zupełnie z innej bajki niż Wy, ale tego nigdy nie ogarniecie. Powiem tylko, że jesteście śmieszni chcąć podgryzać me nogawki gdy ja fruwam. 

W zasadzie dziękuję WAM, ostatnia iskierka empatii we mnie umarła. Nie ma przebacz, zanim Kaczyński z Tuskiem zawisną, trzeba zronbć porządek we własnym gnieździe. Łapanie trolli zadaniowanych jest moją misją od lat, a teraz zamiast pisać merytoryczne komentarze, gdzie napiszę, że 2x2=4 i dostaję tyle samo minusów co plusuw, skupię się na jechaniu Wam, będzie jazda, będzie śmiesznie, ale już wiem gdzie Admin mieszka i kiedyś wjadę tam z ekipą i po dobroci odda mi wszystkie namiary na Was Trolle. Nie znacie dnia ani godziny, ale wasze minuty są policzone.. Co ma wisieć nie utonie.

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Pani anonimowej kromki nie

Pani anonimowej kromki nie poznałem jeszcze, widze że troll nadający z anglosasjii, który nawet nie potrafi zmienić klawiatuty na polską. 

Przedstaw się nam bardziej, myślę, że wszyscy chcą Ciebie poznać. Napisz jakis konkretny wpis, że owce są w większości i owce rzadzą tym Światem, a może nawet mnie przekonasz do Swojej wizji, a tak bez tego jesteś kolejnym, co chce chwytać za mą nogawkę, ale nie dosięga. Pokarz, co potrafisz, może jesteś lepsza od poprzedników. Czuje się niczym na arenie gladiatorów, gdzie muszę zażynać na czas stado owiec, może Smokieim okażesz się? To byłby godny przeciwnik..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika maracash

Parę dni temu trollnia na tym

Parę dni temu trollnia na tym portalu obnażyła są twarz, zarzucając mi, że neguję ich narrację, że białe jest czarne.

A powinno być "parę dni temu, użytkownikom na tym portalu, obnażyłem swoją twarz, pokazując im, że cham będzie chamem...na wieki wieków.Amen" 

Myślą, że jestem czarnym baranem, pierdolone owieczki nie rozumieją, że jestem wilkiem

i jaką diagnozę postawił Twój psychiatra, gdy mu to oświadczyłeś? 

Ja jestem zupełnie z innej bajki niż Wy, ale tego nigdy nie ogarniecie.

Fakt. Mitomania i opowiadanie bajek, to Twoja specjalność. W Choroszczy lub Tworkach najprędzej znajdziesz słuchaczy. 

Powiem tylko, że jesteście śmieszni chcąć podgryzać me nogawki gdy ja fruwam. 

Uważaj podczas fruwania - aktualnie mamy okres migracji ptaków...

 Nie ma przebacz, zanim Kaczyński z Tuskiem zawisną, trzeba zronbć porządek we własnym gnieździe.

Widzę, że czasami dochodzisz do logicznych wniosków i wiesz, że jak nasrałeś we własne gniazdo, to należy posprzątać. 

...wiem gdzie Admin mieszka i kiedyś wjadę tam z ekipą

z ekipą? z jaką? remontowo-budowlaną? chcesz mu wyremontować jego cztery kąty? ...Wąski, jak Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili Biggrin

ps - tak a propos - dlaczego mu "nie wjedziesz na chątę" sam? 

Nie znacie dnia ani godziny, ale wasze minuty są policzone..

Rozumiem, że Ty znasz swój czas i godzinę? Wyobraź sobie, że wszyscy, którzy przyszli na ten świat, mają policzone minuty...

 

Puentując stwierdzam, że jesteś klinicznym przypadkiem człowieka z zaburzeniami osobowości. W niedzielę byłeś potulny, bo miałeś kaca, po chlaniu, mędrkowaniu, i obrażaniu użytkowników ZnZ, do 3 nad ranem. Wczoraj wieczorem, gdy już "podlałeś swojego demona", znowu Ci się "włączyła nieśmiertelność" i stwierdziłeś, że się odgryziesz. Wiesz co? Nie jesteś nikim wyjątkowym...takich ludzi , jak Ty, jest na pęczki wokół. Wykreowałeś sobie obraz siebie, jako jakiegoś guru, co to słowem zbawia świat i tłumy za nim podążają. Stąd Twoje mylne poczucie wyższości i tupet, by o innych użytkownikach ZnZ, pisać "pierdolone owieczki". Wielokrotnie odkrywałeś się, na portalu i pisałeś o swoich relacjach z rodziną, synem, itd. Z tego, co pisałeś, to masz nad czym pracować. Tam masz polę do popisu. 

 ps - to trzeci i prawdopodobnie ostatni mój komentarz, skierowany w Twoim kierunku. Zapamiętaj sobie jedno - NIKT się Ciebie tu nie boi! Starsze pokolenie mawiało "z dużą dupą wejdziesz wszędzie. Z dużą mordą niekoniecznie" - bardzo dużo w tym prawdy. Wynieś z tych mądrych słów naukę i wyzbąć się pychy, która Cię gubi. Być może wtedy uzyskasz uznanie i poklask, na którym Ci tak zależy. 

 

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika Endymion

Każdego inaczej myślacego niż

Każdego inaczej myślacego niż stado owieczek już kiedyś zamykano w psychuszkach, widzę, że wielu z Was tego brakuje..

"Mitomania i opowiadanie bajek, to Twoja specjalność."; nawet nie uwieżysz, że ja tutaj między wierszami sprzedałem może 10% życia tylko, ludzie mają nudne życie i nie potrafią uwierzyć, że ktoś mógł swoje przeżyć inaczej. W niedzielę miałem plan u kolegi w warsztacie przetestować filmiki o elektromagnetyźmie, wziąłem głośnik BOOSE z subwoofera w Audi i na rzaden sposób nie potrafiliśmy odzyskać z niego magnesu Sad a warsztat dobrze wyposażony i wiele filmów w tym temacie o tym obejrzałem, ale jednak przesadziłem, bo chciałem mieć dobry magnes, ale BOOSE to nie chińczyk i nawer szlifierka na imadle nie dała rady, tak spędziłem niedzielę.

Cała trollnia rzuciła się na mnie, bom cham i prostak, psychol, mitoman, a i jeszcze chazarek, hehe, a zaczęło się od tego, że admin zrobu zrobił artykuł z d.., ktoś to skomentował, że jedna osoba nie jest miarodajna do stwierdzenia, że jest wariatką poprzez szczepionkę, a Ty go zwyzywałeś od szczepanów (moim zdaniem w obecnych czasach jest największą obelgą), tamten komentator tylko logicznie stwierdził jak to wygląda, z tego powodu przeczytałem tego gniota i wyszło mi to samo, a to Ty odpaliłeś się do komentatora, co to zanegował, więc dostałeś ripostę z mojej strony i trollnia rozpętała wojnę przeciw mnie.  

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika maracash

Słuchaj Endymion, gość

Słuchaj Endymion, gość (anonim), od którego się wszystko zaczęło, napisał w swoim komentarzu: m.in. "...jesteś jebnięty admin...", więc to on ewentualnie się odpalił. Mój komentarz do niego był podany w zdecydowanie lajtowej-śmiesznej formie, nie w odpale. Poza tym był zakończony uśmieszkiem, co powinno tym bardziej dać do myślenia. Natomiast "odpaliłem się", gdy przeczytałem Twoje komentarze z dnia poprzedniego, jak jechałeś po ludziach a wisienką na torcie było pociśnięcie mnie od "debila", zarzucenie mi zarabiania na komentarzach, pisanie, że jestem dzieckiem admina (co chłopa na oczy nigdy w życiu nie widziałem) i stwierdzenie, że moja "tFurczość"... -  uważasz, że miałem prawo potraktować Cię tak, jak potraktowałem czy nie? Jakbyś Ty zareagował, gdybym potraktował Cię w ten sposób? 

Ja nie noszę urazy, ale proszę byś na przyszłość filtrował bajerę - co, do kogo piszesz. Szanujmy się wzajemnie. Dla mnie temat jest zamknięty - nie zamierzam do niego wracać ani prowadzić słownych wojen z Tobą.

ps - zanim się zarejestrowałem na ZnZ, przez lata byłem zwykłym czytelnikiem. Była tu masa ludzi, którzy mieli wpływ na mój aktualny światopogląd. Czerpałem od nich garściami. Oczywiście z innych stron, książek czy bezpośredniej rozmowy również. Piję, w każdym razie, do tego, że ludzie często są skarbnicą wiedzy czy inspiracji. Nie należy się na nich zamykać i ich przekreślać. Wszyscy Endymion, urodziliśmy się niczym pusta, biała kartka papieru i w trakcie życia ją zapełniamy. Weź ode mnie, to co uważasz za dobre a ja wezmę od Ciebie to samo. Szukajmy tego, co Nas łączy - wystarczająco jesteśmy, jako Naród, podzieleni przez polityków. Bez spiny, z szacunkiem i wyczuciem poczucia humoru. Wierzę, że damy radę...

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika Endymion

"Szukajmy tego, co Nas łączy

"Szukajmy tego, co Nas łączy - wystarczająco jesteśmy, jako Naród, podzieleni przez polityków. Bez spiny, z szacunkiem i wyczuciem poczucia humoru. Wierzę, że damy radę..." i tym optymistycznym akcentem należy zakończyć ten spór, każdy przegiął, poczynając od głupiej notki Admina. Jednak ta cała "afera" ujawniła kto jest kim. maracash stałeś się nieświadomym katalizatorem, a wręcz zapalnikiem zmian na portalu. Maski opadły wielu, co do Ciebie mam mieszane odczucia, ale za ten post masz mój szacunek. 

Zdrawiam

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Emeryt

Wchodzę tu sobie żeby czasami

Wchodzę tu sobie żeby czasami coś poczytać i od razu na samym początku jakiś zje mi jedzie że jest wilkiem i wszystkich zje? Odstrzelić chwasty bo mnie emeryta niepotrzebnie denerwuje! Jakim znowu wilkiem wszys y chcą być wilkami a ja jestem owca i będę się padł gdzie będę chciał! Dodam że teoretycznie wolna owca!

Portret użytkownika Endymion

Emerycie kochany, powiedz mi

Emerycie kochany, powiedz mi proszę, gdzie są te fabryki, te stocznie, które Twoje pokolenie budowało i z jakiego powodu należy Ci się emerytura? Pozwoliliście wszystko zozkraść, a teraz ja mam pracować na Twoją emeryturę? Zapytuję grzecznie, dlaczego mnie okradasz? Ja nie mam pracy od skończenia szkoły w jednym zakładzie do emerytury jak Ty, a tego zakładu już i tak nie ma. Twoje pokolenie zostało okradzione z dorobku i przerzuciło koszty tej kradzieży na następne pokolenia. Grzecznie zapytyję, czy tak nie stało się?

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika syriues

Widze,ze masz za dużo ambicji

Widze,ze masz za dużo ambicji,ta ambicja zżera dookoła innych twoja nienasycona jadaczka,która tylko obrażać potrafi,z rzeczywistością ma to mało co wspólnego.ktos tu sie sam nazywa trolem skoro az tak bardzo przejmuje się nic nieznaczącym internetowym konwersacja.

Strony

Skomentuj