Dawanie ludziom pieniędzy „od tak” jest dobre dla ich zdrowia

Kategorie: 

Źródło: tg

Według naukowego przeglądu wielu badań, kiedy ludzie żyjący w ubóstwie w krajach takich jak Malawi, Indonezja i Ekwador otrzymują płatności gotówkowe bez konieczności robienia czegokolwiek w zamian, ich stan zdrowia poprawia się. Aby dojść do tego wniosku, nasz multidyscyplinarny panel ekspertów ds. zdrowia publicznego, ekonomistów i epidemiologów z Kanady, Niemiec, Nowej Zelandii i Stanów Zjednoczonych zebrał dane z 34 badań z udziałem 1 140 385 uczestników w 50 095 gospodarstwach domowych w Afryce, obu Amerykach i na południu Wschodniej Azji.

 

 

Nasz systematyczny przegląd i metaanaliza wykazały również, że bezwarunkowe transfery pieniężne w krajach o niskim i średnim dochodzie nie tylko zmniejszają ubóstwo, ale także prowadzą do większego bezpieczeństwa żywnościowego, lepszego odżywiania i bardziej stabilnej frekwencji szkolnej.

 

Wywiady uzupełniające z osobami, które otrzymały pieniądze wcześniej, wykazały, że prawdopodobieństwo zachorowania w ciągu ostatnich dwóch tygodni lub trzech miesięcy było mniejsze w porównaniu z osobami, które nie otrzymały pieniędzy. Ponadto istnieją dowody na to, że osoby, które otrzymały gotówkę, wydawały więcej pieniędzy na opiekę zdrowotną. Przeanalizowane badania obejmowały 24 różne programy płatności gotówkowych w 13 krajach prowadzone przez rządy, organizacje non-profit lub badaczy.

 

Wartość pieniędzy przekazywanych potrzebującym była bardzo zróżnicowana, wahając się od 1,3% do 81,9% produktu krajowego brutto na mieszkańca. Rządy, organizacje non-profit i naukowcy na całym świecie coraz częściej eksperymentują z prostym podejściem do ograniczania ubóstwa, tj. dawanie ludziom pieniędzy, aby mogli je wydać na to, czego potrzebują.

 

Wiele z tych programów pilotażowych i eksperymentów związanych z transferami gotówki, często określanych jako programy dochodu podstawowego, wymagało od ludzi podjęcia pewnych działań w celu otrzymania pieniędzy, takich jak zapewnienie regularnego uczęszczania ich dzieci do szkoły. Czasami stan ten wiąże się z wykonaniem określonego zadania związanego ze zdrowiem, takiego jak udział w seminarium poświęconym edukacji zdrowotnej lub rutynowa kontrola stanu zdrowia.

 

Naukowcy debatują, czy te warunki poprawiają, czy utrudniają skuteczność tych programów. Inne programy, takie jak te, które zbadano, nie mają tych wymagań. Organizacja non-profit GiveDirectly i inni zwolennicy argumentują, że jedną z zalet podejścia bez zobowiązań jest to, że eliminuje ono potrzebę monitorowania zgodności i zmniejsza koszty administracyjne. Bezwarunkowe przelewy pieniężne mogą wzmocnić odbiorców, ponieważ mogą decydować, jak wykorzystać pieniądze, aby zaspokoić niektóre z ich bieżących potrzeb.

 

Płatności uzależnione od kwalifikujących się osób mogą również nieumyślnie zaszkodzić osobom w potrzebie, które nie są w stanie spełnić ich ze względu na bariery fizyczne, społeczne i ekonomiczne. Na przykład wymaganie wizyty w klinice w celu „zarobienia” gotówki nie pomoże tym, którzy nie mogą odbyć podróży.

 

Nadal nie ma wystarczających informacji, aby ustalić, czy ten wzór jest prawdziwy w Stanach Zjednoczonych i innych bogatszych krajach. Niejasne są również długoterminowe korzyści zdrowotne płynące z bezwarunkowych transferów pieniężnych. Wreszcie, potrzebne są dalsze badania, aby zrozumieć, czy rozmach ma znaczenie dla tych programów, na przykład gdy następują po huraganie lub innej poważnej katastrofie. Zespół ekspertów planuje zbadać, czy programy płatności gotówkowych, które wymagają zgodności, prowadzą do poprawy zdrowia. Planuje się również opisać poprzedni przegląd, który przeprowadzono w sprawie płatności na rzecz osób dotkniętych katastrofami humanitarnymi, aby uwzględnić oceny podobnych działań podjętych podczas pandemii COVID-19.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Ruchomy Cel

3 sposoby, dzięki którym

3 sposoby, dzięki którym będziesz mógł zbierać datki darowizny na stronie internetowej WordPress.

"Darowizna WordPress Datki Strona Internetowa Dla Fundacji GiveWP WooCommerce" - (WIDEO - NetGonet)

Link przelewy24: https://www.przelewy24.pl/

Znaczniki czasowe:

0:00​​  - Wprowadzenie.
0:19 - Szablony strona internetowa dla fundacji stowarzyszenia kościoła
2:01 - 1. Datki darowiny WordPress wtyczka GiveWP
4:53 - Konfiguracja formularza zbierania datków / darowizn. 
12:15 - 2.  Darowizny WordPress sklep WooCommerce
16:34 - WooCommerce wybór ceny, wtyczka Product Open Pricing (Name Your Price) for WooCommerce
19:38 - Datki darowizny WordPress przy pomocy bramki płatności Przelewy24
20:06 - Generator linków Przelewy24

https://www.youtube.com/watch?v=QtFE5yi4l5g

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Uuu !! Szybko korekta

Uuu !! Szybko korekta nastąpiła. Z 7-miu komentów plus mój zrobił się jeden. Pewnie najwłaściwszy. To wkleję jeszcze raz. Może kogoś zainteresuje do jakiego stopnia politycy nas okradają???

""I bardzo dobrze czynią Ci nasi bracia w dociekaniu prawdy.

Otóż bombka informacyjna się przytrafiła.

https://t.me/ExposeThePEDOSendTheCABAL/23119

W 1944 roku na konferencji w Bretton Wood, początkowo 44 narody, umówiły się, że będą prowadzić podwójne księgi państwowe. Dla ludków-owieczek jedne do pokazania, a stan rzeczywisty zachowamy dla siebie.

Przejrzałem filmik 2 razy i podam streszczenie, niekoniecznie w kolejności czasowej.

Początkowo były to 44 Narody, a dobiło do 198 państw. 2 min, 55 sek. Powstał wtedy IMF, Centralny Bank i "Task Forces", czyli jakieś siły zadaniowe.

W 1967 roku zaczęły na konta poszczególnych państw wpływać ogromne sumy pieniędzy w złocie(!!!).

198 rachunków, dla każdego państwa, co roku podpisywane przez wszystkie Parlamenty(!!!), więc wszyscy politycy powinni o try wiedzieć.

Ujawnione to zostało w 2013 roku. A nam mówią, że mamy jako państwo potężne długi do spłacenia już dla naszych wnuków.

Centralny Bank Szwajcarii ma dolarów w złocie sumę z 27-mioma zerami. To dane z 2007 roku, więc teraz jest dużo więcej.

Ostatnie 30 sekun filmiku pokazuje prawdziwe certyfikaty stanu posiadania państw. Na kolana powala. Watykan :700 JILIONÓW dolarów w złocie, + 2.000.000 (miliony) metrycznych ton złota. Ameryka 500+ JILIONÓW dolarów w złocie , + 10.000.000 metrycznych ton złota.

Ciekawe ile MY mamy naprawdę JILIONÓW i metrycznych ton złota? Wypadałoby zapytać parlamentarzystów, skoro co roku to podpisują !

Tak na oko, każdy kraj ma 1000 razy więcej niż pierdoleni politycy kłamią, i należy definitywnie zapytać któregokolwiek, czy wie coś na temat obecnych skutków porozumienia z Bretton Woods z 1944 roku?

A ja tu kredyty jakieś zapier...m nie wiadomo po ch...  ""

Dodałem znak cytatu, bo już raz to napisałem. I patrz przezornie zapisałem....*biggrin**biggrin*. Teraz będę robił kopiuj-wklej, jakby coś. Ale dziwię się, że szanowna redakcja nie jest zainteresowana dlaczego wszyscy muszą płacić długoletnie kredyty, skoro tak naprawdę nie muszą.

 

Portret użytkownika wwwc

Kto jest tym tajemniczym

Kto jest tym tajemniczym darczyńcą który wpłaca rządom kolejnych panstw miliardy w złocie ? Gdzie oni to trzymają i kto to księguje? Zresztą Glapek razem z rządzacą  partią z każdej  sumy zrobią bankructwo choćby ktoś zaczął nad PL zrzucac złoto z helikopterów. 

Portret użytkownika Q

To nie dawanie pieniędzy jest

To nie dawanie pieniędzy jest dobre ale ogólnie zwiększenie zamożności poprzez zmniejszenie wyzysku. Ci ludzie nie musząc tyrać w fabryce za parę groszy , mogli wreszcie zrobić coś dla siebie bo mieli czas i pieniądze. Największym wyzyskiwaczem krajów rozwijających się są NIEMCY , którzy przenosząc swoją produkcję manufakturową do tych krajów czerpią krociowe zyski z czystego wyzysku jakim jest płacenie robotnikowi np. 300 € miesięcznie za pracę w szwalni ubrań czy butów - na które tych robotników nigdy stać nie będzie a które są sprzedawane w europie za 100... 200 € od sztuki. Niemcy politycznie wykorzystują swoją pozycję w UE a gospodarczo cisną kraje (ich obywateli) w Azji ... twierdząc przy tym , że to "oni mają rację" i to oni są "ekologiczni". A prawda jest taka , że gdyby po II wojnie światowej USA nie wpompowało w nich setek milionów dolarów to dziś gówno by mieli a nie gospodarkę. Bo niemiec od zawsze umiał tylko łupić , napadać , rabować i wyzyskiwać - dość wspomnieć krzyżaków.

Portret użytkownika inzynier magister

góru nędzy 2030

góru Agendy nędzy 2030 polskojęzyczny mesjasz ukraińskiej republiki polskiej spotkał się z satanistą i enwuowcem by omawiać kolejne oddanie suwerenności ! to jest bardzo ważne spotkanie bo normalnie obozwiązuje ceremoniał państwowy ale dla specjalnych wysłanników rządu globalnego trzeba robić wyjątki ! jeśli nie wiecie o co chodzi !?

Premier RP spotkał się z prorokiem globalnego trans-humanistycznego kibucu. Po co? [OPINIA]

Spotkanie premiera Morawieckiego z Hararim przypomina kontakt Ziemianina z Marsjaninem. Jak demokrata, światopoglądowy konserwatysta i katolik znalazł wspólny język z otwartym homoseksualistą, przeciwnikiem religii objawionych i wolnej woli? A jednak, obaj panowie na zdjęciu uśmiechają się, zapewne wymieniając serdeczności. Czy w tym przypadku mamy do czynienia z czymś więcej niż zwyczajną polityczną kurtuazją?

Tegoroczny Impact’22, czyli „największe wydarzenie gospodarczo-technologiczne” w tej części Europy obfitował w nie lada niespodzianki. Gdy niegdysiejszy prezes WBK krzyknął do przedstawicieli sektora bankowego „koledzy opamiętajcie się!”, a w krytyce koncernów i korporacji prześcignął samego Zandberga, nic nie miało nas już prawa zaskoczyć. A jednak! Nie dalej jak kilka godzin później Kancelaria Premiera opublikowała zdjęcie uśmiechniętego Morawieckiego pogrążonego w rozmowie z izraelskim futurystą Yuvalem Noahem Hararim.

O czym rozmawiali, tylko Bóg i oni sami raczą wiedzieć. Wszak ich rozumienie rzeczywistości różni się niemal w każdym calu. Ojciec czwórki dzieci, mąż jednej żony, konserwatysta światopoglądowy i gospodarczy liberał, składający ręce do modlitwy w pierwszych ławkach w kościele zapewne musi mieć problem, gdy za przewidywanie przyszłości bierze się otwarty homoseksualista uważający Biblię za „fake news”. 

Na dodatek przekonujący, że homo sapiens zastąpi homo deus, wyzwolony od takich „przypadłości” jak śmierć, choroby, głód czy…tradycyjne religie. – Nie trzeba czekać na powtórne przyjście Chrystusa, skoro nieśmiertelność możemy osiągnąć za pomocą grupy nerdów i laboratoriów – przekonuje jeden z „najpopularniejszych intelektualistów ostatnich lat”.

Być może nie w aż takim stopniu, ale Morawiecki również zachwyconymi jest możliwościami jakie stwarza błyskawiczny rozwój wysokich technologii. Przecież nie trzeba zgadzać się z Izraelczykiem we wszystkim, by zaczerpnąć nieco inspiracji. Przykładowo opisywane przez Harari’ego „hakowanie ludzi”, czyli kształtowanie zachowań i wyborów całych grup społecznych to spełnienie marzeń każdego rządzącego. I nie potrzeba do tego żadnych czipów czy 5G; wystarczy systematycznie wyciągana wiedza na nasz temat, a coraz doskonalsza sztuczna inteligencja i uczące się z każdym dniem algorytmy poprowadzą nas, gdzie tylko zechcą władcy marionetek schowani za cyfrowym lustrem weneckim.

Z tą różnicą, że w myśli Morawieckiego, jednym z takich „władców” będzie cyfrowe państwo z narodowym sektorem bankowym, stanowiące konkurencję dla potentatów z Doliny Krzemowej i światowej finansjery.

Morawiecki i Harari to także zagorzali zwolennicy idei zrównoważonego rozwoju. Ówczesny prezes Banku Zachodniego WBK, mówiąc słynne słowa o „misce ryżu” przekonywał, że zadłużony po uszy świat czeka katastrofa, o ile „zrozumiemy, że możemy obniżyć nasze oczekiwania”, czyli zostaniemy przekonani do rezygnacji z własnego domu, nowego samochodu, czy wakacji na Rodos czy w Szarm-al-szejk. A do tego wystarczy „dziesięć do dwudziestu lat, lub wojna”, która „zmienia nastawienie w pięć minut”.

No cóż…szybko poszło.

Harari ma nawet pomysł co zrobić z wszystkimi „bezużytecznymi ludźmi” (org. useless people), których osiągnięcia czwartej rewolucji przemysłowej wyplują na margines egzystencji. Gry komputerowe, antydepresanty i kartki żywnościowe – oto jego plan dla być może większości z nas w przyszłości.

W końcu u obu Panów nie brakuje poparcia dla rozwiązań globalistycznych. Stwierdzając, że „dobry nacjonalista powinien być globalistą”, a „globalizm nie oznacza zaniechania tradycji, ale ustalenie zasad współpracy”, Harari spadł Morawieckiemu z nieba. Oto bowiem naczelny stroiciel fortepianów w iście dialektycznym stylu położył znak równości pomiędzy tradycyjną, katolicką Polską a ONZ-towskimi planami zapewnienia „praw seksualnych i reprodukcyjnych” (czyt. aborcja na życzenie dla każdego) i „równości płci (czyt. legalizacja homozwiązków).

A może zaproszenie Harari’ego do Poznania było możliwe, ponieważ przywiązani do tradycji i katolickiego rozumienia świata Polacy stanowią już folklorystyczną mniejszość? Być może dużo więcej w nas techno-ateistów, wyznających nową, globalistyczną formę etyki, dziękujących podobnym sprzedawcom marzeń owacją na stojąco. W tym kontekście zdjęcie Morawieckiego z Hararim nabiera symbolicznego znaczenia. Uderzanie w patriotyczne tony i zajmowanie pierwszych miejsc w kościołach to zaledwie teatrzyk dla naiwnych. Dopiero w kuluarach wychodzi, że plan budowy „nowego wspaniałego świata” idzie bez zarzutu.

Franciszek W OGNIU krytyki. ZNAK Z NIEBA dla polskich katolików? || Ja, katolik. Extra

https://www.youtube.com/watch?v=UZz_bKTyl4o

Hymn polskojęzyczny Dąbrowskiego to dzieło iluminackich lucyferian ! - czas go zmienić na Polski !!!

https://youtu.be/DmXhcGJOA7Y

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj