Dawanie ludziom pieniędzy „od tak” jest dobre dla ich zdrowia

Kategorie: 

Źródło: tg

Według naukowego przeglądu wielu badań, kiedy ludzie żyjący w ubóstwie w krajach takich jak Malawi, Indonezja i Ekwador otrzymują płatności gotówkowe bez konieczności robienia czegokolwiek w zamian, ich stan zdrowia poprawia się. Aby dojść do tego wniosku, nasz multidyscyplinarny panel ekspertów ds. zdrowia publicznego, ekonomistów i epidemiologów z Kanady, Niemiec, Nowej Zelandii i Stanów Zjednoczonych zebrał dane z 34 badań z udziałem 1 140 385 uczestników w 50 095 gospodarstwach domowych w Afryce, obu Amerykach i na południu Wschodniej Azji.

 

 

Nasz systematyczny przegląd i metaanaliza wykazały również, że bezwarunkowe transfery pieniężne w krajach o niskim i średnim dochodzie nie tylko zmniejszają ubóstwo, ale także prowadzą do większego bezpieczeństwa żywnościowego, lepszego odżywiania i bardziej stabilnej frekwencji szkolnej.

 

Wywiady uzupełniające z osobami, które otrzymały pieniądze wcześniej, wykazały, że prawdopodobieństwo zachorowania w ciągu ostatnich dwóch tygodni lub trzech miesięcy było mniejsze w porównaniu z osobami, które nie otrzymały pieniędzy. Ponadto istnieją dowody na to, że osoby, które otrzymały gotówkę, wydawały więcej pieniędzy na opiekę zdrowotną. Przeanalizowane badania obejmowały 24 różne programy płatności gotówkowych w 13 krajach prowadzone przez rządy, organizacje non-profit lub badaczy.

 

Wartość pieniędzy przekazywanych potrzebującym była bardzo zróżnicowana, wahając się od 1,3% do 81,9% produktu krajowego brutto na mieszkańca. Rządy, organizacje non-profit i naukowcy na całym świecie coraz częściej eksperymentują z prostym podejściem do ograniczania ubóstwa, tj. dawanie ludziom pieniędzy, aby mogli je wydać na to, czego potrzebują.

 

Wiele z tych programów pilotażowych i eksperymentów związanych z transferami gotówki, często określanych jako programy dochodu podstawowego, wymagało od ludzi podjęcia pewnych działań w celu otrzymania pieniędzy, takich jak zapewnienie regularnego uczęszczania ich dzieci do szkoły. Czasami stan ten wiąże się z wykonaniem określonego zadania związanego ze zdrowiem, takiego jak udział w seminarium poświęconym edukacji zdrowotnej lub rutynowa kontrola stanu zdrowia.

 

Naukowcy debatują, czy te warunki poprawiają, czy utrudniają skuteczność tych programów. Inne programy, takie jak te, które zbadano, nie mają tych wymagań. Organizacja non-profit GiveDirectly i inni zwolennicy argumentują, że jedną z zalet podejścia bez zobowiązań jest to, że eliminuje ono potrzebę monitorowania zgodności i zmniejsza koszty administracyjne. Bezwarunkowe przelewy pieniężne mogą wzmocnić odbiorców, ponieważ mogą decydować, jak wykorzystać pieniądze, aby zaspokoić niektóre z ich bieżących potrzeb.

 

Płatności uzależnione od kwalifikujących się osób mogą również nieumyślnie zaszkodzić osobom w potrzebie, które nie są w stanie spełnić ich ze względu na bariery fizyczne, społeczne i ekonomiczne. Na przykład wymaganie wizyty w klinice w celu „zarobienia” gotówki nie pomoże tym, którzy nie mogą odbyć podróży.

 

Nadal nie ma wystarczających informacji, aby ustalić, czy ten wzór jest prawdziwy w Stanach Zjednoczonych i innych bogatszych krajach. Niejasne są również długoterminowe korzyści zdrowotne płynące z bezwarunkowych transferów pieniężnych. Wreszcie, potrzebne są dalsze badania, aby zrozumieć, czy rozmach ma znaczenie dla tych programów, na przykład gdy następują po huraganie lub innej poważnej katastrofie. Zespół ekspertów planuje zbadać, czy programy płatności gotówkowych, które wymagają zgodności, prowadzą do poprawy zdrowia. Planuje się również opisać poprzedni przegląd, który przeprowadzono w sprawie płatności na rzecz osób dotkniętych katastrofami humanitarnymi, aby uwzględnić oceny podobnych działań podjętych podczas pandemii COVID-19.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Ruchomy Cel

3 sposoby, dzięki którym

3 sposoby, dzięki którym będziesz mógł zbierać datki darowizny na stronie internetowej WordPress.

"Darowizna WordPress Datki Strona Internetowa Dla Fundacji GiveWP WooCommerce" - (WIDEO - NetGonet)

Link przelewy24: https://www.przelewy24.pl/

Znaczniki czasowe:

0:00​​  - Wprowadzenie.
0:19 - Szablony strona internetowa dla fundacji stowarzyszenia kościoła
2:01 - 1. Datki darowiny WordPress wtyczka GiveWP
4:53 - Konfiguracja formularza zbierania datków / darowizn. 
12:15 - 2.  Darowizny WordPress sklep WooCommerce
16:34 - WooCommerce wybór ceny, wtyczka Product Open Pricing (Name Your Price) for WooCommerce
19:38 - Datki darowizny WordPress przy pomocy bramki płatności Przelewy24
20:06 - Generator linków Przelewy24

https://www.youtube.com/watch?v=QtFE5yi4l5g

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Uuu !! Szybko korekta

Uuu !! Szybko korekta nastąpiła. Z 7-miu komentów plus mój zrobił się jeden. Pewnie najwłaściwszy. To wkleję jeszcze raz. Może kogoś zainteresuje do jakiego stopnia politycy nas okradają???

""I bardzo dobrze czynią Ci nasi bracia w dociekaniu prawdy.

Otóż bombka informacyjna się przytrafiła.

https://t.me/ExposeThePEDOSendTheCABAL/23119

W 1944 roku na konferencji w Bretton Wood, początkowo 44 narody, umówiły się, że będą prowadzić podwójne księgi państwowe. Dla ludków-owieczek jedne do pokazania, a stan rzeczywisty zachowamy dla siebie.

Przejrzałem filmik 2 razy i podam streszczenie, niekoniecznie w kolejności czasowej.

Początkowo były to 44 Narody, a dobiło do 198 państw. 2 min, 55 sek. Powstał wtedy IMF, Centralny Bank i "Task Forces", czyli jakieś siły zadaniowe.

W 1967 roku zaczęły na konta poszczególnych państw wpływać ogromne sumy pieniędzy w złocie(!!!).

198 rachunków, dla każdego państwa, co roku podpisywane przez wszystkie Parlamenty(!!!), więc wszyscy politycy powinni o try wiedzieć.

Ujawnione to zostało w 2013 roku. A nam mówią, że mamy jako państwo potężne długi do spłacenia już dla naszych wnuków.

Centralny Bank Szwajcarii ma dolarów w złocie sumę z 27-mioma zerami. To dane z 2007 roku, więc teraz jest dużo więcej.

Ostatnie 30 sekun filmiku pokazuje prawdziwe certyfikaty stanu posiadania państw. Na kolana powala. Watykan :700 JILIONÓW dolarów w złocie, + 2.000.000 (miliony) metrycznych ton złota. Ameryka 500+ JILIONÓW dolarów w złocie , + 10.000.000 metrycznych ton złota.

Ciekawe ile MY mamy naprawdę JILIONÓW i metrycznych ton złota? Wypadałoby zapytać parlamentarzystów, skoro co roku to podpisują !

Tak na oko, każdy kraj ma 1000 razy więcej niż pierdoleni politycy kłamią, i należy definitywnie zapytać któregokolwiek, czy wie coś na temat obecnych skutków porozumienia z Bretton Woods z 1944 roku?

A ja tu kredyty jakieś zapier...m nie wiadomo po ch...  ""

Dodałem znak cytatu, bo już raz to napisałem. I patrz przezornie zapisałem....*biggrin**biggrin*. Teraz będę robił kopiuj-wklej, jakby coś. Ale dziwię się, że szanowna redakcja nie jest zainteresowana dlaczego wszyscy muszą płacić długoletnie kredyty, skoro tak naprawdę nie muszą.

 

Portret użytkownika wwwc

Kto jest tym tajemniczym

Kto jest tym tajemniczym darczyńcą który wpłaca rządom kolejnych panstw miliardy w złocie ? Gdzie oni to trzymają i kto to księguje? Zresztą Glapek razem z rządzacą  partią z każdej  sumy zrobią bankructwo choćby ktoś zaczął nad PL zrzucac złoto z helikopterów. 

Strony

Skomentuj