David Icke został usunięty z Facebooka i YouTube za rozprzestrzenianie "niebezpiecznych dezinformacji"

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia Commons

Kilka dni temu profil znanego brytyjskiego teoretyka spiskowego Davida Icke został usunięty z Facebooka. Potem skasowano jego kanał na YouTube. Oficjalnie stało się to z powodu propagowania "niebezpiecznych teorii" na temat pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Uznano to za wystarczający powód do ocenzurowania jego poglądów.

 

W piątek tak zwane Centrum Przeciwdziałania Nienawiści Cyfrowej (CCDH) opublikowało list otwarty wzywający firmy technologiczne do zakazania działalności w sieci pana Davida Icke'aW liście napisano, że Amazon, Facebook, Twitter i YouTube wzmocniły „dezinformację Icke'a o Covid-19 dla milionów ludzi”. CCDH twierdzi, że filmy Icke'a przedstawiającego „nieprawdziwe i spiskowe twierdzenia o Covid-19” były oglądane w Internecie ponad 30 milionów razy.

Jako przykłady przytoczyli:

  • wywiad na YouTube, w którym Icke fałszywie twierdził, że za koronawirusem stoi grupa żydowska
  • post na Instagramie, w którym fałszywie twierdził, że sieci komórkowe 5G uniemożliwiają ludziom wchłanianie tlenu
  • film na YouTube, w którym fałszywie twierdził, że nie można złapać wirusa z uścisku dłoni
  • post na Twitterze, w którym fałszywie twierdził, że Niemcy zamierzają „zalegalizować gwałt” dla muzułmanów

List został opublikowany po tym, gdy Facebook nagle usunął stronę pana Icke'a. W kwietniu YouTube usunął też wywiad z nim, w którym stwierdził, że „istnieje związek między 5G a tym kryzysem zdrowotnym”. Facebook uznał również, że teorie spiskowe wielokrotnie promowane przez Icke'a mieszczą się w przedziale "szkodliwych dezinformacji". Tym razem jednak platforma społecznościowa nie usunęła tylko treści, które uważa za niewłaściwe, ale poszła o krok dalej, usuwając całą jego stronę.

Podobnie dzień potem zrobił należacy do Google serwis YouTube. Według rzeczniczki YouTube, platforma ma jasne zasady zakazujące wszelkich treści, które zakazują przekazywania informacji o Covid-19 zgodnie z punktem widzenia WHO. W związku z ciągłym naruszaniem tych zasad zamknięto kanał YouTube Davida Icke'a. W momencie usunięcia kanał miał ponad 900 000 subskrybentów. Ostatni klip, który Icke opublikował w piątek - o swoim zakazie na Facebooku - miał około 120 000 wyświetleń. YouTube potwierdził, że Icke nie będzie mógł zacząć od nowa, tworząc nowy kanał.

Kontrowersje to chleb powszedni Davida Icke. Jego kariera rozpoczęła się w kwietniu 1991 roku, w popularnym brytyjskim programie rozrywkowym Terry Wogan Show, gdzie pojawił się jeszcze jako reporter sportowy. Z pewnością nie podejrzewał wtedy, że program ten zmieni jego całe życie. Kilkanaście minut rozmowy spowodowało, że z szanowanego reportera i byłego zawodowego piłkarza stał się pośmiewiskiem całej Wielkiej Brytanii. Wszystko za sprawą tego, co wtedy powiedział.

 

David Icke przedstawił publicznie koncept, który do dzisiaj przez większość uważany jest za kompletną niedorzeczność. Otwarcie i jak się wydaje całkowicie poważnie wyraził on pogląd, że światem rządzą pewne rody, które utrzymują władzę już od starożytności. On sam nazwał te osoby reptilianami, czyli ludźmi posiadającymi gadzie cechy. Icke stwierdził, że jest wiele dowodów potwierdzających jego obserwacje i dawał nawet przykłady konkretnych osób publicznych, których podejrzewa o posiadanie domieszki gadziej krwi. Wśród rodów uważanych za spokrewnionych z reptilianami wymieniał Bushów, w tym prezydentów USA oraz brytyjską rodzinę królewską. Twierdzi on jednak, że skala jest znacznie większa i ludzie nie zdają sobie sprawy z tego jak naprawdę jest urządzony nasz świat.

 

Jakkolwiek cała koncepcja gadziej rasy brzmi raczej jak wytwór osoby o poważnych problemach psychicznych to zastanawiające jest to jak wielu zwolenników posiada ta teoria spiskowa. W niektórych rankingach popularności, teoria o gadach ludziach zajmuje zwykle miejsce w pierwszej dziesiątce. David Icke twierdzi, że to właśnie te starożytne rody spokrewnione z gadami sprawują realną władzę nad światem i trwa to ponoć od czasów sumeryjskich.

Należy dodać, że niektórzy uważają, że sam koncept gadzich istot w ludzkiej skórze w istocie pochodzi po prostu z popularnego serialu telewizyjnego „V” od angielskiego słowa Visitors. Serial opowiadał właśnie o rasie gadzich istot przybierających ciała ludzkie i operujących wśród Ziemian. Wypisz wymaluj teoria spiskowa o gadach w postaci filmowej. Teraz jednak nie sposób powiedzieć czy serial był inspiracją czy został zainspirowany tą wyjątkową teorią spiskową.

 

Przez lata dziwne opowieści Davida Icke'a były jedynie wyśmiewane. Teraz zaczęły być aktywnie zwalczane. Pytanie tylko czy kartele internetowe cenzurujące kontrowersyjnego dziennikarza przyczynią się do spadku czy raczej wzrostu popularności jego teorii?

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika konservaTor

Każdy kto podważy ich

Każdy kto podważy ich kontrolę jest uznawany za seksistę, rasistę, ksenofoba i osobę moralnie nieukształtowaną. Będą was atakować, pomawiać, starać się zniszczyć waszą karierę i rodzinę. Będą starali się zniszczyć wszystko co ciebie dotyczy, w tym twoją reputacje.

To, że dzięki ideologi regulaminów, czegoś nie pokażą, nie oznacza, że, to nie istnieje, i nie zniszczy ich tarczy cenzury i ignorancji,na pohybel.

Portret użytkownika J23

David Icke nie jest pierwszym

David Icke nie jest pierwszym i jedynym który mówił że rządzą nami istoty z równoległych rzeczywistości po przez ludzi którymi kierują , pisze o tym w książce największy sekret .Mahatma Gandi też powiedział kiedyś że "na ziemi nie wszyscy to ludzie mimo że tak wyglądają"
David Icke wiele rzeczy przewidział i dlatego tak wściekle jest cenzurowany
Był jego film na YT i na Vimeo z przed 6 lat 
ale ostatnio został usunięty bo to co wtedy mówił to się teraz dzieje.Ale znalazłem gdzie indziej.Warto posłuchać cały.Oto link
https://resetoff.pl/vid/a2cw

Portret użytkownika Odwazniak

Skoro go wyrzucili, to znaczy

Skoro go wyrzucili, to znaczy, że jest na tropie prawdy. Jeżeli nie będzie wolności słowa, to skończymy jak w Chinach, w obozach „edukacyjnych”, tego chcecie? Każdy ma własny mózg i powinien mieć możliwość zapoznania się ze wszystkimi opcjami, by moc wyrobić sobie własny pogląd. Banowanie jakiejkolwiek opinii to już jest manipulacja i propaganda.

 

WOLNOSC Słowa!!!! Jest podstawą demokracji. Cenzura to już totalitaryzm i socjalizm! Następnie będą przymusowo leczyć i nakazywać takie same fryzury. Później podłączą mózgi do kopalni bitkojnow (patent at&t wraz z bilem) i każą oglądać reklamy za kromkę chleba w okularach wirtualnych.

Portret użytkownika mroczne wydmo

FB, Youtube, itp. to prywatne

FB, Youtube, itp. to prywatne firmy - mają prawo blokować kogo chcą. Jak Icke, Jones, PeeDiePie, whoever dostali bana, to mogą sobie swoje własne strony otworzyć (tak, wiem, już je mają). Teraz dwie rzeczy:
 

  1. Wszyscy fani Icke, czy tam kogo mogą repostować jego filmy, albo je po prostu na YT wrzucać, jak tak bardzo go kochają.
  2. Nie jestem pewien, czy te bany to suwerenna decyzja właścicieli tych portali (ehem Wink ), żeby ich od razu za to ganić.

I tyle na dziś...

Portret użytkownika euklides

Skoro tak nerwowo reagują na

Skoro tak nerwowo reagują na "absurdalne teorie spiskowe" to coś w nich musi być. Dlaczego nie zamknęli jeszcze nigdy płaskoziemca albo mieszkańca Nibiru? Bo to robota służb. Służby wymyślają najgłupsze teorie spisku by zaciemnić prawdę. A co głupsi służbiści pewnie w nie wierzą.

Strony

Skomentuj