David Attenborough uważa, że "rozrost populacji musi się zatrzymać" dla dobra naszej planety

Kategorie: 

Źródło: BBC Newsnight, pixabay.com

Znany brytyjski biolog, David Attenborough powiedział w rozmowie z BBC, że „rozrost populacji musi się zatrzymać”. W trakcie wywiadu 92-letni naukowiec omówił przyszłość naszej planety, dotykając tematu zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi, wegetarianizmu, wzrostu populacji oraz Porozumienia Paryskiego.

Attenborough powiedział: „Powinniśmy zrobić wszystko, aby zminimalizować użycie plastiku. Poza tym należy wybierać polityków, którzy właściwie rozpoznają to niebezpieczeństwo i chcą wprowadzić znaczące zmiany.”

W kwestii wegetarianizmu Attenborough powiedział, że biologicznie rzecz biorąc, nie ma żadnego moralnego powodu, aby unikać mięsa, ponieważ ewoluowaliśmy jako wszystkożerni. Biolog zwrócił za to uwagę na inny aspekt: „Osiągnęło etap naszej ewolucji społecznej, w której nie ma już miejsca dla kolejnych ludzi. Nie możemy pozwolić sobie na zniszczenie kolejnych lasów i zasobów, aby wyżywić naszą planetę.”

 

„Na dłuższą metę wzrost populacji musi się skończyć.” – powiedział Attenborough, podkreślając, że istnieje wiele argumentów, by twierdzić, że wzrost populacji ustabilizuje się samoczynnie. Biolog wypowiedział się również na temat Porozumienia Paryskiego. Stwierdził on, że czuje się spokojny dzięki ostatnim decyzjom podjętym przez rządy na całym świecie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika lisek

Gdie ja to czytałem.... a TU:

Gdie ja to czytałem.... a TU: Kamienny Monument z Georgii - 10 Przykazań New Age:

Pewnie znacie ale wam przyponę i istnieniu tego monumentu :-) 

  1. Utrzymajcie ludzkość poniżej 500.000.000, w nieustannej równowadze z naturą.
  2. Mądrze kierujcie reprodukcją.
  3. Jednoczcie ludzkość.
  4. Kierujcie namiętnością - wiarą - tradycją - i innymi rzeczami z ważnych powodów.
  5. Chrońcie ludzi i narody sprawiedliwym prawem i słusznymi sądami.
  6. Pozwólcie wszystkim narodom rządzić i rozwiązujcie problemy na forum światowym.
  7. Unikajcie nieistotnych praw i bezużytecznych urzędników.
  8. Balansujcie prawa prywatne z obowiązkami socjalnymi.
  9. Nagradzajcie prawdę - piękno - miłość - szukajcie harmonii w nieskończoności.
  10. Nie bądźcie rakiem dla Ziemi - zostawcie miejsce dla natury.

 

Portret użytkownika inzynier magister

to niech pozabijają tych na

to niech pozabijają tych na tym statku jak tacy gieroje i tacy hitlerowcy ! "Stowarzyszenie SOS Mediterranean i „Lekarze bez granic” już od wielu miesięcy organizują kursy statku „Aquarius”, który przewozi do Europy imigrantów. Oficjalnie akcja ma charakter humanitarny i stawia sobie za cel ratowanie życia na Morzu Śródziemnym. Funkcjonowanie statku rodzi jednak oskarżenia o współpracę z przemytnikami i łamanie prawa. Po oficjalnym proteście Włoch, jednostka straciła prawo do taniej bandery Panamy. Wcześniej zabrano jej banderę Gibraltaru. Obecnie szuka się dla niej nowej flagi, która pozwoli kontynuować dość dwuznaczną misję. Organizatorzy próbowali nawet wykorzystać możliwość otrzymania bandery od… Watykanu, który co prawda floty nie posiada już od ponad 100 lat, ale teoretycznie ma możliwość nadania bandery. Lewicowe stowarzyszenia usiłują wywierać także naciski na rządy państw europejskich, by te udostępniły „Aquariusowi” banderę. W tym celu w kilku miastach Europy (w tym Francji) zorganizowano demonstracje pod nazwą „pomarańczowa fala”. Organizowano koncerty popularnych, ale i często kontrowersyjnych zespołów (np. propagujący islam raper Medina w Lille), a specjalne parady odbyły się w Paryżu i Marsylii. Mimo tych zabiegów poparcie dla rzekomej misji humanitarnej wyraźnie słabnie, a społeczeństwa mają już dość wykorzystywania szczytnych haseł do zalewania naszego kontynentu migrantami. http://www.pch24.pl/gibraltar--panama--a-teraz-lewica-przewozaca-imigrantow-szuka-dla-statku-nowej-bandery,63306,i.html#ixzz5TJoZ2Gwk

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika mijo

O tak miękka depopulacja jest

O tak miękka depopulacja jest potrzebna - w kazdej rodzinie musi się znaleźc 1 gej, 1 lesba, 1 trans, przeprowadzony przynamniej jeden zabieg eutanazji, przeprowadzony prznajmniej 1 zabieg aborcji, co 3 rodzina musi być po rozwodzie, dziadki i babcie koniecznie do domów opieki i zakaz kontaktu z wnukami. A jeszcze wszelkie przedmioty i symbole religijne usunięte z domu, modlitwy tylko w synagodze i wyznaczonych miejscach i czasie. Nauczanie historii zabronione bo to faszyzm i takie tam.

Portret użytkownika Blupa Dada ❗

Δ

No ale skąd ten Illuminat będzie brał dzieci do wysysania z nich krwi? Co położy na ołtarzu lucyferiańskiego kościoła masońsko/skośnookiego? Dlaczego nie chce już cedzić tego eliksiru młodości?

--

pzdr

Portret użytkownika еuklidеs

W Europie i Azji dawno

W Europie i Azji dawno przestała rosnąc, ale cholewiaki z rządów robią wszystko żeby z jednej strony ograniczyć konsumpcję, ale z drugiej zwiększyć przyrost ludności, bo są to nieodpowiedzialni schizofrenicy i jednocześnie zbrodniarze.

Portret użytkownika ixi

„Osiągnęło etap naszej

„Osiągnęło etap naszej ewolucji społecznej, w której nie ma już miejsca dla kolejnych ludzi.", „Na dłuższą metę wzrost populacji musi się skończyć.” - JAK TO, przecież podobno Europejczycy żeby przeżyć potrzebują świeżej krwi w postaci uchodźców! ???

Strony

Skomentuj