DARPA rozpocznie testy polowe zminiaturyzowanego działa laserowego

Kategorie: 

Źródło: www.darpa.mil
Agencja DARPA otrzymała zgodę na testy polowe zabójczej broni laserowej HELLADS (High-Energy Liquid Laser Area Defense System). Ta futurystyczna broń posiada ogrom zalet i może posłużyć zarówno w ofensywie, jak i w defensywie.

 

Broń laserowa HELLADS jest opracowywana od ponad 10 lat i była dotychczas testowana jedynie w laboratoriach. Dopiero teraz, agencja DARPA otrzymała zgodę aby wypróbować nową technologię wojskową w warunkach naturalnych, tj. poza laboratorium. Ostatecznym celem jest zbudowanie odpowiednio zminiaturyzowanego, podwieszanego działa laserowego, które zapewni wystarczającą moc, lecz musi ono być również wystarczająco małe i lekkie.

Głównym zastosowaniem systemu HELLADS będzie ochrona załogowych i bezzałogowych maszyn latających przed rakietami, ale może on również posłużyć jako broń ofensywna. Testy odbędą się w tegoroczne lato w amerykańskim stanie Nowy Meksyk. DARPA sprawdzi, czy działo laserowe zapewnia skuteczną ochronę przeciwko rakietom, moździerzom, pociskom rakietowym ziemia-powietrze oraz pojazdom.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/darpa-rozpocznie-testy-polowe-dziala-laserowego-hellads

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Darecki

Na zdjęciu są

Na zdjęciu są półprzewodnikowe lasery tzw mikropaskowe (dosc stary wynalazek - laseremi są te tasiemki widoczne z tyłu) a w tekście jest mowa o laserze tzw ciekłym opartym o związki organiczne.

Skomentuj