DARPA pracuje nad zmodyfikowanymi genetycznie superżołnierzami

Kategorie: 

Źródło: Petty Officer 1st Class Daniel N. Woods, U.S. Navy
Amerykańska Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności, znana również pod skrótem DARPA, słynie z wielu projektów które są mniej lub bardziej kontrowersyjne. Specjaliści zajmują się tam między innymi robotyzacją, opracowywaniem broni laserowej czy ulepszaniem technik pozwalających na wprowadzanie modyfikacji genetycznych do żywych organizmów. Ten ostatni przykład jest bardzo niepokojący zwłaszcza, że DARPA zajmuje się przecież rozwojem technologii wojskowej.

 

Pomijając już projekty zaawansowanych robotów, które wspierane są przez agencję rządową DARPA, warto wymienić te które posiadają ogromny potencjał. Jednym z nich jest czytanie ludzkich myśli. Choć wydaje się to nierealne, DARPA już kilka lat temu powiadomiła o pracach nad specjalnym urządzeniem przypominającym słuchawki, które będzie odczytywać bioelektryczną aktywność mózgu (EEG). Na tej podstawie Amerykanie chcą się dowiedzieć o czym myśli dana osoba. Technologia zostanie oczywiście zmilitaryzowana.

Kolejnym wielkim projektem jest automatyczny system obrony cyberprzestrzeni, który jest przez wielu porównywany do filmowego Cyberdyne Systems ("Terminator"). Według założeń DARPA, system ten powinien być w pełni automatyczny - musi bez ingerencji człowieka ustalać czy jest atakowany, bronić się przed hakerami, samodzielnie przeprowadzać ataki oraz identyfikować i wprowadzać poprawki w systemie bezpieczeństwa. W przyszłym roku odbędzie się tzw. Cyber Grand Challenge. Podczas tych zawodów różne drużyny będą prezentować swoje zautomatyzowane systemy i ich możliwości. Przypomina to rywalizację robotów DARPA Robotics Challenge.

 

Zbliżając się powoli do głównego tematu warto wspomnieć o planach terraformacji Marsa. Agencja DARPA uważa, że zmodyfikowane genetycznie organizmy można wykorzystać tak, aby przekształciły Czerwoną Planetę w miejsce bardziej przyjazne do życia dla ludzi. Dzięki inżynierii genetycznej i biologii syntetycznej można byłoby edytować geny jakiejkolwiek formy życia na naszej planecie i tworzyć zupełnie nowe twory, które następnie zostałyby wysłane na Marsa.

 

Choć terraformacja obcej planety w naszym układzie słonecznym nie ma charakteru wojskowego, to edytowanie genów amerykańskich żołnierzy jest jak najbardziej projektem militarnym. Doniesienia medialne od lat wskazują, że DARPA chce korzystać z inżynierii genetycznej aby stworzyć superżołnierzy - niektórzy określają ich jako żołnierzy-GMO czy zombie-żołnierzy ale wszystkie wymienione formy są jak najbardziej poprawne.

W 2009 roku, gdy amerykańscy żołnierze byli wysyłani do Afganistanu, naukowcy z Texas A&M University's Institute for Preclinical Studies rozpoczynali eksperymenty na świniach ponieważ układ krążenia tych zwierząt i ludzi jest do siebie podobny. Badacze mieli za zadanie opracować lek, który pozwoli człowiekowi zwiększyć szansę przetrwania przy utracie dużych ilości krwi. Departament Obrony określił to mianem "częściowej zombifikacji".

 

Oczywiście pieniądze na badania (prawie 10 milionów dolarów) pochodziły od agencji DARPA. Eksperymenty te były kontynuacją poprzednich projektów, które mają jeden cel - sprawić aby żołnierz potrafił w przyszłości nie tylko przetrwać ale również przeżyć utratę dużych ilości krwi, co w normalnej sytuacji powinno prowadzić do śmierci.

 

W 2012 roku pojawiła się informacja, że DARPA ma zamiar stworzyć "żołnierza-GMO". Mówiąc dosłowniej, chodzi o modyfikowanie genów człowieka w taki sposób, aby posiadał nadludzkie zdolności - niezwykłą siłę fizyczną oraz możliwość normalnego funkcjonowania bez snu nawet przez 40 godzin i bez żywności przez kilka dni. Trudne do uwierzenia jest to, że DARPA chce również aby utracone kończyny, np. w wyniku eksplozji, potrafiły się samodzielnie zregenerować, ale specjaliści testowali to już na myszach.

Choć powyższe informacje pojawiły się lata temu nie oznacza to, że Stany Zjednoczone porzuciły badania nad superżołnierzami. Ponad dwa tygodnie temu DARPA rozpoczęła kolejny projekt. Ponownie chodzi tu o zastosowanie inżynierii genetycznej - człowiek poddany odpowiedniej terapii genowej może przestać odczuwać empatię, strach, emocje czy zmęczenie. Spowoduje to, że żołnierz będzie niemal idealną "maszyną" do zabijania.

 

Najbardziej przerażające jest jednak to, że badania obejmują również możliwość kontrolowania ludzkiego mózgu. Chyba nie trzeba tłumaczyć co to oznacza. Każdy żołnierz stanie się bezwzględnym sługą-zombie, który bez wahania wykona każde polecenie. Teraz można dojść do wniosku, że Stany Zjednoczone nie potrzebują uzbrojonych autonomicznych robotów aby dominować na świecie. Wystarczą im żołnierze i inżynieria genetyczna - biologiczne maszyny bojowe.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/darpa-wykorzystujac-inzynierie-genetyczna-chce-stworzyc-superzolnierzy-biologiczne-maszyny

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika wow

Yeahhhhh go America gooo

Yeahhhhh go America gooo Trump next time it,s be that The man wanted to rape the dog. The owners saw it on monitoring. More chips more fun :DDD Safari maybe,eeeee maybe not Wink animals are under protection ROFTL look to that no one sneaks you into these chips then be like RPG game Biggrin can always start chritching or barking from the bottom is not known but in total the third hand can be useful: D not necessarily on the back: D

Portret użytkownika CRUSADERS

Co my zrobimy jak nadciągnie

Co my zrobimy jak nadciągnie do nas fala kilku tysięcy imigrantów uzbrojonych w kije i kamienie ? Przecież nasze żołnierzyki to w większości nieudacznicy życiowi, którzy jedynie co umieją to absolutnie nic i mieć dobrą emeryturke po 15 latach smiesznej pracy ?!

Portret użytkownika AMR1

Proszę Państwa! "Dzięki

Proszę Państwa!
"Dzięki inżynierii genetycznej i biologii syntetycznej można byłoby edytować geny jakiejkolwiek formy życia na naszej planecie i tworzyć zupełnie nowe twory, które następnie zostałyby wysłane na Marsa...."
 To się już dzieje! Te dziwne stwory o ludzkich twarzach znajdowane w dziwnych miejscach to nic innegoi jak zlikwidowane, nieudane próby!
 Otworzmy oczy! To sie już dzieje. Cała ludzka populacja jest poddawana genetycznym poprawkom, co widac po postach niektórych idiotów w sprawie CHEMITRAILS I HAAARP...
 WG TYCH GENETYCZNIE I UDANIE ZMUTOWANYCH IDIOTÓW TYCH PROBLEMÓW NIE MA...

Portret użytkownika babel

Kolejnym wielkim projektem

Kolejnym wielkim projektem jest automatyczny system obrony cyberprzestrzeni, który jest przez wielu porównywany do filmowego Cyberdyne Systems ("Terminator"). Według założeń DARPA, system ten powinien być w pełni automatyczny - musi bez ingerencji człowieka ustalać czy jest atakowany, bronić się przed hakerami, samodzielnie przeprowadzać ataki oraz identyfikować i wprowadzać poprawki w systemie bezpieczeństwa. niech to najpierw stworzą a jeśli powstanie taki "super komputer"  to w tedy mogliby wykorzystać ten superkomputer, te valory: identyfikować i wprowadzać poprawki w systemie do tych projektów Mówiąc dosłowniej, chodzi o modyfikowanie genów człowieka w taki sposób, aby posiadał nadludzkie zdolności - niezwykłą siłę fizyczną oraz możliwość normalnego funkcjonowania bez snu nawet przez 40 godzin i bez żywności przez kilka dni. Trudne do uwierzenia jest to, że DARPA chce również aby utracone kończyny, np. w wyniku eksplozji, potrafiły się samodzielnie zregenerować, ale specjaliści testowali to już na myszach. I W TEDY NIE LUDZIE TEGO DOKONAJĄ LECZ DZIĘKI TEMU SUPERKOMPUTEROWI . A DZIĘKI TAKIEMU KOMPUTEROWI NIE TYLKO POWSTANIE PRZEŁOM ALE RÓWNIEŻ PRZYSZŁOŚĆ. I PROSZĘ, NIE SPIERD...CIE NIC.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

wiśta wio :P Nukowce może i

wiśta wio
Język
Nukowce może i chcą coś zrobić żeby było ludziom ''lepiej'' się żyło, ale praktyka pokazuje dobitnie, że jak coś wymyślą to przychodzi wielki syjon i rękami np rotszyldów z wynalazku robi prywatny biznes żeby zarobić więcej $$$ i wtedy jest jak w Polsce ''żeby żyło się nam lepiej'' ale wtedy po takiej interwencji wielkiego syjony tobie to zostaje tylko ch. du. i kamieni kupa.
panimajesz?
 

Skomentuj