DARPA pracuje nad implantem, który zapewni wzrok Terminatora

Kategorie: 

Źródło: Kadr z filmu: "Terminator"
Okulary rozszerzonej rzeczywistości i wyświetlacze HUD (Head-Up Display) to nic w porównaniu do technologii, nad którą pracuje obecnie amerykańska agencja DARPA. Specjaliści chcą stworzyć niewielkie implanty, które zostaną wszczepione człowiekowi i dadzą mu superwzrok.

 

Media słusznie porównują projekt amerykańskiej agencji wojskowej do filmowego Terminatora, który mimo wszystko był tylko robotem. Specjaliści z DAPRA chcą stworzyć implanty, które połączą się z ludzkim DNA i korą wzrokową. Zakłada się, że technologia nie tylko przywróci wzrok ale zapewni również niezwykłe możliwości wzrokowe.

 

Mówiąc dosłowniej, człowiek będzie widział świat niczym znany robot Terminator - jego oczy zostaną w ten sposób wyposażone w rozszerzoną rzeczywistość, przy czym nie będzie potrzebował żadnych dodatkowych urządzeń. Trudno nawet powiedzieć, czy coś takiego jest w ogóle możliwe, ale uczeni traktują to bardzo poważnie.

 

Na początek w ramach testu, DARPA chce opracować niewielkie urządzenie wielkości dwóch monet. Dopiero z czasem może powstać w pełni zaawansowany implant, który zapewni całą gamę nowych możliwości wzrokowych i z całą pewnością w pierwszej kolejności skorzysta na tym amerykańska armia. Być może żołnierz będzie widział mniej więcej tak, jak na poniższym nagraniu, ale czy będzie on w stanie ogarnąć wszystkie pojawiające się informacje?

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Ojcem mojego kolegi był, według niego, hydraulik Miecio, ale w rzeczywistości był nim listonosz Edzio, dziadek i pradziadek nieznani. Z pierwszą żoną, Celyną, miał mój kolega same kłopoty bo dawała na prawo i lewo.

Portret użytkownika jaron22

Człowiek by zwariował jakby

Człowiek by zwariował jakby cały czas miał przed oczami jakieś dodatkowe informacje. Nawet w czasie snu pewnie by taki implant pracował. To jest wręcz nie do ogarnięcia przez mózg ludzki który jest dość selektywny w tym co przyjmuje do świadomości.

Skomentuj