DARPA opracowuje zaawansowane implanty do odczytywania mózgu

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
Jak poinformowała amerykańska agencja DARPA, w ciągu najbliższych kilku lat powstaną specjalne implanty mózgowe, które zostaną wykorzystane w leczeniu chorób psychicznych. Inwestycja wart 70 milionów dolarów pozwoli stworzyć biotechnologię zdolną do śledzenia oraz reagowania na sygnały pochodzące z mózgu.

 

Projekt Systems-Based Neurotechnology for Emerging Therapies (SUBNETS) zakłada gromadzenie nowych informacji poprzez zaawansowane implanty mózgowe, które zwiększą skuteczność terapii neuropsychologicznej rejestrując oznaki chorobów w czasie rzeczywistym, stosując leczenie oraz monitorując jego efektywność. Nowe implanty pojawią się prawdopodobnie w ciągu następnych pięciu lat.

 

Obecnie około 100 tysięcy ludzi na całym świecie żyje ze specjalnym implantem stymulującym mózg (DBS), który pomaga radzić sobie z chorobą Parkinsona. Naukowcy obecnie badają możliwość leczenia innych chorób takimi sposobami, jednak obecna technologia pozwala leczyć tylko objawy, nie rejestrując sygnałów z mózgu czy analizując skuteczność zastosowanych metod.

 

Projekt SUBNETS jest częścią inicjatywy BRAIN (Brain Research through Advancing Innovative Neurotechnologies), finansowaną przez amerykański rząd, której celem jest stworzenie dynamicznej mapy ludzkiego mózgu, zrozumienie jak on działa oraz w jaki sposób uczymy się i zapamiętujemy.

 

Dzięki nowym, specjalnym implantom będzie można pomóc odzyskać zdrowie psychiczne żołnierzy i weteranów wojennych oraz prowadzić monitoring zdrowych jednostek. Taka jest przynajmniej oficjalna wersja a każdy z nas może się jedynie domyślać, czy projekt prowadzony przez agencję, która rozwija humanoidalne roboty bojowe oraz urządzenie do czytania w myślach, posiada jakieś ukryte cele.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inwigilowany

"Nowe implanty pojawią się

"Nowe implanty pojawią się prawdopodobnie w ciągu następnych pięciu lat."
 
Tak sie dziwnie złożyło że takie implanty już istnieją i to  w Polsce, kraju w którym nie wiadomo kto rządzi jak to zwykle bywa w postkolonialnym kraju.
Mi czytają w myślach, otagowują je werbalnie jakims wyrazem i tworzą mapę zachowań połączonych z jakimś tagiem (rozkazem podrzucanym do mojej podświadomości) i nie ma co owijac w bawęłnę - ludzie nie wahają się z niej korzystać skoro juz pozakłądano mi blokady. Nie wiem czy mam implant w mózgu ale w uszach, karku, mikro roboty które mogą być w każdym miejscu stale przemieszczają w inne miejsca. niby technologia istnieje i ludzie to wiedzą a jednak wciąż szokująca, nie dopuszczamy takiej możliwości już teraz, nieakceptowalne wydaje się czytanie faktów, zgrywanie głupka bo przecież prawdy nie moga powiedzieć, kilka osób zna pochodzenie moich implantów, wszyscy znają możliwości, w koncu ci ludzie komunikują się ze mną syntetyczna telepatią bo ktoś też im wstawił jakieś elektrody, też udostępnią za jakieś 10lat. Gdy potajemnie będą wdrażać coś innego, doskonalszego, głosy w głowie tych ścierw to już słuchać nie mogę ale powiedzcie gdzie mogą mi pomóc je zniszczyć, te implanty.
Tymczasem kontroler porusza mikro robotem w małżowinie usznej, wyraźnie czuję, wiem że to robot ok 1mm ale co ja gadam, przecież za rok ogłoszą że nad tym pracują a za 10 będzie w obiegu i będą leczyć od spostrzegawczości kierunku do któego zmierzamy! Oni lubią przypominac mi o możliwościach tych zabawek gdy piszę, bydło już zostanie bydłem, szkoda że ich tak wiele, jakaś pandemia otempiałych kretynów mną steruje, zorganizowani terroryści. No ale cóż, akceptujesz przez co przechodzę to nie masz problemu, taka moda panuje wśród moich oprawców.
 
Te informacje mają was oswoić z kierunkiem w jakim zmierzają zbrodniarze ludzkości, zwący się naukowcami. Technologia nad jaka pracują jest dużo bardziej wyrafinowana, doskonała, zapedy III Rzeszy rozeszły się po tajnych bazach naukowczych. To co wmawiają że jest dla ludzi nie zostane użyte dla ich dobra, nie mam co do tego wątpliwości, chcą naprawiać to co zepsuli, otruli, w sposób który jeszcze bardziej Nam zaszkodzi, odbierze wolnośc tym którzy jeszcze się mogą nią cieszyć.

Skomentuj