DARPA chce przekształcić Marsa w Ziemię przy pomocy organizmów GMO

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Poszechnie uważa się, że Mars mógł kiedyś bardzo przypominać naszą planetę. Niektórzy twierdzą nawet, że Czerwona Planeta była kiedyś zamieszkała. Amerykańska agencja DARPA powiadomiła o swoich niezwykłych planach przekształcenia Marsa w planetę bardziej przyjazną do życia.

 

Mars jest obecnie zimną planetą, na której panują bardzo surowe warunki. Człowiek nie miałby praktycznie żadnych szans na przetrwanie, choć można je nieco zwiększyć dzięki dzisiejszej technologii. To oczywiście nie wystarcza. Agencja DARPA twierdzi, że dzięki inżynierii genetycznej i biologii syntetycznej uda się dosłownie przeobrazić Marsa.

Źródło: Daein Ballard/Wikimedia Commons

Alicia Jackson, wicedyrektor Biura Technologii Biologicznych należącego do DARPA powiedziała, że agencja jest w posiadaniu przełomowej biotechnologii, która pozwala dokonać znacznych zmian nie tylko tu na Ziemi, ale również w kosmosie. Nawiązując jednak do kosmosu, Jackson wskazywała na powyższą grafikę artystyczną, gdzie zaprezentowano terraformację Marsa.

 

Dzięki inżynierii genetycznej i biologii syntetycznej, DARPA chce edytować geny jakiejkolwiek formy życia na naszej planecie i tworzyć w ten sposób zupełnie nowe twory - brzmi to jak zabawa w Boga. Następnie agencja chciałaby wykorzystać specjalnie zmodyfikowane genetycznie organizmy aby naprawiły szkody wyrządzone w danym środowisku.

 

Jackson twierdzi, że dzięki tym organizmom można byłoby przywrócić do życia środowisko, które ucierpiało przez jakąś katastofę naturalną lub wywołaną przez człowieka. Krótko mówiąc, DARPA chce stworzyć nowe życie i wysłać je na Marsa aby planeta stała się bardziej przyjazna dla człowieka. Dzięki temu, ludzkość mogłaby ją skolonizować. Oczywiście tylko czas może pokazać, czy jest to możliwe i czy w przyszłości rzeczywiście dojdzie do terraformacji Czerwonej Planety.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/darpa-chce-dokonac-terraformacji-marsa-tworzac-zmodyfikowane-genetycznie-organizmy

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika nałukowiec

Pierdu, pierdu... Kłamliwe

Pierdu, pierdu... Kłamliwe zasrańce, pie...lone hipokryty, za srebrniki gotowe zabijać ludzi a ino kłamią o jakiś hodowlach bakteriów na Marsie, obmyślają broń kolejnych generacji, produkują śmierć a ino wciskają motłochowi kit o "życiu" co by pozytywnie takich kojarzyć. Tłuste wieprze, nygusy, co żrą kawiory i ośmiorniczki, kupują te zabawki za nasze, i kombinują ino jakieś wojny i depopulacje, nienawidzą wszyćkich biedaków co na nich tak harują jak woły, trują niebo syfem i wodę i żarcie tym GMO, rujnują piękny niebiesko-zielony dom a kitują o martwym czerwonym. Jak już przyjdzie Właściciel i walnie pięścią w stół to będzieta zbrodniarze zdychać w męczarniach a ja sram na te chore grafiki, chorej wyobraźni snobów, co im we łbach i dupach sie przewraca, na kijanki na Marsie też!

Portret użytkownika domik

Totalny absurd. Planeta nie

Totalny absurd. Planeta nie posiada magnetosfery, jądro zastyglo dawno temu, dlatego wiatr słoneczny zdmuchnal atmosferę, zostało tyle co nic... Nawet jakby przepompowni połowę powietrza z ziemi, i nawiezli wody z drzewami to nic to nie da, bo nie ma podstawowej rzeczy. Nie wiem skąd takie artykuły.... 

Portret użytkownika achiles

Wybuch rakiety ze sprzętem

Wybuch rakiety ze sprzętem dla ISS

Niepowodzeniem zakończyło się wystrzelenie bezzałogowego statku kosmicznego Dragon z przylądka Canaveral na Florydzie. Według NASA, rakieta Falcon 9, która wynosiła Dragona na orbitę okołoziemską eksplodowała w trzeciej minucie lotu.
 1,6 miliarda poszło z dymem ? Spokojnie wydrukujemy 16 miliardów w to miejsce na wszelki wypadek. Świat zapłaci w ropie.... TO SE POLATALI I NA KSIĘŻYCU, TEŻ NA BANK BYLI 60 LAT TEMU, HAHAHA

 

Portret użytkownika PaavaliG

Zlecą się miedzynarodowi

Zlecą się miedzynarodowi obrońcy krzyża, krowy i reszta tego planktonu, i już słyszę, jak głośno krzyczą o woli boskiej i ingerencji człowieka w jego kompetencje, razem z materiałem genetycznym ich wyślemy, znakomice się zasymilują.
 
Pozdrawiam.

Strony

Skomentuj