Darmowe posiłki wyrzucane przez imigrantów – przybysze twierdzą, że "nie trawią makaronu"

Kategorie: 

http://www.ilgiornale.it/news/politica/pasti-buttati-dagli-immigrati-grillina-non-digeriscono-pasta-1040006.html?mobile_detect=false

W Pozzallo dostarczono jedzenie dla imigrantów. Dla przybyszów problemem jest jednak makaron. Mówią, że go „nie trawią" i sugerują, aby dostosować harmonogram żywienia do Ramadanu. Fala uchodźców nie maleje. Dobra, śródziemnomorska pogoda sprzyja, więc dziesiątki tysięcy ludzi przybywa na włoskie wybrzeże, pisze ilGiornale.

 

Niektórzy ludzie uciekają przed wojną i być może szukają pracy. We Włoszech szaleje jednak bezrobocie i wielu Włochów żyje w biedzie. Akcje, prowadzone przez Siły Marynarki Wojennej, zaangażowanej w dzień i w nocy w ratowanie imigrantów, są dużym obciążeniem dla budżetu państwa. Ośrodki dla uchodźców są przepełnione, a większość problemów z tym związanych przerzuca się na barki lokalnych władz.


Polityk Marialucia Lorefice zainteresowała się sprawą, ponieważ okazało się, że żywność serwowana cudzoziemcom jest problemem. Makaron i mięso nie są dobrze widziane w stołówkach w miejscach aprowizacji, a państwo włoskie ma obowiązek dostosować się do wszystkich potrzeb, mając na uwadze różne nawyki żywieniowe i kulturowe imigrantów.


W ubiegłym tygodniu Lorefice zadała pytanie w kwestii organizowania posiłków w ośrodkach dla uchodźców. Punktem wyjścia były fotografie wykonane w centrum pierwszej pomocy i odbioru w Pozzallo. W przepełnionych koszach na śmieci leżało kilkadziesiąt nierozpakowanych dań. Fotografie te opublikowano na wielu portalach i we Włoszech wybuchł skandal.


Makaron, mięso i owoce (wszystko opłacone przez podatników) wylądowało w śmieciach. Rodzi się więc pytanie –jaką dietę należy stosować, aby zadowolić imigrantów? Oferowane produkty z powodzeniem spożywane są w klimacie śródziemnomorskim, a tu zwykły makaron staje się problemem, bo „muzułmanie go nie trawią”.


Aby uszanować i chronić „tradycje religijne”, w sprawę zaangażowały się władze prefektury Ragusa i ministerstwo spraw wewnętrznych. Angelino Alfano, minister spraw wewnętrznych został poproszony o rozszerzenie wytycznych dla posiłków szkolnych krajowych i „zmianę czasu dystrybucji żywności pod kątem poszczególnych pór modlitwy w Ramadanie”.


Żywienie cudzoziemców wywołało ostrą dyskusję w sieci. Większość Włochów jest oburzona. Lorefice musiała wpisać post na Facebooku, aby wyjaśnić swoje poglądy:

„Włochy nie są krajem rasistowskim. Byliśmy i jesteśmy narodem imigrantów. Kto się boi cudzoziemcom, mówiąc o posiłkach w odniesieniu do różnych religii, jest słaby".

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Jan Pastafarian

Nie trawią zawartości to może

Nie trawią zawartości to może choć opakowania niech spróbują? A może dietę przejściową dostosowującą im zaserwować: pieczone buraki cukrowe...w końcu z głodu i gęś pieczona dobra, ale zanim zanim - jarską dietę przejściową im zastosować by skrętu kiszek od nagłości gastronomicznej nie podostawali...

Portret użytkownika demik

Uchodzcy po prostu gardza

Uchodzcy po prostu gardza jedzeniem czlowiek głodny zjie wszystko nie dośc że weszli do obcych krajow utrzymywani sa za darmo to jeszcze bedą sie stawiac .A wąt spowrotem do syrii niech walcza o swoje wyzwolenie a nie będą stawiać swoich warunków tu jest EUROPA a nie AFRYKA rządy powinni ich odesłać spowrotem a nie szukać menu dla tych najeżdzców na europe .

Portret użytkownika keri

Trza im jasno powiedzieć, że

Trza im jasno powiedzieć, że polskie menu to makaron z kiszoną kapustą (łazanki).
Michę łazanek trza przygotować przy ich przyjmowaniu. Który się skrzywi, von z powrotem do merkelowej, bo nie przystosowany do naszej kultury.

Apel Polskiego Stow. Niezależnych Lekarzy i Naukowców, psnlin.pl

Strony

Skomentuj