Dalajlama jest przekonany, że trzecia wojna światowa nie wybuchnie

Kategorie: 

youtube.com

Dalajlama jest przekonany, że trzecia wojna światowa nie wybuchnie. Jeden z duchowych przywódców ludzkości nie wierzy w możliwość rozpoczęcia nowego konfliktu na wielką skalę.

 

Dalajlama powiedział, że nie wierzy w możliwość wybuchu trzeciej wojny światowej. Powiedział to w wywiadzie udzielonym RIA Novosti.

„Nie sądzę, że istnieje realne niebezpieczeństwo wybuchu trzeciej wojny światowej. Mało kto odważy się użyć broni jądrowej, o ile nie jest szaleńcem, który ma dostęp do przycisku start…" - powiedział Dalajlama. Zauważył również, że „w chwili obecnej na świecie rzeczywiście, sytuacja jest bardzo trudna."

„Osoby zaangażowane w konflikt, przytłoczone są silnymi emocjami. One wynikają z tego, że istnieje granica między „nami” a „nimi”. Gdy emocje przytłaczają ludzki umysł, wymyka się to spod kontroli i tracimy zdolność do logicznego myślenia. Zatrzymajmy się i odwołajmy się do zdrowego rozsądku, a będziemy w stanie zobaczyć, że cała ludzkość jest w zasadzie jedna"- powiedział Dalajlama.

Zauważył on również, że w celu poprawy sytuacji geopolitycznej na świecie, należy zrezygnować z podziału na „nas” i na „nich”.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika djrutek

No i dobrze powiedział

No i dobrze powiedział rosjanom. Prawdopodobnie wypowiedź Dalajlamy przeszła przez te propagandowe media bez więszego echa. Czytałem powyższe komentarze i nikt nie zwrócił uwagi, że to idealnie pasuje do polityki Rosji. "Oni" i "My". Emocje post-komunistów w Rosji mogą spowodować wciśnięcie tego guzika z jądrówką. Jeden idiota już był, co chrzanił o posłaniu atomówki do Polski. Wszechobecne ruskie trolle aktywnie wypowiadające się tutaj tego nie zrozumieją, oślepieni kacapską propagandą nie przyjmuą logicznych argumentów co do szkodliwej polityki Rosji. Przecież my od nich nic nie chcemy, niech sobie żyją w tym chlewie co teraz, ale jeśli chcą posmakować społeczeństwa to niech sie kurcze dogadują po ludzku, a nie groźbami.

Portret użytkownika nazwisko

djrutkowi: 

djrutkowi: 

Nigdzie w tym artykule nie jest powiedziane,że Dalai Lama skierował tę uwagę do rządu rosyjskiego. On ją skierował do wszystkich. Co do polityki Rosji to raczej widać, że jest prorosyjska niż antypolska w odróżnieniu od polityki Ukrainy, która jest konsekwentnie antypolska. Np. MSZ Ukrainy opublikowało mapy ziem ukraińskich włączających Chełm i Przemyśl (Kresy.pl), we Lwowie biją ludzi mówiącyh po polsku (ibid.) i ukraińskie władze nie pozwalają na poszukiwanie szczątków setek tysięcy polskich rodzin zakatowanych przez krwawą UPA i ludobójcze pospolite ruszenie Ukraińców na polską ludność rolniczą w Małopolsce Wschodniej w latach 1941 – 1948 (ibid.). Polskich ofiar było prawie million a nie 150 tys. jak podają żle poinformowani Polacy lub ukraińscy agenci wpływu, Ukraińcy zniszczyli ok. 7000 polskich miejscowości. Czytać:   http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html  oraz  https://wolnemedia.net/antypolska-uchwala-oun-z-1990-roku/  i  http://www.wilnoteka.lt/pl/tresc/czy-uchwala-prowydu-oun-jest-realizowana-w-praktyce-w-polsce    Timeo ukrokacapos et dona ferentes.  

Strony

Skomentuj