Czym zamach w Bostonie różni się od zamachów w Bagdadzie?

Kategorie: 

Foto: roconsulboston.com

Gdy giną ludzie jest to zawsze tragedią, zwłaszcza, gdy umierają z powodu działań rządzących nimi polityków. Zamachy bombowe w USA, do których doszło w dniu wczorajszym są po prostu krwawą odsłoną wojen prowadzonych przez Stany Zjednoczone. Jak jednak zrozumieć to, że media całego świata pasjonują się rozwojem sytuacji w Bostonie, gdzie zginęły 3 osoby a seria zamachów z Iraku, w której śmierć poniosło ponad 50 osób pozostaje prawie zupełnie bez echa?

 

Ataki z Bostonu szokują dlatego, że unaoczniają Amerykanom, że nie są bezpieczni. Gdy mocarstwo prowadzi wojny jego obywatele zwykle cierpią na końcu. Analogiczna sytuacja była w czasie drugiej wojny światowej w niemieckim Breslau, dzisiejszym Wrocławiu. Nazistowskie Niemcy pełniły w latach czterdziestych ubiegłego wieku rolę "żandarma świata", którą dzisiaj przejęło USA. Dokładnie tak jak Amerykanie prowadzili liczne wojny. Wermacht palił wsie i zabijał ludność cywilną, ale w Rzeszy żyło sie dobrze a wojnę widać było tylko w kronikach filmowych, których rolę przejęła obecnie telewizja.

Zamachy miały wczoraj miejsce w wielu miastach w Iraku - Foto: twitter/KristinaPlumber

Mieszkańcy Breslau żyli spokojnie do 1944 roku, dokładnie tak jak do wczoraj spokojnie żyli mieszkańcy Bostonu. Wszystko zmieniło się wtedy, gdy front zbliżył się na tyle, że miasto znalazło się w zasięgu rosyjskich bombowców. Szok, jaki zapanował w mieście po zawaleniu dwóch kamienic i zabiciu kilkunastu ludzi unaocznił mieszkańcom Breslau, że wojny prowadzone przez ich polityków zaczynają docierać do nich. Coś podobnego widzimy teraz w Bostonie.

 

Analogiczną sytuację mamy obecnie i bez względu na to, kto stoi za tym zamachem efekt psychologiczny został wywarty. Dziwić może tylko fakt, że w tym samym czasie, kiedy wszyscy śledzą rozwój sytuacji w Bostonie w Iraku doszło do kilkunastu ataków, w których śmierć poniosło przynajmniej 50 osób. Chciałoby się powiedzieć, kto sieje wiatr zbiera burzę. Kto odpowiada za totalną destabilizację Afganistanu, Iraku, Syrii, Libii ? Na co dzień staramy się o tym zapominać, ale obalenie każdego bliskowschodniego dyktatora prowadzi do tego samego, postępującej brutalizacji życia i rosnącej anarchii. To, co widzimy w Bostonie to tylko jeden incydent, o którym światowe agencje wspomniałyby przez 5 sekund gdyby nie wystąpił na terenie USA.

Tajemnicza postać obserwująca zamach z dachu pobliskiej kamienicy - Foto: twitter

Osobną sprawą jest ustalenie, kto za tym stoi. Biorąc pod uwagę, że Amerykanie mają wrogów na całym świecie wariantów jest bardzo wiele. Podobno sprawę przejęło FBI i już mocno nad tym pracują. Od wczoraj padają sugestie, że w szpitalu znajduje się 20 letni Saudyjczyk, który praktycznie automatycznie został uznany za podejrzanego. Media społecznościowe pełne są również zdjęć przedstawiających ubrane na czarno osoby obserwujące zamachy z pobliskich dachów. Nie ma jednak oficjalnych informacji na ten temat więc można zakładać zarówno, że byli to agenci rządowi jak i terroryści koordynujący atak.

 

 

Źródła:

http://www.irishtimes.com/news/world/middle-east/series-of-iraq-bombs-kills-at-least-27-1.1360656

http://english.alarabiya.net/en/perspective/analysis/2013/04/16/Baghdad-residents-survey-car-bomb-aftermath.html

http://www.foxnews.com/us/2013/04/15/explosion-reported-near-finish-line-boston-marathon-spokesman-says/

http://www.heavy.com/news/2013/04/man-on-roof-boston-bombing-photo/

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2309570/Hunt-man-black-Authorities-descend-apartment-building-search-dark-skinned-black-male-connection-Boston-bombings.html

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika pysiek

Za destabilizacje w Syrii

Za destabilizacje w Syrii odpowiadają Rosja i Chiny dostarczajace tam nielegalnie broń i wspierajace tyrana Asada, nie USA. również Libia nie była sprawką USA tylko Francji i UK, jakoś Amerykanie tam nie wkroczyli. Zresztą kraje Islamskie same sa sobie winne. To islamisci podkładaja bomby i zabijają swoich. Kolejny antyamerykański grafoman.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

czym się nie różni na pewno

czym się nie różni na pewno że zarówno w Bagdadzie jak i w Bostonie wasze ukochane arabusy podkłładają bomby. 
Tak umiłowane arabki nad którymi płaczecie bo ciągle ich mordują syjonisci (co prawda żydzi w palestynie nie sa lepsi od arabusów) i USA. poczekajcie jeszcze trochę a przekonacie się jakim są robactwem. Juz Sobieski wiedział jaka to chołota.

Portret użytkownika boulibrat

Czy syjoniści nie są

Czy syjoniści nie są rasistami? To dlaczego zamach w USA w którym zginęły raptem 3 osoby jest dla nich ważniejszy niż ten z Iraku? Ja wiem dlaczego bo ludzie coraz bardziej rozumieją bliski wschód i zaczynają obywatelom z bliskiego wschodu współczuć tego, że próbuje nimi rządzić marionetkowy rząd zdrajców i kolaborantów czyli syjonistycznych lizusów.Trzeba im pokazać, że nie ma co im współczuć i nasze wojska muszą dalej tam być. Co za gówno!  Prawda musi wygrać! Nie dajcie się ogłupić tym sku....., którzy chcą wam sprzedać kłamstwo zapakowane w wybuch spowodowany przez nich samych!

Portret użytkownika Klaus

Facet stoi na dachu bo ma

Facet stoi na dachu bo ma fajny widok. Wyszedł sobie na papierosa, patrzy sobie spokojnie, a tu "łu bu du". Jasna cholera - mówi do siebie o odchodzi w obawie, że coś może mu się stać. W tym samym czasie ktoś robi film, gdzie w ujęcie widać faceta opierającego się o balustradę, patrzącego w stronę maratonu. Ten kto robił zdjęcia od razu stwierdził, że może przysiądz, iż ten facet w oddali opierający się o balustradę obserwował zamach. Nie bieg maratoński tylko zamach. Bo ten co robił zdjęcia ma taki dar przenikania do mózgów ludzkich i opisywania tego co w danej chwili oni robią. Nie jest jeszcze pewien, ale ruch jego ręki może świadczyć o tym, że przeprawadzając "obserwację" wcześniej wykonał serię telefonów odpalając zdalnie łądunki...Tym czasem przerażony wybuchem facet schodzi z dachu i idzie do swojego mieszkania. Kiedy włączył telewizor zobaczył dziwne zdjęcie przypominajace mu kogoś...Co jest do cholery - powidział z niedowierzaniem - prze...o jasna cholera to ja! W tle było słychać komentatorkę..." policja poszukuje prawdopodobnego sprawcy zamachu, który stoją na pobliskim dachu przyglądał się zamachom. Jak podaje naoczny świadek osoba ta przed wybuchem wykonała kilka telefonów, którymi odpaliła ładunki wybuchowe".
I co? Zaraz spreparująwszystko tak, żeby mieli kozła ofiarnego, najlepiej żeby tuż przed aresztowaniem uciekał i stawiał opór a SWAT go po prostu rozwali.

Portret użytkownika solan

Dobry art., Adminie.  Wczoraj

Dobry art., Adminie. 
Wczoraj przeglądając portal ekonomiczny i zobaczyłam info, że wybuchy w Bostonie spowodowały spadki indeksów na Wall Street. Ponieważ nic nie wiedziałam o tej masakrze, pomyślałam, że "wybuch" to jakiś nowy ekonomiczny żargon...dopóki nie weszłam na ZnZ.
Pytanie czym dalej będą nas straszyć? Zobaczcie jaką ideę ma sam maraton,
 

Portret użytkownika Zenek

A teraz kluczowe pytanie KTO

A teraz kluczowe pytanie KTO I ILE ZAROBIŁ NA TYCH SPADKACH OBSTAWIAJĄC IŻ ZAISTNIEJĄ.
 
W takich szczegółąch kryją sie bydłoszczyńscy próbujący dla wyznawanych nazistowskich ideologii podpalić świat bo tak im "głosy w głowie każą".

Portret użytkownika MajsterKlepka

Analogia do Niemiec i

Analogia do Niemiec i Wrocławia idiotyczna.
Co do zamachów to co tutaj tłumaczyć? Ameryka mimo wszystko to nasz sojusznik i ten sam krąg kluturowy. Zgadzam się że tragedia ludzka jest zawsze tragedią ludzką i wieksze tragedie przeżywają w Iraku. Ale przecież oczywiste jest że u nas bardziej nagłaśniane i opisywane będzie to co się dzieje w Ameryce. To tak jakbyś pytał czemu bardziej opisuje się śmierć małej Madzi z sosnowca niż tysiące zabójstw dzieci w konliktach zbrojnych w Afryce każdego roku?!

Portret użytkownika Klaus

No tak. To z pewnościaten sam

No tak. To z pewnościaten sam krąg kulturowy. My mamy Mazurka i Oberka, oni Bluesa i Country. Tam w każdym domu jest broń a my mamy proce ewentualnie wiatrówkę. Tam prawie każdego stac na włąsny samolot, u nas samolot jest wyznacznikiem bogactwa. Tam stwożyli Rocka, a my go nawet powielić nie umiemy. Tam jest Marylin i Madonna a u nas Figura z emocjonalnymi problemami. Tam mają Mickeya Rourke a u nas nieudolnie podrabiającego go Lindę. Oni mają przemysł motoryzacyjny my kupujemy samochody od Koreańczyków, oni mają program kosmiczny my tylko wysyłamy rakiety meterologiczne, oni mają przemysł lotniczy my cieszymy się, że wogóle mamy linie lotnicze. Nie widzę za bardzo tutaj łacznika. Co do reszty sięzgadzam, że to sojusznik...ale jaki. Nawet sojusz dla USA to biznes. Tam nawet ojciec na syna donosi na policję. Wyobraź my sobie taką sytuację. Masz sąsiada, który jest nijaki raz Cię straszy po nocach, coś tam stuka, spawa, potem ma imprezy do późnych godzin nocnych i tłucze butelki, wali w ściany, a czasami spokojny jest i miły. Masz też sąsiada, który chętnie widziałby Cię w grobie oraz masz kolegę, dla którego liczy siętylko szmal i mieszka on za oceanem. Gdzie będziesz szukał sojusznika do ochrony przed sąsiadem, który chętnie by cię zastrdzelił u kumpla za oceanem, czy poszedłbyś do dziwnego sąsiada wypił z nim flaszkę, powiedział o swoich obawach i zawarł sojusz sąsiedzki?  Tak mi sięwydaje, że coś tu źle gra i nie w tą nutę.
 

Strony

Skomentuj