Czym mógłby się skończyć atak jądrowy na Warszawę?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Od kilku tygodni słyszymy coraz częściej, że prawdopodobny jest atak na Warszawę z wykorzystaniem taktycznej broni jądrowej, którego mieliby dokonać Rosjanie. Szczególny niepokój budzi fakt, że rozprawiają o tym publicznie nawet polscy generałowie. Zastanówmy się co mogłoby się stać gdyby groźba ta została zrealizowana.

 

Warszawa jest łatwym celem do takiego ataku, bo Polska nie posiada systemu obrony przeciwrakietowej. Oznacza to, że wystarczy wystrzelić rakietę Iskander, z Kaliningradu i właściwie powinna dolecieć bez przeszkód. Od wielkości głowicy jądrowej zależałaby skala zniszczenia. Można przeprowadzić symulację korzystając z tej strony internetowej.

 

Jeśli mówimy o ograniczonym ataku, to Rosja mogłaby użyć głowicy o sile jednej megatony, czyli 1000 kiloton trotylu. Zakładając, że trafienie byłoby skuteczne oznacza to zupełne unicestwienie naszej stolicy. Gdyby dla pewności spadły dwie głowice tej wielkości, w strefie o średnicy kilkunastu kilometrów nie pozostałoby właściwie nic.

Zastosowanie takiej broni wydaje się nam czymś niewyobrażalnym, ale niestety Rosja mogłaby na tym bardzo zyskać. Przede wszystkim pokazałoby to, że tyko formalnie należymy do NATO, a pakt traktuje nas raczej jak pole walki, albo raczej "rów atomowy".

 

Poza tym Warszawa stanowiłaby symbol, który miałby odstraszać inne kraje przed mieszaniem w rosyjskiej strefie wpływu. Tak właśnie odbierane jest polskie zaangażowanie w rozniecaniu rewolucji na Ukrainie. Kremlowska propaganda od dłuższego czasu pracuje nad wbiciem do rosyjskich głów, że Polacy to wrogowie. Władimir Putin ustanowił nawet za swojej prezydentury nowe święto państwowe w dzień wypędzenia Polaków z Kremla.

 

Z jednej strony może być to dla nas nobilitujące, ale z drugiej tak wyraźne zarysowanie nas jako wrogów czyni z nas łatwy cel ataku jądrowego, w mniemaniu większości Rosjan źli Polacy dostaliby za swoje. Trzeba w tym momencie przypomnieć, że Władimir Putin mówił już publicznie o możliwości przeprowadzenia "prewencyjnego", odstraszającego ataku jądrowego. Poszerzanie NATO na wschód to całkiem dobry pretekst, aby to zrobić.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Mater Poloniae

Tzn. że , ha ha,  Z R O B I

Tzn. że , ha ha,  Z R O B I -  T O  -  N A M    -  S A M  -    U  S  R  A  E  L  !!! (zawodowcy nie czekają, a SAMI produkują Prowokację!).
 Najwyraźniej  U S R A E L  -    MA -  PRZYGOTOWANY  -  DLA   WARSZAWY -   P L A N  -  O P E R A C J I  -   F A L S E  -  F L A G   ( Operacja  pod Fałszywą  Flagą)  -  z  przerzuceniem winy  na Rosję ( jak Zamachy na WTC w N. Jorku z przerzuceniem winy na Arabów). Ma to być PRETEKST dla rozjątrzenia, "umiędzynarodowienia" Wojny   USrael/Europa - Rosja (cel ten miało uzyskać zestrzelenie malezyjskiego samolotu, ale nie wyszło, bo wyszły dowody na sprawstwo ukraińskie),   jak Zamachy na WTC stały sie PRETEKSTEM dla Niekończącej się Wojny z Terroryzmem - Irak, Afganistan, wiosny arabskie, Libia, Syria etc.  -  czyli: 
Niekończący się  PRYWATNY GESZEFT  WOJENNY dla polityków i koncernów USraela (zbrojeniowych, paliwowych, farmaceutycznych ) powiązanych ze sobą nierozerwalnym mechanizmem - prywatnych udziałów polityków w tychże koncernach, którym owi politycy z kolei zlecają kokosowe Zamówienia Rządowe na czas Wojny.
JESLI  WIĘC  COŚ  SIĘ STANIE  - W - POLSCE I WARSZAWIE, to na 99% BĘDZIE TO ROBOTA USRAELA!!!
Bo tylko USRAELOWI  zalezy na totalnej wojnie z Rosją ( gdyby, jak chća niektórzy nieprzytomni rusofobi: „to Putinowi zależaloby na wojnie”,  to przeciez nie cackałby się tak z obroną Rosjan na Ukrainie, a wystapiłby oficjalnie i wypowiedziałby Wojnę Ukrainie czy nawet Zachodowi).
  Argumenty za "putinowskim atakiem na Wwę" są straszliwie naciągane, bo atak nuklearny  na Polskę Putinowi jest kompletnie niepotrzebny, za to wielce jednak ryzykowny. Nie zniszczyłby NATO, a UMOCNIŁ europejski strach przed Rosją, a więc umocniłby i idee NATO i konieczność "Zniszczenia Raz Na Zawsze" nieobliczalnego Putina, nieobliczalnej  Roji. To jest interes WYŁĄCZNIE Usraela, ma to zreszta zaPISane w swych  Geostrategicznych Doktrynach - Brzezińkiego / Busha/ Wolfowitz'a/ Sharansky'ego.
Szerzenie zaś publiczne takiego SCENARIUSZA jak ten "przewidziany" przez  amerykańka gazetę Foreign Policy ( bo to TAM pojawił sie po raz pierwsy ów pomysł na Nuklearnie Atakowaną przez Rosję - Wwę)  jest wlasnie dowodem na RELIZOWANIE  SCENARIUSZA FALSE  FLAG PRZEZ  USA  przez JUŻ  obecne w/w  urabianie opinii publicznej  na okoliczność " Rosyjskiego Ataku Nuklearnego na Warszawę".
Jak widać, taką wlasnie rolę nasz "sojusznik" przewidział dla Polaków  w czasie obecnej jego wojny z Rosją - Nuklearnego Mięsa Armatniego.
Nie byłoby tego, gdyby nie "pomoc"  w tym dziele usraelskiej agentury w Polsce, która uczyniła z naszego kraju nieprzerywającego antyrosyjskiego ujadania najwiekego europejskiego wroga Rosji.
Zapamietajmy dobrze K T O  rzeźbił z Polski - Najwiekszego Ujadacza Antyrosyjskiego?
K T O  zrobił stosowną podkładke pod SCENARIUSZ  "Foreign Policy”?
K T O  uczynił z Polski, wbrew JAKIMKOLWIEK polskim interesom- potencjalny Teatr Działań Wojennych?
K T O  czyni z nas „Szpicę NATO”?
K T O , miast siedzieć cicho, jak nasi sąsiedzi - Czesi, Słowacy, Węgrzy ( z liderem Orbanem, któremu można zarzucic wszystko, ale nie brak odwagi, męstwa, excusez moi le mot - jaj i węgierskieo patriotyzmu), to wysuwa Polske na czoło Zderzenia USA/EU - Rosja?
K T O czyni z Polski Kraj Frontowy tego apokaliptycznego w skutkach Zderzenia?
K T O czyni z Polski nie tylko teren działań wojennych, ale teren Wszelkich Mozliwych Prowokacji, typu własnie False Flag, gdzie pole działania  jest niekończące się dla naszych pomysłowych „sojuszników”?
Odpowiedź:  Ten sam, od wieków krąg , to samo środowisko, które za wszelką cenę chce skłócić Słowian miedzy sobą, a także Słowian  z Germanami, by przejąć w Europie Środkowo-Wschodniej wladzę dla własnego plemienia.
Przypomnijcie sobie: KTO podjudzał i podjudza najbardziej Polaków na Wojnę z Rosją? 
Ów zaklęty krąg dziś reprezentowany jest przez: michniko/szechterów -  sikorsko/appelbaumów - kwasniewsko/stolzmanów - walterów ( TVN) , kaczyńsko /kalksteinów z ich naimskimi i  wildsteinami.
To ONI, jak widać i słychać, realizują USraelski Scenariusz dla Polski: od kreowania jej na Największego Antyrosyjskiego Jastrzębia po - wlasnie, jak widzimy : „Rosyjski Atak Nuklearny na Warszawę”.
To ONI - U W I A R Y G O D N I L I   przed światem   ową rzekomą (a i już prawdziwą)  Rosyjską Agresję na  Najbardziej Rozjazgotanego Antyrosyjsko  Psa Usraela  - Polskę ( z jazgotem w dodatku odwrotnie proporcjonalnym do faktycznych potencji - klasyczny syndrom  wściekłego  ratlerka).
Nie wolno nam zapomnieć o NICH.
Będą JUDZIĆ, aż nie skończą z Polską.
Albo MY, albo ONI.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Amerykanie i izrael i cała ta

Amerykanie i izrael i cała ta syjonistyczna hołota dobrze wie, że Rosja nie jest zainteresowana konfliktami militarnymi, bo tam w przeciwieństwie  do pierwszych nie zarabia sie na zbrojeniach i na wojnach...
Zbrojenia w Rosji to koniecznośc wynikająca z agresywnej polityki okrążeniowej USA, obciążająca budżet narodowy, który jak widac po poziomie zadłużenia jest niewielki, ale własny, nie zaciągnięty w "Zakładach Produkujących Pieniądze Bez Pokrycia" czyli u żydowskich banksterów.
 Dlatego też Rosja jedynie w obronie swojego status qvo podejmuje ruchy jak mistrz szachowy na szachownicy. Jestem pełen podziwu tej rozgrywce.
 Jednak USa i NATO przeginają i to się skonczy dla tego syjonistycznego tałatajstwa bardzo źle..
 Już w bardzo niedługim czasie NATO się rozleci jak nadęty balon wypełniony czadem z tyłka...
I myslę, że jednak Putin zrobi wszystko, by w swoich posunięciach oszczędzić każdego, którego może pozyskac do współpracy.
Jest szansa dla Polaków.
Czas wypędzić nowy rząd tej suki kopiącej do jednego metra w poszukiwaniu szczątków ludzi Smoleńska... Wypędzić i powołać Rząd Rozsądku Narodowego..
Wszystkie elementy typu Włodi i innych parobków i lachociągów synów Syjonu wydalić z kraju nad Wisłą w ciągu 24 godzin.
 To jedyna i ostatnia szansa...
Wykorzystać moment, gdy Warszawa - gniazdo żmij zbudowane na gnieździe słowika zniknie z powierzchni Ziemi

Portret użytkownika kaleon

właśnie przez takich pier...

właśnie przez takich pier... komuchów jak ty jest w tym kraju jak jest. Putinowi wcale nie zależy na oszczędzeniu takiej marnej kreatury jak ty czy tobie podobni i wkrótce się o tym przekonasz. Tak naprawdę gdyby nie grożący paluch USA już dawno byś komuchu gadał po rosyjsku.

Portret użytkownika BasseBase

tak czy siak jesli wybuchla

tak czy siak jesli wybuchla by wojna to w starciach strategicznych i militarnych polska nie miała by najmniejszych szans na przetrwanie w wojnie mamy XXI wiek a polskie zasoby wojskowe sa z XIX wieku .. ale mniejsza o mozliwosc wybuchu wojny .. polska i tak jest w strefie wojny .. wojna o pieniadze ( pzepraszam woja o to kto wiecej ukradnie )

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

i jest pewne, że to zrobi...,

i jest pewne, że to zrobi..., zwłaszcza po tym jak polska armia dostała rozkaz obrony niemieckich granic.
Z tego wynika, ze NATO na wypadek agresji ladowej Rosji na Polskę zamiarza zrobić zaporowy rów atomowy... Głupi ci z nato, jak wszyscy neandertalczycy... Niedźwiedź nie będzie się pie*dolił w inwazję lądową i narażał na różne niespodzianki...
Walnie nuklearkę na Warszawę.. Teraz to pewne...
 ... A europejskie formacje nato się zapowietrzą i dojdą do wniosku, niech Obama sam z ruskimi powojuje, ale na europejskie stolice dalszych nuklearek nie będzie... I będzie po mojemu...
Jak zwykle z resztą...
 Na początek będzie jak z Czechosłowacją w 1937 czyli z Polską a później Europa odda tron królewski Putinowi w Lisbonie...
 
 ( Kiedyś za komuny nienawidziłem rosyjskich okupantów, bo byłem młody i głupi... Gdy zobaczyłem i poczułem Balcerowicza i inne kanalie żydowskiego syjonizmu, oczy mi sie otworzyły)...
 Teraz nadzieja w Rosji..
 

Portret użytkownika 3plabc

A kto by się Warszawą

A kto by się Warszawą przejmował?!? Największe zagęszczenie tam ku..w i złodzieji, a i miasto brzydkie hehehe.
Ogólnie to głupie nic niewarte straszenie, dwa że jak będą mieli już naprawdę strzelać to niech celują w okolice Wiejskiej, najlepiej w sejm....

Portret użytkownika Kazek12

Szczególnie Ukraińcy celują w

Szczególnie Ukraińcy celują w rozsiewaniu takich wiadomości, w imieniu swoich sponsorów, a cel jest jasny, bo wciągnięcie Polski  do  nie swojej wojny na Ukrainie, w której  nawet Ukraincy nie wiedza o co idzie walka i w czyim imieniu. A SPONSOR STOI  Z DALEKA PRZYGLĄDA SIĘ  CO Z TEGO WYNIKNIE.

Portret użytkownika Badi

A gdzie jest wszystkowiedzacy

A gdzie jest wszystkowiedzacy AMR?To jest moj pierwszy komentarz na tej stronie mimo to,ze czytam ZNZ codziennnie od kilku lat.Mam nadzieje,ze jest Ci choc troche glupio i zaczniesz sie wypowiadac na tematy-"ze moze tak byc,ale nie musi i nie koniecznie tak jest" bo czytajac Twoje komentarze mozna bez problemu stwierdzic,ze myslisz o sobie,ze jestes Alfa i Omega.Tak czy tak pozdrawiam i zycze pokory na przyszlosc.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Wszystkowiedzący AMR własnie

Wszystkowiedzący AMR własnie podzielił się wiedzą na ten temat w kilku postach, niezaleznie od tego, czy tak być musi i niekoniecznie tak jest..
 Tak będzie, czy ktoś chce, czy nie chce... bo tak tylko Putin może odnieść zwycięstwo.
 żaden członek europejskiego NATO nie zaryzykuje ataku jądrowego na swoje stolice w imię "sojuszu"...
 Czy Ty byś postąpił inaczej mając miód, mleko i dojne krowy??
 Rzuciłbyś odwody na wojnę, wiedząc, że paktowaniem zachowasz wszystko?
 Durnie, wierzący w solidarny kontratak NATO, to tylko durnie i nie nalezy liczyć się z ich zdaniem. To motłoch i bananowe imbecyle...

Portret użytkownika dąb

Berdnie ! Jednorazowe

Berdnie ! Jednorazowe uderzenie atomowe to jest idiotyczne straszenie ludzi na poziomie wyborców PO . Strach do tej pory był sprzymierzeńcem partii rządzącej : najpierw straszenie PISem , później Ukrainą i szybką wojną z Rosją , a teraz gdy Tusk uzyskał dla własnych , prywatnych potrzeb posadkę w Brukseli to nie ma innej rady przed wyborami żeby postraszyć szczególnie Warszawiaków atomówką by wybrali HGW .  Jednorazowe uderzenie i to w cywilów jest idiotycznym scenariuszem - tylko cymbał mógłby to wymyślić. Atom używa sie w czasie wojny do niszczenia zgrupowań wojsk, niszczenia zagłębia przemysłowego lub wykonania pasa sanitarnego uniemożliwiającego przejście wrogiej armii przez strefę skażoną. Totalne niszczenie miast może nastąpić w ostatniej fazie konfliktu gdy przegrywający np. dyktator w strachu wyda taki rozkaz wiedząc i tak , że będzie kontruderzenie o takim samym charakterze. Zniszczenie Warszawy tylko by ograniczyło manewry ruskich hord czołgów idących na zachód .  To jest tylko przedwyborcza kampania PO.   W latach 80tych byłem w zsw kreślarzem wydziału operacyjnego dywizji pancernej . Wszystkie ćwiczenia polegały na ataku konwencjonalnym na zachód (tylko raz było ćwiczenie obronne) . Polskie niziny to jak autostrada dla wojsk prących na zachód. Można jedynie całkowicie ją wyłączyć pasem sanitarnym , przed czym uratował Polskę już raz Kukliński . 

Strony

Skomentuj