Czym grozi sojusz Rothschildów z Rockefellerami?

Kategorie: 

alles-schallundrauch.blogspot.com

Słynne dynastie finansowe uzgodniły połączenie niektórych ze swoich aktywów poinformował Financial Times. Inicjatorami sensacyjnego połączenia byli patriarchowie obu rodów, David Rockefeller, który w czerwcu skończy 97 lat oraz 76 letni lord Jacob Rothschild. Tajne negocjacje trwały ponoć od dwóch lat.

 

Dla wielu fuzja była zaskoczeniem. Do tej pory sądzono, że klany te raczej ze sobą rywalizują niż współpracują. Taka koncentracja kapitału następująca w niepewnych czasach może dawać do myślenia, bo sugeruje, że zagrożenia dla rynków kapitałowych mogą być naprawdę poważne.

 

Joint Venture, jakie zawarto będzie realizowane w ramach firmy RIT Capital Partners, której szefem i częściowym właścicielem jest lord Rothschild. Rockefeller Financial Services obejmie 37 procent akcji w przedsięwzięciu.

 

Razem będą dysponowali aktywami przewyższającymi 37 miliardów dolarów. Są już plany zwiększenia inwestycji poprzez przejęcia kolejnych firm z branży. Nestor rodu Rockefellerów przy okazji transakcji powiedział, że zna lorda Rotshilda od pięciu dekad a powiązania między oboma rodzinami były zawsze silne.

 

Potęga rodu Rothschildów opiera się o dochody, jakie rodzina żydowskich bankierów pochodząca z Niemiec uzyskała na skupowaniu obligacji państw w osiemnastym i dziewiętnastym stuleciu a Rockefellerowie zarobili większość fortuny dzięki firmie przetwórstwa olejowego Standard Oil, założonej pod koniec dziewiętnastego wieku, która praktycznie zmonopolizowała rynek przetwórstwa ropy naftowej w USA.

 

Oba rody są często bohaterami rozmaitych teorii spiskowych. Rothschildowie są uważani za powiązanych z tajnymi stowarzyszeniami jak Zakon Iluminatów. Niektórzy uważają, że oba rody sprawują realną władzę nad finansowym światem co przekłada się na możliwość wpływania na politykę w skali lokalnej i globalnej. Gdy uzmysłowimy sobie, że Rothschildowie praktycznie sfinansowali kampanię Wielkie Brytanii przeciwko Napoleonowi to spiskowość niektórych współczesnych teorii na temat obu rodów można poddawać w wątpliwość.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Telimena

Rockefeller i Rotschild

Rockefeller i Rotschild (czerwony szyld,czerwony baron!)-oto tajemnica skradzionych prezez hitlerowców bogactw narodów Europy z czasów II w.św.Może przyszła pora,żeby odsłonić,zwłaszcza tego drugiego. 

Portret użytkownika Ten Jeden

Co do większości komentarzy

Co do większości komentarzy tutaj:Gówno z tym mogę zrobić = gówno mnie to obchodzi. Psucie sobie humoru sprawami, na które nie ma się wpływu jest jak narzekanie, że na Ziemi umierają co dziennie ludzie. "No k*rwa, tak było, jest i będzie - blogi, videorage'e na youtubie czy kilkunastoosobowe spacerki po mieście ze szmatami z honorowymi  bazgrołąmi gówno dadzą".

Portret użytkownika Alicja

Ludzie ktorym mózg ciagle

Ludzie ktorym mózg ciagle odpoczywa  aby nie psuc sobie humoru przypominają mi te stada pieknych mlodych utuczonych ludzi ktorzy jak przychodzi "czas" i sa wzywani przez potwory ieszkajace pod ziemia aby ich zjeść wpadaja w zwiarzecą panikę - to z filmu "Wehikuł Czasu""dla Polaka ( śmierć) to była po prostu kwestia biologiczna,naturalna ... śmierć,jak smierć( zwierzęta też tak zdychają)Ale dla żydów to była tragedia,to było dramatyczne doswiadczenie,to była mistyka,to było spotkanie z najwyższym.prof.B.engelking-BONI Kierownik Centrum Badań nad zagładą żydówtvn24"Kropka nad i" 09.02.2012Wszyscy w naszym rzadzie maja żony lub sa ukrytymi żydami - tak jak ministerfinansow Vincent Rothfeld po ojcu i dziadku Rostowski to przykrywka  ale i Kaczyńscy choć nie po matce.

Portret użytkownika Rasta4Peace

Jaki k*rwa sojusz? czy ktoś

Jaki k*rwa sojusz? czy ktoś tu i wogóle zapomnaił że mamy coś takiego jak komputer i skype? oni siedzą non stop i ogarniają ze sobą jaką plote puscić, jakie rozkazy politykom dać i gdzie kolejne pieprzone miliardy przesrać tylko po to aby stać się jeszcze potężniejszym. Tak jak Andrzej napisał, jeszcze mają czas aby naprawić to co nabroili, a to dla nich było by błogosławieństwem, ja osobiscie bym im za wszystko wybaczył gdyby na naszych oczach każdy cent zaczeli ogarniać DLA ludzkości a nie PRZECIW ludziom.

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Strony

Skomentuj