Czy zasoby tlenu na Ziemi się wyczerpują?

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Powszechne przekonanie o grożącej nam utracie tlenu na Ziemi jest dla wielu źródłem niepokoju. Ale czy rzeczywiście powinniśmy obawiać się braku tlenu, który jest niezbędny do życia na naszej planecie? Czy może to tylko jedna z legend, które zdają się sprzyjać panice? Na te pytania postanowili odpowiedzieć naukowcy.

 

Nie ma wątpliwości, że tlen to podstawowy element niezbędny do życia na Ziemi. To właśnie jego obecność w atmosferze umożliwiła rozwój życia, jakie znamy. Aczkolwiek zasoby tlenu na Ziemi są ogromne i gromadziły się przez miliony lat, to jednak stopniowo ulegają one zmniejszeniu. Według klimatologów, proces ten jest jednak marginalny i na obecnym etapie nie stanowi zagrożenia dla ludzkości. Stężenie tlenu w atmosferze wynosi ponad 20%, podczas gdy dwutlenek węgla to tylko 0,04%. Dlatego nawet przy wzroście stężenia dwutlenku węgla ilość tlenu pozostaje stabilna.

 

Oczywiście, tak optymistyczny obraz sytuacji nie oznacza, że możemy bezkarnie korzystać z zasobów naszej planety. Ludzkość powinna zwrócić uwagę na to, jak wykorzystuje te zasoby. Wykorzystanie paliw kopalnych, takich jak ropa naftowa i węgiel, prowadzi do emisji do atmosfery dużej ilości dwutlenku węgla, co z kolei prowadzi do zmian klimatu i może mieć wpływ na ekosystemy i życie na całej planecie. Jednak nie jest to wpływ tylko negatywny co nam się wmawia, bo CO2 prowadzi również do eksplozji roślinności, a jak wiadomo ten gaz jest pożywieniem roślin, które potem emitują potem właśnie tlen jako rezultat fotosyntezy.

 

Ztaem proces zmniejszania się zasobów tlenu - nawet jeśłi wykrywalny -  jest marginalny i na obecnym etapie nie stanowi zagrożenia dla ludzkości. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika r.abin

Nie jest dobrze, tlenu (wg

Nie jest dobrze, tlenu (wg Australijskich badaczy) - tlenu ubywa w tempie 17 p.p.m./ rok. Teoretycznie, starczy go na 58 tys lat. Spalając (w dotychczasowym tempie) paliwa - zużywamy tlen (z powieterza) - w ciągu ok. 30000 lat (dwukrotnie szybciej). To asymilacja - opóźnia (teoretyczny) termin zagłady Świata. Naukowcy, powinni skupić uwagę - na poszukiwaniu planety Druidia

Portret użytkownika ba19

Jak nie wiadomo o co chodzi

Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze , skoro jest podatek na CO2 to czemu nie moze być od zużywania tlenu , a jaka nacja sie w takich podatkach specjalizuje to wszyscy wiedzą :

1 Tesaloniczan 2:15

Nie cutuje bo cenzura niepuści

Portret użytkownika ba19

A  w jaki sposób wspieram w

A  w jaki sposób wspieram w wyborach żydów , jestem ciekawy ? ty nie wiesz jaki jest stosunek takich jak ja do wyborów ! bo nie wiesz kto jest obecnie władcą planety Ziemi , władcą świata :

Mateusza 4:  Diabeł wziął go jeszcze na niezwykle wysoką górę i pokazał mu wszystkie królestwa świata+ oraz ich chwałę,  i rzekł do niego: „Dam ci to wszystko,+ jeśli upadniesz i oddasz mi cześć”.+

Jana 14: 30  Już nie będę wiele z wami mówił, bo nadchodzi władca+ świata. A on nic we mnie nie ma,+

2 Koryntian 4:  wśród których bóg tego systemu rzeczy+ zaślepił umysły niewierzących,+ aby nie mogło przeniknąć+ oświecenie+ chwalebną dobrą nowiną+ o Chrystusie, który jest obrazem+ Boga.

Nie wiadomo na kogo byś głosował,  zawsze głosujesz  za władcą tego świata,  bo oni go reprezentują!

Mateusza 7:

20
Rzeczywiście więc rozpoznacie ich po ich owocach.

 

 

 

Portret użytkownika Lucek Wąchozlewski

A głupie Polaki zamiast

A głupie Polaki zamiast pogonić to plugastwo tak jak czyniły to inne nacje, chciały być dobre i prawe i przyjęły do swojego łona wiecznie gnijącą kiłę i zbierają teraz tego żniwo! I jeszcze znowu dalej przyjmują do siebie zaplugawione gruźlicze, odwiecznie wrogie nam plemiona!

Lucek Wąchozlewski

Portret użytkownika syriues

Tlenu zabrakło naukowcom

Tlenu zabrakło naukowcom,dlatego wymyslili taki debilny wypad myślowy. 

Jezeli przyjac ze nie bedzie tlenu,to nikt nie będzie mógł stwierdzić, że go nie ma ponieważ zycie bedzie opierać się na czymś innym. 

Debilny artykuł z debilną teorią ,ale czego się spodziewać. 

Portret użytkownika Medium

Teraz o wyborach decydują

Teraz o wyborach decydują sondaże. Dobrze byłoby oszukać sondaże, bo jeśli partia rządząca poczuje się zagrożona, zapobiegnie wyborom np. stanem wojennym. Mówimy, że kochamy PiS i zagłosujemy na PiS, a na wyborach zadecydujemy wg realnego rozeznania.

Portret użytkownika Lucek Wąchozlewski

Biorąc udział w tej

Biorąc udział w tej oszukańczej farsie bez względu na jaką partię, to głosujesz na tę samą pookrągłostołową hydrę, antypolska, wyniszczającą Polskę i Polaków! Ja nie biorę już udziału bo to nie daje prawdziwego wyboru. Prawdziwy wybór byłby gdyby była także opcja głosowania za rozwiązaniem sejmu i senatu, zwolnienia wszystkich polityków wszystkich partii z wykonywanego zawodu, przekazanie władzy w ręce dobrze znanych i szanowanych ludziom specjalistów i całkowita decentralizacja władzy.

Lucek Wąchozlewski

Portret użytkownika Endymion

Wiesz Lucek, w konstytucji

Wiesz Lucek, w konstytucji jest zapis o sprawowaniu władzy:

"W Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie art. 4 Konstytucji RP suwerenem jest naród (ust. 1), który sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio (ust. 2)."

Pomijam fakt, że temu co to moją kochaną Polskę nazwał rzeczą pospolitą powinno się anihilować.

Czy to jest martwy przepis? Może jednak furtka? Z tego powodu tak im chodzi o frekwencję?? W polskim prawie ciężko o logikę, ale logicznie patrząc, jeżeli "przedstawiciele" nie mają 50% poparcia Obywateli, tzn. że większość woli władzę bezpośrednią. Jak miała by wyglądać ta władza bezpośrednia, już nie jest to sprecyzowane. 

Moim zdaniem natychmiastowe zwolnienie aparatczyków partyjnych z wszelakich funkcji. Likwidacja Sejmu, Senatu; tam są tylko małpy wciskające guziki podług prezesa. DYmokracja parlamentarna nie zdała egzaminu, czas najwyższy to powiedzieć głośno. Społeczeństwo ogłupione, przekupione, zindoktrynowane nie ma możliwości zarządzać Państwem bezpośrednio. Mamy patową sytuację. Należy wprowadzić testy intelektu oraz wiedzy dla Polaków, aby wyłuskać tylko tych, którzy mogą i mają cokolwiek do powiedzenia w kwestii POLSKI.

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj