Czy wyborcy Trumpa zbojkotują Apple, Microsoft, Amazon, Google’a, Facebooka i Twittera?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Na Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich oddało swój głos prawie 80 milionów Amerykanów. Czy skandale z cenzurowaniem osób popierających Trumpa odbiją się na kondycji największych koncernów technologicznych?

Bezprecedensowy atak na obecnego jeszcze prezydenta USA nie dotyczy tylko jego osoby, lecz każdego, kto w jakikolwiek sposób wyrażał poparcie dla działań Donalda Trumpa. Wielu osobom zablokowano konta w mediach społecznościowych wyłącznie za polubienie postów, które były niezgodne z oskarżycielską linią Demokratów i sprzyjających im potentatom technologicznym oraz medialnym.

Ostatnią ofiarą stał się między innym senator Ron Paul, który nie łamał regulaminu Facebooka, ale skrytykował cenzurę Trumpa. To wystarczyło, aby Mark Zuckerberg podjął decyzję o zbanowaniu tego zasłużonego polityka, które swego czasu startował w wyścigu o prezydenturę i zdaniem wielu, miałby duże szanse na przejście do historii, gdyby udało mu się to, co zapowiadał. Mówiono o nim „nowy JFK” czy „Mahatma Gandhi Ameryki”.

To jak zachowa się grupa wyborców Trumpa wobec koncernów uderzających bezpośrednio także w nich, zależy od tego czy faktycznie są oni przeświadczeni o spisku i operacji „kradzieży” Ameryki przez zepsuty establishment, czy też nie.

Jeśli większość z nich uważa, że obecny konflikt na linii Trump vs. „cała reszta” jest walką dobra ze złem, a złem w tej sytuacji są Demokraci i wszystkie największe koncerny technologiczne, to może dojść do tego, że ludzie zbojkotują produkty i usługi tychże koncernów.

Gdyby tak się stało, kursy akcji tych spółek polecą ostro w dół. Mowa w końcu o połowie amerykańskiej populacji dorosłych.

W historii było już kilka akcji masowego buntu wobec jakiejś korporacji.

Dla przykładu Liga Państw Arabskich w latach 1967-1991 zbojkotowała Coca-Colę, po tym jak koncern zdecydował się wejść do Izraela. Po dwóch dekadach od wybuchu bojkotu Coca-Coli udało się odzyskać zaledwie jedną czwartą arabskiego rynku, który zdominowała konkurencyjna Pepsi.

Tak więc możliwe jest, że i w tym wypadku sprawdzi się stara zasada: „kto mieczem wojuje, od miecza ginie”.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika quark

NIk się nie zbuntuje. Bojkotu

NIk się nie zbuntuje. Bojkotu nie będzie. Nikogo nie stać na rezygnację z lajków na facebooku. Choćby im kołki w dupe wbijali, to i tak sie będą uśmiechać, robić sobie selfie i wrzucać z podpisem, że chu***o jest, ale zasięgi są ważne.

Portret użytkownika StrasznaPrawda

To ustawka aby sprokować

To ustawka aby sprokować prawych jeszcze w miarę normalnie myślących ludzi po czym za niedługo nastąpi falszywa flaga w której zdjęty zostanie Biden, a o zabicie go zostanie oskarżony jakiś prawicowiec po czym nastąpi cenzura i wprowadzone zostaną nowe metody inwigilacji jak po fałszywej fladze 11 września. Trump to główny aktor tej ustawki gra po tej samej stronie co Biden po prostu chcą jeszcze bardziej zniewolić społeczeństwo.

https://www.youtube.com/watch?v=T3vW7c3hMI0

 

Portret użytkownika S

Nie zbojkotują. Dzis ludzie

Nie zbojkotują. Dziś ludzie są uzależnieni od mediów społecznościowych, a nie ma dobrej alternatywy dla tych gigantów. Zresztą oni sami dbają by nie mieć konkurencji, wykupując, blokując lub niszcząc każdą nową platformę. A ludzie niestety nie potrafią już żyć bez takich mediów, więc zostaną na FB, twiterach i innych gównach.

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika Ractaros96

Skasowałem konto na Facebooku

Skasowałem konto na Facebooku i zrezygnowałem z Messengera we wrześniu poprzedniego roku. Straciłem możliwość kontaktu z wieloma znajomymi, ale i tak tego nie odczuwam, bo to nie były osoby z którymi pisałem na co dzień. Korzystam teraz z Telegrama i jestem szczęśliwszy, bo nie widzę tylu głupot, które wrzucają ludzie na Facebooku. Czuję się trochę bardziej odizolowany od świata, ale jest to warte swojej ceny.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Strony

Skomentuj