Czy wśród imigrantów próbujących przekroczyć polską granicę są rosyjscy agenci?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Służby pilnujące polsko-białoruskiej granicy były niejednokrotnie atakowane przez imigrantów, których Białoruś celowo sprowadziła do swojego kraju. Wśród nich mogą być islamscy terroryści i/lub osoby powiązane z Rosją. Litwa zdaje sobie sprawę z tego zagrożenia, a czy Polska jest na to gotowa?

 

W ostatnim wywiadzie dla gazety Lietuvos, szef litewskiej Służby Ochrony Granicy Państwowej Rustamas Liubajevas powiedział, że służby skoordynowały swoje działania z wojskiem, gdyż jednym z możliwych scenariuszy, które brane są pod uwagę, jest próba przełamania litewskiej granicy przez imigrantów z wykorzystaniem broni. Liubajevas nawiązywał do wypowiedzi Aleksandra Łukaszenki, który w okresie letnim groził, że uzbrojeni afgańscy talibowie przyjadą na Litwę.

 

Tymczasem w poniedziałek rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn stwierdził na Twitterze, że wśród migrantów, którzy w ostatnim czasie przybywają na Białoruś pojawiają się Afgańczycy, którzy od dłuższego czasu mają powiązania z Rosją. Jego zdaniem niektórzy z nich są po rosyjskich kursach wojskowych i mogą mieć przeszkolenie bojowe. Przypomniał również, że na początku września 2021 r. zatrzymano Afgańczyka, który przybył do Polski zaraz po ukończonym kursie wojskowym w Rosji. Czy polska granica zostanie zaatakowana przez uzbrojonych islamistów?

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 17 tys. prób miało miejsce w samym październiku. W ostatnim czasie sytuacja na granicy uspokoiła się, lecz może to być cisza przed burzą. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak uważa, że kryzys może trwać miesiącami, a nawet latami.

 

Jeśli do Polski przedostali się już islamscy terroryści, niewykluczone, że będą planować u nas zamachy. Jeśli za ich wyszkoleniem będzie stała Rosja to będziemy mogli mówić o poważnej eskalacji - aktualnie tylko Białoruś jest jawnie wrogo nastawiona przeciwko Polsce i świadomie podejmuje działania zagrażające naszemu bezpieczeństwu poprzez sprowadzanie migrantów z Bliskiego Wschodu. Ostatecznie terroryści mogą również próbować przedostać się dalej na Zachód, a wtedy wzrośnie ryzyko zamachu w Niemczech i dalej położonych państwach.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Tańczący z WILKAMI

BRAFOOO... DŻONUŚ !!!

BRAFOOO... DŻONUŚ !!!

A właściwie to co Ci się stanęło… więc czy już II czy III szypryca opanowała Twą bystrą główkę ?!!

„Białoruś jest jawnie wrogo nastawiona przeciwko Polsce…” – a poliński zwyrodniały nierząd to nie?!

A któż to wszystko zaczął… przecież to nasi okupanci mało się nie zesyrają by tylko doprowadzić do rozpierduchy… bo ścierwom się marzy kolejna bratobójcza rzeź… bo rozsmakowali się w SŁOWIAŃSKIEJ krwi przelewaniu… i krwawych ofiarach… bo ONI zdychają już z głodu i MUSZOM nachłeptać się naszej KRWI… a czasu coraz mniej mają… i stąd ta koszerna parchów sraczka… i coraz bardziej debilne pomysły !!!

Ale to również ma plusy dodatnie… bo im więcej dopierdylają do pieca, tym szybciej przebiega ROZWARSTWIENIE czyli odsiew tępych baranów i matołów od tych PRAWYCH i MYŚLĄCYCH… bo to że ŚCIERWA są ŚCIERWAMI to już chyba nikogo myślącego nie dziwi /i już wielokrotnie pisałem o tym/… ale co z resztą stada… z tymi co udają że nie kumają… stoją w rozkroku… czekają na rozwój wydarzeń… by wybrać najlepszą dla siebie opcję… to co najbardziej opłacalnym jest… tylko skąd barany mogą wiedzieć co dla nich jest najlepsze skoro nie mają pojęcia o jak WYSOKĄ STAWKĘ GRAJĄ… a PRAWDA ich NIE INTERESUJE… bo są tak ogłupiali i ślepi że nigdy jej nie potrafią DOJRZEĆ… i POJĄĆ !!!

Więc nie ma sensu ICH PARCHÓW dalsze oskarżanie bo to i nudnym się staje… a litować się nad nimi jest GŁUPOTĄ !!! Tylko niech że chociaż jeden MĄDRY człowiek podpowie IM… co oni mają jeszcze zrobić… co jeszcze odypierdolić by nawet najgłupszy baran dał radę się przebudzić i zabeczał – ło matko ale żem głuuupi matoł był !!!

Więc gdzie leży główna przyczyna przeogromnej głupoty STADA… które 1000 lat żyje pod okupacją… mordowane… trute… i dymane wciąż i wciąż… i jak było głupie… tak ciągle jest… a nawet coraz BARDZIEJ ?!!   

Portret użytkownika Ruchomy Cel

"Atak Na Granicę - Jacek

"Atak Na Granicę - Jacek Bartosiak i Piotr Zychowicz - Wydanie Specjalne" - (Wideo)

Na granicy Polski i Białorusi wrze. Aleksander Łukaszenko sprowadził emigrantów, którzy próbują siłą przedostać się do Polski. Kto stoi za tą akcją? Czy można spodziewać się eskalacji i rozlewu krwi? Jak to się wszystko skończy? Czy Polska może liczyć na pomoc sojuszników? 

https://www.youtube.com/watch?v=R7G_hCIg6mA

Portret użytkownika Ruchomy Cel

Czy Wrzesień z 1939 może się

Czy Wrzesień z 1939 może się powtórzyć? Rywalizacja między wielkimi mocarstwami wchodzi w fazę krytyczną.
Stany Zjednoczone wycofują się z Europy, aby skupić się na Pacyfiku. A to oznacza, że amerykańskie gwarancje dla Polski stają się coraz bardziej iluzoryczne. Na jakich sojuszników naprawdę możemy liczyć? Czy grozi nam rosyjska agresja i nowa Jałta? Na te pytania i wiele innych nie mniej palących próbują odpowiedzieć w książce „Nadchodzi III wojna światowa”  znany geopolityk Jacek Bartosiak i publicysta historyczny Piotr Zychowicz.

"Nadchodzi III wojna światowa. Jacek Bartosiak. Piotr Zychowicz. Audiobook PL" - (Wideo)

https://www.youtube.com/watch?v=pnSaBK639-8

Portret użytkownika ARTUR

Aby zrozumieć sytuację

Aby zrozumieć sytuację wystarczy sięgnąć do historii II wojny i walkach od Odry do Berlina , zawsze mówiono że to Rosjanie tam walczyli , w żadnym wypadku gdyż Rosjanie szli na Bałkany i aby oszczędzić swoich ludzi ściągnięto dywizje z Azji . Rosjanie wieszli jedynie flagi , nadzorowali akcję i łapali maruderów niemieckich . Łukaszenka też nie będzie zaczynał żadnej akcji granicznej przy pomocy Białorusinów , ściągnął z Azji i Afryki zaprawionych najemników mieszając ich z prawdziwymi emigrantami którzy już odlecieli bo mieli szans na tranzyt , pozostali są na żołdzie i utrzymaniu Białorusi .

Portret użytkownika Kwazar

Arturze pomimo, że z tymi

Arturze pomimo, że z tymi ruskimi w II WŚ masz rację to, co ty wlaściwie chciałeś napisać o Białorusi ? Przecież wszystko, co się dzieje obecnie na Polsko-Białoruskiej granicy zawdzięczamy "polskawym rządzącym" A to, co widzimy w postaci emigrantów, to tylko KOSEKWENCJE i ODPOWIEDŹ na to, co ci "rządzący sabotażyści" narobili i to również (uważam że świadomie) przeciwko Polakom. Oni chcą nas (za nawet i idiotycznie małą cenę) wplątuać w szarpaninę i wojnę z ruskimi. Jeśli się mylę,to napisz gdzie i dlaczego ? 

Portret użytkownika ARTUR

Gdyby faktycznie chcieli

Gdyby faktycznie chcieli odpowiedzieć w jakiś sposób to są powiązania gospodarcze , są agenci po jednej i drugiej stronie i takie uderzenie bolałoby bardziej , natomiast sprowadzanie najemników świadczy o przygotowaniach do wojny . Co by było gdyby nagle ci " nachodżcy " otrzymali nie kamienie ale kałachy i możdzierze ? Byłoby kilka tysięcy uzbrojonych i niebezpiecznych , gotowych na wszystko najemników z żywymi tarczami w postaci kobiet i dzieci .

Portret użytkownika r

Gdzie wytrzasneliscie tego

Gdzie wytrzasneliscie tego typa. To konkurs na glupka roku, czy co to ma byc. Z cala pewnoscia, Rosja trenowala agenta 10 lat, dostal najlepsze zachodnie wyksztalcenie, po czym kazalu mu sie przepychac przez drut kolczasty, zeby dostac sie do jakiegos obozu.

Portret użytkownika Kwazar

Oto tym dziwnym sposobem "na

Oto tym dziwnym sposobem "na emigranta" do Polski próbują się dostać rosyjscy agenci ? A dlaczego tak ?  bo (fantazja niektórych góruje nad rzeczywistością?) Dlaczego tak GŁUPIO na emigranta ? Skoro idzie to zrobić prościej i kompletnie bez potrzeby ukrywania tego Lol Prościej to jest na Ukraińca ! Pytanie poważne brzmi jeszcze i tak: Co ten agent miałby szpiegować ? Ogromne osiągnięcia technologii i magii polskiej ? Bogactwo niezmierzone Polaków ? Plan raju Mocarstwa światowego i jak do niego Polska doszła ? Albo co jeszcze? bo się odrobinę zgubiłem. KURWASZ Kiedy w końcu ktoś zacznie pisać LOGICZNE artykuły ?!!! To na prawdę na dzień dzisiejszy pozostaje tylko w swerze teorii spiskowych ? Czyżby polski przeciętny umysł na prawdę nie był w stanie ogarnąć prostekj LOGIKI na poziomie podstawowym ?

Portret użytkownika Lommo

Tych agentów na pracownika

Tych agentów na pracownika Ukraińca to już jest mnogo w Polszy. Rzecz w tym że tacy brodaci weterani partyzantki z Afganistanu czy Iraku to poziom bojowy już wysoki i po doszkoleniu to otrzymujemy prawdziwych komandosów. Ale z powodu niezbyt europejskiej fizjonomii to nie wyda ich umieścić w Polsce i dalej jako Ukraińców . Więc najlepszy sposób to na uchodźcę azylanta. Pamiętaj jak (nie daj Boże) Rassija wyda kiedyś rozkaz to nagle wyłonią się tysiące zielnych ludzików i w Polsce i w Niemczech. Nie zapominaj jak parę lat temu były sygnały że co rusz na granicy wschodniej były zatrzymywane przemyty broni i części do nawet granatników rewolwerowych. Więc w razie W i wyłonieniu się zielonych wyszkolonych ludzików ,to dojechanie czołgów do Polski i na zapad będzie tylko formalnością.

Portret użytkownika Quark

Czy tacy wywrotowcy już u nas

Czy tacy wywrotowcy już u nas są czy jeszcze nie to nie ma większego znaczenia , ważniejsze jest pytanie czy polskie służby są w stanie takowych odpowiednio wcześnie wyłapać ? Szpiegów udających dyplomatów udało się przegonić to może i z szeregowymi terrorystami dadzą sobie radę - oczywiście pod warunkiem , że wzorem westernowych szeryfów najpierw będą strzelać a potem zadawać pytania.

Strony

Skomentuj