Czy wrogie elity można obalić pokojowymi metodami? Bardzo smutna refleksja byłego szefa Centralnego Biura Śledczego Policji

Kategorie: 

Źródło: Internet

Kilka tygodni temu odbyła się premiera dokumentu Sylwestra Latkowskiego na temat nowych ustaleń w sprawie „afery Amber Gold”. Nie wstrząsnął on opinią publiczną, bo tak naprawdę nowych ustaleń brak. Ale po jego obejrzeniu nasuwają mi się mało optymistyczne konkluzje.

Tak naprawdę sprawa Amber Gold jest tylko fasadą tego, co może w sposób niezamierzony, a może celowy, osiągnął Latkowski i bohaterowie jego dokumentu. Nie chodzi bowiem o tylko tę jedną kwestię i brak jakichkolwiek szans na ostateczne jej zamknięcie oraz wynagrodzenie wszystkim poszkodowanym strat poniesionych w wyniku działania tej piramidy finansowej.

To jest po prostu kolejny element krajobrazu wypaczeń i patologii jakich dopuszczają się politycy, biznesmeni, celebryci, przedstawiciele sądownictwa czy samorządowcy. To powtórka z tego, co znamy od „Okrągłego Stołu”.

Wartością dodaną tegoż dokumentu jest jednak co innego.

Chyba po raz pierwszy ktoś tak jednoznacznie orzekł czym ten system jest oraz jakich środków trzeba użyć, aby dokonać jego demontażu.

Trzeba było przebrnąć przez ponad 100 minut materiału, aby pod sam  koniec usłyszeć coś, co powinno stać się bodźcem do wielkiej debaty na temat stanu Polski i nie tylko.

Autorem najbardziej wymownej i brutalnej w wydźwięku konstatacji był człowiek, który swego czasu pełnił funkcję dyrektora Centralnego Biura Śledczego. To Jarosław Marzec.

Jak więc określił obecny stan rzeczy w kontekście funkcjonowania „Układu” trzęsącego naszym krajem?

Oto jego podsumowanie:

[…] zobaczyliśmy wtedy, jak wygląda Trójmiasto. Sędziowie, prokuratorzy, adwokaci. Wszystko  ze sobą powiązane. […] To wszystko dalej będzie funkcjonowało, dalej będzie istniało. To działa od lat 90-tych. Trójmiasto jest jedną wielką puchą Pandory. I ja mówiłem Panu kiedyś. Trzeba by te F-16 wypróbować, spalić to w pi**u, zaorać i jeszcze raz postawić i każdemu wchodzącemu na spalony teren dawać przepustkę po sprawdzeniu, że nie jest kapusiem, że nie jest pozapinany z jakimiś dziwnymi ludźmi i tak dalej. Dopiero wtedy by ci ludzie zaczęli funkcjonować. To jest jedna wielka sitwa.

Tak więc były szef jednej z najważniejszych organizacji w domyśle chroniących pożytek publiczny stwierdził, że jedynym sposobem na to, by pokonać zdemoralizowamy polski establishment, jest po prostu całkowite, siłowe wyeliminowanie najbardziej wpływowych środowisk.

Nie za pomocą dyplomacji, nie za pomocą kodeksów prawa, ale za pomocą militarnych opcji ostatecznych. To jego zdaniem jedyny sposób, który może okazać się skuteczny.

Popatrzmy na protesty w Białorusi. Setki tysięcy ludzi przez kilka miesięcy dzień w dzień pokojowo wyrażało swój bunt przeciwko władzy. Efekt? Łukaszenka ciągle rządzi. Mimo „wielkiej” akcji solidarności wszystkich krajów UE i świata. Spójrzmy na Rosję i protesty przeciwko aresztowaniu Aleksieja Nawalnego. Tysiące zatrzymanych, oburzenie świata. Efekt? Putin ma to gdzieś.

A teraz wróćmy do USA i sytuacji w trakcie i po wyborach. Nietrudno zrozumieć, że „jedna, wielka sitwa” jest także i tam. I jest potężniejsza niż ta nasza, polska, swojska.

Jak więc walczyć z tymi, którzy decydują bez skrupułów o losie całych społeczeństw? Skoro nawet ci, którzy mają wszelkie prawo ścigać przestępców uważają, że jedyna opcja, to opcja całkowitej anihilacji w oparciu o globalny pucz z użyciem najnowocześniejszej techniki wojskowej.

 

 

Źródło: https://vod.tvp.pl/website/tasmy-amber-gold-uklad-trojmiejski-nie-umiera-nigdy,51769081

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Doktor Lekter

"Centralne Biuro śledcze" a

"Centralne Biuro śledcze" a "Centralne Biuro Śledcze Policji"  to całkowicie różne i nie mające ze sobą nic wspólnego organy.

Centralne Biuro Śledcze Policji powstało w miejsce zlikwidowanego Centralnego Biuro Śledczego. Likwidacja miała miejsce po aresztowaniu przez jej funkcjonariuszy w Katowic ważnych osób z "układu" śląskiego. Zrobiono to bez wiedzy i zgody ministra, oraz nagłośniono w mediach. Naiwniacy myśleli, że media zapewnią im ochronę. Po dwóch dniach w mediach nikt się już o tym nie zająknął a dziś wszyscy zatrzymani są na wolności i dalej rządzą województwem.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika bbbb

Czasem mi się wydaje że

Czasem mi się wydaje że najgorszy dziennikarz to ten który zamiast przyłożyć się do swojej pracy, woli nie zgłębiać tematu i ślizgać się "po wierzchu" przykrywając swoje wypociny typowo populistycznymi i prawicowymi hasłami, że elity, że korupcja, że niby powiązania..... tak naprawdę całe społeczeństwo nie dorosło do demokracji i widac to zarówno od dołu jak i od góry. Wsyzstkie warstwy społeczne ślizgają sie po powierzchni, nie zagłębiają sie w żaden temat, pozostawiając własny los nadziejii że będzie lepiej, że się uda, że może ktoś inny coś zrobi... potrzeba dekad aby Polacy byli świadomi swoich praw i możliwości, czuli się pewnie jako obywatele. Głupi przykład smogu - wszyscy widzą że sąsiad pali meble o 4 nad ranem, wszyscy o tym mówią, opowiadają wśród znajomych, że trzeba, że ktoś musi coś z tym zrobić - ale sami nie zgłoszą - bo to sąsiad, bo po co probemy robić... i tak jest we wszystkim... Po prostu jesteśmy jako naród słabi i marni, a niestety wśród słabych i marnych łatwo zbudować mafię, układ, nieformalne zasady.

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Od 1989 r. kolejne

Od 1989 r. kolejne polskojęzyczne rządy rujnują życie Polaków i żywią się ich cierpieniem, jak wampiry krwią. Dbają tylko o siebie i swoje kieszenie, a także cały czas wpychają społeczeństwo w coraz większą biedę, ubóstwo i bezrobocie. Jedne układy są zastępowane przez drugie, a ludziom żyje się coraz gorzej i niektórzy z nich nie mogą się przebić przez szkalny sufit powiązań i koterii zawiązywanych przez kolejne rządy. Każda władza swoje zbrodnicze działania  i wprowadzanie nowych podatków argumentuje rzekomą troską o Polaków albo stanem wyższej konieczności. Coraz więcej ludzi to widzi, bo mają już dosyć tego bezprawia i krzywd, jakie wyrządzają im od 1989 r. kolejne elity. Dobrze, że są akcje takie jak "#otwieraMY" czy "Góralskie Veto", które świadczą o tym, że przedsiębiorcy gotowi są bronić dobytku swojego życia, przed zakusami władzy chcącej w imię "Wielkiego Resetu" oddać wszystko w zarząd korporacji.

Portret użytkownika Stanlley

"

"

Popatrzmy na protesty w Białorusi. Setki tysięcy ludzi przez kilka miesięcy dzień w dzień pokojowo wyrażało swój bunt przeciwko władzy. Efekt? Łukaszenka ciągle rządzi. Mimo „wielkiej” akcji solidarności wszystkich krajów UE i świata. Spójrzmy na Rosję i protesty przeciwko aresztowaniu Aleksieja Nawalnego. Tysiące zatrzymanych, oburzenie świata. Efekt? Putin ma to gdzieś."

Marcin - ogarnij się!
1) Po pierwsze odpowiedz sobie kim jest Łukaszenka - na tle polityków zachodnich jest to geniusz ekonomiczny i gospodarczy! Kilkanaście - powtarzam - kilkanaście - lat sankcji, blokowania eksportu przez zachód - a oni z roku na rok żyją lepiej. Mają większą niezależność niż nas smutny kraj, Białorusini za swoje pensje mogą średnio o 30% więcej kupić niż my, ich kraj nie jest zadłużony. Protesty były finansowane przez zachód, bo korporacje nienawidzą - powtarzam - nienawidzą takich krajów, tak rządzonych jak Białoruś

2) Jakie protesty w obronie Nawalnego? Gościa umoczonego w skandale korupcyjne? Rosjanie mają się wstawiać za jakiegoś lalusia? Ogarnij się - zobacz jak on wygląda - spokojnie on mógłby zastąpić Kena a jego żona Barbie! Naprawdę niewielu go popiera. Owszem - popierają go korporacje które pragną kontynułować swoją ekspansję na wschód, bo teren na którym się ustanowiły zaczął się powoli zamieniać w zgliszcza. Zobacz czym było USA w latach 60, a czym jest teraz...

Portret użytkownika alabama

Nawalny umoczony w skandale

Nawalny umoczony w skandale korupcyjne? Putin płaci ci za te bzdury? Ten Putin który ukradł swojemu narodowi miliardy dolarów, zbrodniarz który morduje swoich przeciwników politycznych? Twoja moralność jest na poziomie typowego pisowca.

Portret użytkownika Nalepka

Może z tym Łukaszenką i

Może z tym Łukaszenką i Nawalnym to masz rację, nie śledzę aż tak podwórka sąsiadów. 

Ale za to Ty skrzętnie pominąłeś nasze podwórko zarzucajac @Marcin Kozera no właśnie, co? Co się nie zgadza. To że Łukaszenka dalej rządzi pomino strajków? No właśnie to chyba najlepszy przykład o którym rozprawia Marcin - sitwy, układów i układzików. Albo po prostu tego nie rozumiesz albo nie chcesz aby inni Polacy to zrozumieli...i stąd Twój tekst - zaczepno- wymjiający. Inaczej wytłumaczyć Twojego wpisu nie idzie. 

Portret użytkownika euklidеs

 Ja to się zastanawiam nad

 Ja to się zastanawiam nad prośbą o azyl polityczny na Białorusi. To kraj bez czegoś złodziejskiego jak ZUS, w dodatku niezwykle przyjazny kryptowalutom. Łukaszenko wprowadził zerową stawkę podatkową dla firm związanych z kryptowalutami. Jako jeden z nielicznych sprzeciwił się banksterskim szydom.

Portret użytkownika Ractaros96

Elity można obalić pokojowo,

Elity można obalić pokojowo, ale wymaga to pewnego częściowego zjednoczenia, czasu i zbiorowej dyscypliny. Poznając ekonomię doszedłem do wniosku, że każdy człowiek (konsument) ma w swoich rękach najpotężniejsze narzędzie do kreowania rzeczywistości wokół siebie jakie kiedykolwiek było dostępne - wydawanie pieniędzy.

Nawet same wybory to często fasada i ciężko realnie mówić o wyborze, gdy wszyscy politycy się znają i są z tego samego środowiska. Natomiast pieniądze respektuje każdy, każda firma, każdy rząd i każde środowisko ludzi.

W bardzo uproszczonym przykładzie powiem, że ludzie mają moc zniszczenia każdej korporacji przez zaprzestanie kupowania jej produktów.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Strony

Skomentuj