Czy wewnątrz Ziemi znajduje się czarna dziura?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Niektóre teorie naukowe potrafią być bardzo ekstrawaganckie. Dopiero niedawno zauważono, że w szanowanym czasopiśmie naukowym, dziwaczny artykuł o czarnej dziurze znajdującej się w środku Ziemi.

Dziwaczna teoria czarnej dziury znajdującej się bezpośrednio w centrum Ziemi została opublikowana w czasopiśmie naukowym ponad rok temu i nikt nawet nie zwrócił uwagi na to, co było w nim napisane. Dopiero niedawno został oznaczony jako odrzucony.

 

Artykuł, który ukazał się w Journal of Medical Sciences, rozpoczyna się w następujący sposób: „Niedawno naukowcy z NASA stwierdzili, że w centrum Ziemi może istnieć struktura podobna do czarnej dziury”. A potem jest następujący komentarz autorów: „Uważamy, że istnienie życia na Ziemi może wynikać z faktu, że obiekt ten, podobnie jak czarna dziura, jest bramą [obiektem wielowymiarowym], który powstał z materiałów biologicznych, takich jak DNA”.

 

Kiedy badacze natknęli się na tę pracę w zeszłym tygodniu i przeczytali jej pierwszą stronę, byli przerażeni. Artykuł został opublikowany rok temu, ale nadal nie wzbudził żadnych pytań. Najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem tej szalonej pracy naukowej,  jest to, że autorzy celowo przedłożyli absurdalny artykuł, aby ujawnić, że czasopisma, które twierdzą, że są naukowe i zdolne do recenzowania publikacji, nie analizują publikowanych przez siebie materiałów, ale pobierają opłaty za ich umieszczenie.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Dziwny, zapomniany artykuł

Dziwny, zapomniany artykuł popjawił się też dlatego, że Trampek zdjął cenzurę z youdupe:

Sun. 4 Oct. at midnight the Trump Campaign was said to have taken over UTube, while censored videos showed up on a new channel, Brandnewtube.com: https://brandnewtube.com/

I mamy dostęp do wszystkich ocenzurowanych wcześniej filmów i autorów. O.

Portret użytkownika Pinda

"naukowcy z NASA stwierdzili"

"naukowcy z NASA stwierdzili" agencja ale nie kosmiczna tylko banda aktorów i aktorek, okradają naród amerykański na grube biliony dolców, budują jakieś śmieszne modele, puszczają rakiety które potem spadaja do oceanu, a stacja kosmiczna to jest w usa na ziemi, sami niejednokrotnie się wygadali. Wszystkie dowody są dostępne jeno ciemnota wciąż daje wiare w brednie, a to tylko zwykła komedia. Aktorzy śmieja się w ryj z tych co to łykają te bajeczkę.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

No to jak nałukofcy byli

No to jak nałukofcy byli przerażeni to chyba dobrze?

Oznacza to, że boją się o swoją reputację, jako naukowców czy rzetelnych badaczy. A temat ciekawy, bo porusza wielowymiarowość DNA.

Admin, jak chcesz zapodawać ciekawostki, to dojedź chociaż do końca abstraktu z linka, który podałeś. Zobacz jak abstrakt :

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31850126/

Wygląda w tłumaczeniu googla :

"

Niedawno niektórzy naukowcy z NASA twierdzili, że w centrum Ziemi może znajdować się struktura podobna do czarnej dziury. Pokazujemy, że istnienie życia na Ziemi może być powodem, dla którego ten obiekt podobny do czarnej dziury jest czarną braną, która została utworzona z materiałów biologicznych, takich jak DNA. Rozmiar tej czarnej brany DNA jest 109 razy większy niż rozmiar jądra Ziemi i zagęszczonego w nim wnętrza. Poprzez zagęszczenie tego długiego obiektu wyłania się zakrzywiona czasoprzestrzeń i niektóre właściwości czarnych dziur. Struktura ta jest główną przyczyną pojawienia się wysokiej temperatury jądra, pola magnetycznego wokół Ziemi i pola grawitacyjnego poruszającego się wokół Słońca. Ponadto struktura ta wytwarza fale, które działają jak topoizomeraza w biologii i odczytują informacje o DNA. Jednak w czterowymiarowej rozmaitości DNA jest skurczone co najmniej cztery razy wokół różnych osi i fale na Ziemi nie mogły odczytać ich informacji. Podczas gdy dodawanie dodatkowych wymiarów do rozmaitości 4 + n-wymiarowej zwiększa się odległość separacji między cząstkami i wszystkie informacje można odzyskać za pomocą fal. Z tego powodu każde DNA ma dwie części, z których jedną można zobaczyć w czterowymiarowym wszechświecie, a drugą w dodatkowych wymiarach i obserwuje się tylko jej efekty. Ta ciemna część DNA nazywana jest ciemnym DNA w dodatkowym wymiarze. Te ciemne DNA nie tylko wymieniają informacje z DNA, ale są również połączone z niektórymi cząsteczkami wody i pomagają im przechowywać informacje i mieć pamięć. Tak więc Ziemia jest największym systemem telekomunikacyjnym, który łączy DNA, ciemne DNA i cząsteczki wody."

Raczej nie chodzi tu o czarną dziurę, a o słynne Kroniki Akaszy. Oraz  nawiązanie do wielowymiarowości DNA naszego i lokalnej "centrali"; i "pamięć wody".

Skupianie się na: "szalona praca naukowa", "absurdalny artykuł" to poszukiwanie taniej sensacji rodem z brukowca.

"aby ujawnić, że czasopisma, które twierdzą, że są naukowe i zdolne do recenzowania publikacji, nie analizują publikowanych przez siebie materiałów, ale pobierają opłaty za ich umieszczenie."

To ma być dowodem na łapówkarstwo mediów naukowych? Raz prawdę napisali i oczywiście jakiś cwany parch musiał odwrócić kota ogonem.

Portret użytkownika mojżesz

mysle ze jest to bardzo

mysle ze jest to bardzo bliskie rzeczywistosci (napewno nie jakas zelazna kulka w jadrze ziemi czy ze ziemia jest krecaca kulka oblana ocenami..-tylko debil moze w to wierzyc ..:) , pewnego rodzaju procesor ktrory odpowiada za kreacje rzeczywistosci..- horyzont zdarzen

a zmierzamy do momentu w ktorym cos takiego ma byc wywolane sztucznie akcelerator CERN do ktorego jest podlaczony caly internet i teraz podobno w zwiazku z COV ID (bydlo nr idenfikacyjny) kazdy przyglup mial dostac szczepionke-nano chipa ktora bylaby polaczona z tym akceleratorem i mozliwe ze nastapilby restart rzeczywistosci - waz pozerajacy wlasny ogon..podobno to juz sie odbywalo..

Portret użytkownika Kwazar

W związku z tym, że nie wiemy

W związku z tym, że nie wiemy czy w ogóle istnieją czarne dziury (ale fajnie pasują do kosmicznych wyliczeń) a jeśli istnieją, to absolutnie nie wiemy, czym one są (tu z grubsza wyliczenia nic nie dają bo zmierzają ku nieskończoności) ) To z naukowego punktu widzenia spokojnie możemy przyjąć, że w środku ziemi tkwi jedna z nich. Czarna Dziura w ziemi. Ja dodam tylko, że ma się całkiem dobrze.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika emel

Naucz się myśleć Leonie.

Naucz się myśleć Leonie. Zauważysz wtedy, że ten macedoński artykuł wsponima o naukowcach z NASA, natomiast sama NASA nie ma z tym nic wspólengo. Informacje o czarnej dziurze wewnątrz Ziemii pochodzą od pani Louise Riofrio (która podobno współpracuje z NASA). Nie opublikowała żadnej pracy na ten temat, a jedynie wspomina o tym w jakimś tabloidowym wywiadzie. Daleko temu do stanowiska NASA (cokolwiek miałoby to oznaczać). 

O ile jednak czarna dziura we wnętrzu Ziemii nie jest niedorzeczna (choć mało prawdopodobna), aktykuł, który tutaj komentujemy traktuje o jakichś obłąkańcach, którzy piszą o DNA, czarnych dziurach, energii , branach i całej masie innych rzeczach, które im akurat przyszły do głowy i mądrze brzmią. Ale to tym bardziej nie ma z NASA nic wspólnego.

Portret użytkownika Blupa Dada ❗

Łowiecki to nie łosobliwości

Nic nowego, takie pseudonaukowe rzeczy w prasie naukowej, bo... i gdzie dokładnie przebiega linia między nauką, a bzdurą? No właśnie:

1. Kto powiedział, że czarna dziura (a raczej chyba osobliwość?) nie może powstać z materiału biologicznego?

2. Artykułów i opracowań na temat "czarna dziura + Ziemia" jest bardzo dużo - i to wcale nie pseudonaukowych.

3. Osobliwości są tworzone dość powszechnie między innymi w Wielkim Zderzaczu Hadronów (wykrywane na podstawie promieniowania). Podobnie w wyższych warstwach atmosfery, non stop bombardowanych przez cząstki gamma o energiach wielokrotnie przewyższających elektronowolty LHC'ra. Jednak przy takich mikroskopijnych kurduplach siły grawitacyjne nie są dominujące i takie osobliwości w ogóle nie zagrażają Ziemi i cywilizacji.

--

pzdr

Portret użytkownika emel

Blupa Dada wrote: Kto

Blupa Dada wrote:
Kto powiedział, że czarna dziura (a raczej chyba osobliwość?) nie może powstać z materiału biologicznego?

Przez czarną dziurę rozumiemy tak gęste upakowanie materii w niewielkiej przestrzeni, że pojęcie "materiał biologiczny" nie ma sensu. Materiał biologiczny to zwykle komórki albo substancje organiczne, czyli skomplikowane cząsteczki takie jak aminokwasy, białka, tłuszcze. Przy tak wysokim ciśnieniu jakie może panować w czarnej dziurze, atomy się rozpadają -- elektrony nie są związane z jądrami (ba! pewnie nawet protony i neutrony w jądrach atomowych się rozpadają tworząc tzw. zupę gluonowo-kwarkową). A to właśnie elektrony odpowiadają za wiązania chemiczne, które tworzą cząsteczki (w tym organiczne). Chemia, jako skutek odziaływania elektronów pomiędzy atomami, nie istnieje w takich warunkach. To zakres fizyki cząstek elementarnych, czyli cząstek (tzw. kwarków), które tworzą protony i neutrony w jądrach atomowych oraz elektronów (oraz kilka innych). Jest wiele rzeczy, których nie wiemy o takich warunkach, ale też dużo wiemy, gdyż właśnie w detektorach akceleratorów cząstek tworzy się takie ekstremalne warunki, dzięki którym możemy je badać.

 

Blupa Dada wrote:
Osobliwości są tworzone dość powszechnie między innymi w Wielkim Zderzaczu Hadronów

Nie powiedziałbym, że są tworzone powszechnie. Pewnie nigdy nie została stworzona ani jedna. Tym bardziej wykryta. Jeśli się mylę, chętnie się o tym dowiem.

Strony

Skomentuj