Czy w nowoczesnych smartfonach można wymienić baterię?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Niektóre modele smartfonów mają wymienną baterię, ale wiele nowoczesnych modeli nie posiada możliwości wymiany baterii. Zwykle bateria jest zintegrowana z resztą urządzenia i jej wymiana wymaga wiedzy specjalistycznej oraz specjalistycznego sprzętu. Jednak niedawno ze względu na ekologię coś zaczęło się zmieniać w tej kwestii i producenci smartfonów zaczęli oferować możliwość samodzielnej wymiany baterii i to nawet w tak zaawansowanych urządzeniach jak iPhone, które wydawały się nierozbieralne.

Okazuje się, że można samodzielnie wymienić baterię w smartfonie, ale wymaga to odpowiedniej wiedzy i narzędzi. Wiele modeli smartfonów posiada baterie łatwe do wymiany, jednak niektóre modele mają baterie zintegrowane z urządzeniem, co oznacza, że wymiana baterii jest nieco trudniejsza.

 

Apple oferuje usługę, która umożliwia wynajęcie narzędzi do samodzielnej wymiany baterii. Zestaw urządzeń zostaje wysłany do użytkownika, po opłaceniu przez niego kaucji i można przystępować do pracy. Przed samodzielną wymianą baterii należy dokładnie zapoznać się z instrukcją. Wszystkie szczegóły takiej operacji można ustalić na stronie www.applehome.pl

 

Recykling smartfonów ma przed sobą przyszłość z kilku powodów. Przede wszystkim dzięki niemu można wykorzystać surowce ponownie - na przykład baterie - i dzięki temu zmniejszyć ilość odpadów elektronicznych, co jest korzystne dla środowiska.

 

Poza tym recykling smartfonów może zwiększyć świadomość i edukację na temat odpowiedzialnego postępowania z odpadami elektronicznymi.

 

Okazuje się, że samodzielna wymiana baterii w urządzeniach firmy Apple nie jest aż tak trudnym procesem, co biorąc pod uwagę fakt, że trzeba rozkleić telefon, a potem ponownie go posklejać, może się wydawać bardzo trudnym zadaniem.

 

Jednak w Internecie znajduje się bardzo wiele poradników w tym filmowych, pokazujących, że taką wymianę baterii może dokonać człowiek, który nigdy wcześniej tego nie robił. Trzeba jednak robić to uważnie, aby nie zniszczyć telefonu i wypożyczonych urządzeń, zatem przed taką operacją warto zapoznać się z nagraniami pokazującymi jak przebiega cały ten proces.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika pangolin

jakim to trzeba być debilem

jakim to trzeba być debilem żeby do tej pory nie utworzyć na politechnice  kierunku  o takiej specjalizacji.  mogła by się nazywać wymianabateriiolog względnie changebattryolog zresztą nie o nazwę przecież chodzi...  gdy o fach się rozchodzi 

Portret użytkownika Endymion

Kolejny.. skąd was biorą,

Kolejny.. skąd was biorą, chybą z kątowni..

Srajfon ma dwa lata gwarancji i jest postarzanie produktu wymuszajace zakup nowego, Nowa bateria i jej wymiana jest kosztem nowego srajfona nowej generacji. Te najdroższe srajfony mają teraz w każdej dzielnicy punkty regeneracji. Ktoś wydał 5000zł za srajfona, to teraz wyda 1500zł aby utrzymać go przy życiu. 

Mój MI5 Xiaomi nie przeżył 2 lat, teraz mam jakiegoś Huaweja ze średniej półki, dwa lata mijaja i znowu szwankuje.. teraz wtyczka ładowania dla odmiany.. Nokię 3210 miałem kilka lat i to był pancerny telefon. Nokia robiła dobre, pancerne telefony bez postarzaniaproduktu, musiałą zbankrutować. Teraz trzeba zmieniać telefon co 2 lata, komputer co 4, a samochód co pięć, bo inaczej biurwy (włądcy excela) nic nie produkujące nie miały by pracy. Pierwsze jeansy były produkowane z konopii dla górników, odporne spodnie na otarcia. Zabroniono konopii i spodnie musisz kupowac co roku, bo to lajkra jest, a nie bawełna w większości. Pamiętam jak kolega za grube pieniądze w latach 90' kupil 501 Levisa, piersza najebana przewrotka i dzira w spodniach.. więc weszłą moda na dziurawe spodnie, hehe.. był tego prekursorem

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

bo widzisz, dla mnie srajfon

bo widzisz, dla mnie srajfon to tablet i nawigacja.. na pancernej Nokii tego nie masz.. 3310 dostępu do internetu nie miała, więc ja nie potrzebuję telefonu tylko do dzwonienia, a też z chćecią pooglądam zdjęcia na whutsupie koleżanek, co mi zdjęcia cycków wysyłają..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj