Czy w amerykańskim stanie Nowy Meksyk może powstawać nowy wulkan?

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W amerykańskim stanie Nowy Meksyk zlokalizowano dziwną anomalię. Mieszkańcy odkryli, że z ziemi na pustyni nagle zaczęła się wydobywać woda i gaz, który powoduje powstanie bąbelków wydobywających się na powierzchnię. 

Nie ma oficjalnego stanowiska na ten temat ze strony władz. Oprócz aktywności hydrotermalnej, lub wulkanicznej, z pewnością należałoby sprawdzić czy w tej okolicy nie stosowano technologii szczelinowania hydraulicznego. Można sobie wyobrazić wtedy bardzo podobne efekty.

 

Nowy Meksyk jest nazywany „Four Corners”, ponieważ znajduje się tuż na granicy czterech amerykańskich stanów. Jego terytorium składa się głównie z pustyń, gór, wysuszone słone jeziora, ogromne jaskinie i pola lawy. 

Jednak ta lawa jest już dawno zastygła, ponieważ wulkany wybuchały w tym miejscu, ale 30 milionów lat temu. Czy te dziwne bulgoczące anomalie mogą zapowiadać nowy epizod aktywności wulkanicznej w tym miejscu?

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro