Czy USA wypuszczą na wolność liderów ISIS w zamian za złoto?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Czy ktoś jeszcze wierzy, że Stany Zjednoczone nie negocjują z terrorystami? W trakcie wojny w Syrii, USA już kilka razy dogadały się z bojownikami, z którymi podobno walczą. Lokalne media mówią o kolejnym dziwnym porozumieniu, które zakłada wypuszczenie na wolność niebezpiecznych terrorystów, liderów ISIS, w zamian za złoto.

 

Syryjska agencja SANA donosi, że siły zbrojne Stanów Zjednoczonych dogadały się z samozwańczym Państwem Islamskim. Porozumienie to zakłada, że terroryści, którzy wciąż kontrolują ostatnie obszary w południowo-wschodniej Syrii, oddadzą 50 ton złota o wartości ponad 2 miliardów dolarów w zamian za możliwość ucieczki.

 

Cenny surowiec został skradziony z Syrii i Iraku przez bojowników ISIS w latach 2015-2017. Według tureckiej gazety Daily Sabah, amerykańskie helikoptery już przewiozły złoto z bazy wojskowej z Kobani. Kurdowie, którzy kontrolują to miasto, otrzymali część surowca. Agencja SANA, powołując się na świadków donosi, że śmigłowce były również widziane w południowej części muhafazy Al-Hasaka.

Co ciekawe, na temat tajemniczego porozumienia pisze też brytyjska organizacja, zwana Syryjskim Obserwatorium Praw Człowieka. Dowiadujemy się od niej, że Stany Zjednoczone i jej koalicja oraz Kurdowie nie atakują obszarów znajdujących się pod kontrolą ISIS w muhafazie Dajr az-Zaur, aby ustalić, gdzie znajduje się ukryte złoto.

 

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy Stany Zjednoczone potajemnie dogadują się z terrorystami. Po wyzwoleniu Rakki, USA umożliwiły ewakuację liderów i bojowników ISIS oraz ich rodzin. Sprawę ujawniła brytyjska stacja BBC. Jeśli w tym regionie powstanie kolejna organizacja terrorystyczna, wzorująca się na ISIS, będziemy przynajmniej wiedzieli, kto pomógł ją założyć.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika dodatkowo

Złoto było zrabowane z Iraku

Złoto było zrabowane z Iraku (Mosul) oraz Syrii. Rozkaz przejęcia  otrzymać mieli żołnierze amerykańskich sił specjalnych. Z wykorzystaniem lotnictwa "zapędzali" ostatnie oddziały islamistów w dogodne dla siebie miejsca i zatrzymywali dowódców, którzy mogliby mieć informacje o złocie i gotówce. Nie ma kwesti "dogadania " się z ISIS.
Część złota została przekazana przez USA Kurdom.
Dochody ISIS były z : nielegalnego handlu ropą naftową, sprzedawali też skarby kultury kradzione z muzeów w Iraku i Syrii, rozbijali banki, handlowali ludźmi, ale także organizowali zbiórki na całym świecie.

Portret użytkownika Lommo

Jakaś uczciwość w interesach

Jakaś uczciwość w interesach musi być. Jest umowa , złoto za możliwość ucieczki , i nie ma się co tu doszukiwać niewiadomo czego. Jedni sobie założyli państwo wg swojego programu, większości innych to nie pasowało, ale to nie znaczy jeszcze że nie można robić interesów.

Portret użytkownika Gerwazy cięty na zdrajców

Kremlowska satanistyczna

Kremlowska satanistyczna kanalia Israhella na garnuszku Chabadu - BREDZI W ŻYWE OCZY. Akurat ja najwięcej pisałem o Trumpie-marionetce Chabadu prowadzonej przez Jareda Kushnera zChabadu. I o tym - jak to Trump-marionetka podpisywał posłusznie 447 w Waszyngtonie 9 maja 2018 - dokładnie w tej samej chwili jak Putin i Netanjahu blatowali oficjalnie antypolski pakt gorszy od paktu Hitler-Stalin, choć równie plugawy. ZASŁONA OPADŁA - ŻYD PUTIN [W PASZPORCIE JEGO MATKA JAKO ŻYDÓWKA SHELOMOWA - WG PRAWA KRWI PUTIN JEST ŻYDEM] JEST PROWADZONY NA KREMLU PRZEZ BERLA ŁAZARA - SZEFA CHABADU. A całe to głupie gadanie o rzekomej "walce Kremla z USA" - to ZWYKŁA ŚCIEMA - WASZYNGTON I KREM TYLKO PRZECIĄGAJĄ LINĘ NEGOCJACYJNEJ WYCENY "ILE DACIE" O UKŁAD USA-ROSJA PRZECIW CHINOM. TAKI TEATRZYK DLA GŁUPICH LEMINGÓW Z WYPRANYMI MÓZGAMI PRZEZ PROPAGANDĘ ISRAHELLA - Z OBU OBSTAWIONYCH STRON NARAZ, DLA LEMINGÓW, KTÓRZY NIE ROZUMIEJĄ, O CO IDZIE POLITYKA NA ŚWIECIE. Przypomnę tylko po raz kolejny zdradę Polski  USA 17 wrzesnia 2009 - o której Upadlenkow ani mru-mru i ucieka jak diabeł od święconej wody [i KŁAMIE W ŻYWE OCZY, ŻE JA NIE JADĘ PO USA], bo to "jakoś tak" słabo się rymuje z jego mataczeniem i bajeczkami dla lemingów o rzekomej bohaterskiej walce Kremla z Waszyngtonem i generalnie z NWO i z Israhellem. I KTO TO MNIE OSKARŻA? - UPADLENKOW CZYLI NIEWOLNICZO ZAPRZEDANY AGENT ISRAHELLA Z RAMIENIA KREMLOWSKIEGO CHABADU!!! A 9 maja 2018 !!! - to była kolejna Jałta - i gorszy pakt niz Stalin-Hitler !!! - i własnie dlatego Polska na twardo musi 1. pozyskać broń jądrową 2. dokonać zwrotu na Pekin, by zbalansować całkowicie Waszyngton, a przez to zneutralizować bandycki sojusz i knowania Tel Avivu, Kremla, no i Berlina.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Na garnuszku to ty jesteś

Na garnuszku to ty jesteś żydo-banderowska kanalio. Na garnuszku nazi-kijowa. Jeżeli ktoś tu bredzi, to ty ukro-ana(para)lityku. Udowodniłeś to już w kwestii "chińskich brygad lądujących w Polsce", hehehehehe! Mało ci kompromitacji banderowski trollu? 
Nie ma żadnego paktu netanjahu-Putin. Podaj wiarygodne źródła potwierdzające taki "pakt". Gdzie one są? Tylko w twojej chorej ukro-głowinie. Tylko tam. Tak jak "chińskie brygady lądujące w Polsce", buhahahahaha! 
Bzdury o "żydostwie" Putina możesz sobie zapodawać swoim kumplom skakunom z nazi-majdanu w kijowie o IQ popielniczki. Pewnie to łykną, ale tu po prostu będziesz wyśmiany.
Nie będzie układu uSSaman -Rosja, bo już jest układ Chiny-Rosja przeciw uSSmanowi. Znowu więc bredzisz trollino od tymy.
Jaka zdrada Polski w 2009 roku? Podaj wiarygodne źródła tej "zdrady". Gdzie one są? Jakie "mru-mru"? Po co robić "mru-mru" w kwestii czegoś, co nie istnieje? Hehehehe! 
Czy ci się to podoba, czy nie interesy israhella reprezentuje bandycki uSSman, który chciał podporządkować sobie Syrię właśnie w interesie mycaków, a Rosja skutecznie to zastopowała. I taka jest PRAWDA ukro-ana(para)lityku. Kwiki żydo-banderowskiego agenta z ramienia nazi-kijowa, czyli ukro-ana(para)lityka tego nie zmienią. 
9 maja 2018 nie było żadnego paktu. "Pakt" jest tylko w twoim obłąkanym ukro-baniaku. Nigdzie indziej, hehehehehe!
Broni jądrowej nie dostanie niesuwerenne państwo. Nie ma szans. Bredzisz więc w tym temacie. Zwrot na Chiny to jednocześnie zwrot na Rosję, ale najpierw trzeba osłabić uSSmana, a to właśnie skutecznie robi sojusz chińsko-rosyjski, któremu my Polacy kibicujemy. 
Bandycki sojusz to jest israhella i faszyngtonu. To jest bandycki sojusz. Natomiast Rosja jawi się w tym momencie jako polski sojusznik, który skutecznie zwalcza ten sojusz w Syrii i osłabia żydo-uSSmana. Ten fakt jest bardzo frustrujący dla twoich banderowskich środowisk i stąd twój kwik ukro-bander-trollu. Ale to kwik tylko sobie, a muzom, hehehehe! 

 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Gerwazy cięty na zdrajców

Syjonistyczny pachołek

Syjonistyczny pachołek Israhella Upadlenkow odwraca kota ogonem - z desperacji BREDZI W ŻYWE OCZY. ZASŁONA OPADŁA - NAWET DZIECKO WIDZI CO SIĘ DZIEJE. W rosyjskiej państwowej telewizji Rosija 1 żydowski degenerat opluwa Polskę, a Upadlenkow dalej saczy w najlepsze swoje kłamstwa. Proszę uważnie przeczytać i posłuchac i ZROZUMIEĆ https://wolna-polska.pl/wiadomosci/putlerowska-telawizja-atakuje-polakow-2019-03  czy "

Конфликт Польши и Израиля. Вечер с Владимиром Соловьевым от 19.02.19 

https://www.youtube.com/watch?v=FPn0e2qmwIE  , jak dwaj Żydzi - Putin i Netanjahu - ramię w ramie atakują Polskę od 9 maja 2018. Co mówi żydowski bandyta w Rossija 1 z namaszczenia i pełnego poparcia satanistycznego Kremla opanowanego przez Chabad?: ano TO:

Koszerna putlerowska telAwizja atakuje Polaków

Żyd z Izraela, ale urodzony i wychowany w Rosji, Jakub Kedmi, na antenie publicznej kremlowskiej telewizji Rosija 1 atakuje Polskę i Polaków. Czyli międzynarodowa żydowska diaspora w natarciu, tym razem od strony „putinowskiego raju”.

Jakub Kedmi

2:35

Wypowiedź – Około 500 tys polskich Żydów zabili sami Polacy. Nie Niemcy a Polacy.

Potem broni wypowiedzi ministra sprawa zagranicznych Izraela ”Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”, bo według niego cała Polska, cała polska populacja była tak wychowana – w nienawiści do Żydów.

3:32

To, że było 6 czy 7 tysięcy sprawiedliwych, których pamięć czcimy nie umniejsza roli ponad 30 milionów Polaków, którzy zajmowali się tylko grabieżami i zabijaniem Żydów niezależnie od tego co robili naziści. I w tym główny problem. A Polska nie chce tego przyznać.

6:17

Wy (Polacy) zabijaliście Żydów, swoich obywateli, sąsiadów, wydawaliście ich nazistom. Około pół miliona zabiliście i za to wy (Polacy) odpowiadacie i za to będziecie na wieczność przeklęci. I żadne polityczne gry tu nie pomogą.

8:12

Polska była antysemickim państwem i on wybuchł gdy Polacy zaczeli zabijać Żydów. I to przed nadejściem nazistów.Prowadzący wtrąca aby nie rozciągać odpowiedzialności na wszystkich Polaków i mówca niby się zgadza, ale zaraz wraca do swojej narracji.

9:08

Polskie władze, polskie szkolnictwo, Kościół Katolicki który ich tak wychowywał – wszyscy oni byli współuczestnikami mordów na Żydach.Wszyscy. Współuczestnikami byli wszyscy.

9:35

Mówi z oburzeniem, że Polskę uratowała Armia Czerwona, a teraz Polacy czczą Armię Krajową, która była antysemicką armią i która zabiła więcej czerwonoarmistów niż Niemców. To jest współczesna Polska. Oni się oburzają, że ktoś obwinia cały naród polski. Nie – oni obwiniają Polskę, państwo polskie, które razem z Kościołem Katolickim wpajało ten zwierzęcy antysemityzm.

Zaplusowane komentarze po rosyjsku pod filmikiem są  niekiedy w stylu ”podlejsi od podlaków są tylko ich chłopi’‚ i przyrównywanie Polaków do zwierząt.

Zaznaczam, że nie jest to jedyny program poruszający tę tematykę, który wyemitowano w ciągu ostatnich dni w Rosji. Oczywiście odbywa się w nich grilowanie Polski a jedyne chwile oddechu Polacy maja tam tylko wtedy gdy goście przechodzą na chwilę na krytykowanie Ukrainy.

————–

A teraz jako bonus ten sam taki ostry wobec Polski i Polaków ekspert Jakub Kedmi w programie  z 2016  klik. Rozwiewa tam ”mity” o Stalinie oburza się, że jest on zbyt niesłusznie krytykowany w Rosji, a przecież nie było żadnej alternatywy wobec Stalina i  tylko jemu zależało na Rosji. On stosował pewne metody, no innej możliwości nie było. Gdyby Stalin nie zrobił tego z kołchozami i ludźmi co zrobił to  ZSRR nie miałby czym walczyć w 1941. Gdyby była inna władza niż Stalin to nie byłoby już Rosji.

I tacy to eksperci kształtują poglądy Rosjan w jednym z opiniotwórczych programów publicystycznych.

Źródło: http://www.wykop.pl/

Czemu Rosją rządzą żydy?

https://www.youtube.com/watch?v=arASco9X3aI

Wystarczy popatrzec tylko na te plugawą gębę bandziora od hucpy na wielka skalę - i to wszystko w niby "braterskiej słowiańskiej Rosji"!!! SŁOWIAŃSKIEJ!!!??? - DOBRE SOBIE!!!

  Wg tego bandyty z Israhella w Rossija 1 - "Około 500 tys Zydów zabili Polacy" "Ponad 30 milionów Polaków zajmowało sie tylko grabieżą majątków Żydów" itd.

W PAŃSTWOWYCH KREMLOWSKICH KANAŁACH OSKARŻA SIĘ POLSKĘ O WYWOŁANIE II WOJNY ŚWIATOWEJ, A ROSJĘ STALINOWSKĄ, KTÓRA WRAZ Z NIEMCAMI HITLEROWSKIMI WYWOŁAŁA II WOJNĘŚWIATOWĄ, CAŁKOWICIE SIĘ WYBIELA i PRZEDSTAWIA WYŁĄCZNIE JAKO "WYZWOLICIELA" - I TAKĄ NARRACJĘ W 100% PROMUJE ISRAHELL.

LUDZIE OBUDZCIE SIĘ - DWA SATANISTCZNE BABILONY NA KREMLU I W TEL AVIVIE PODPISAŁY 9 MAJA 2018 DIABELSKI PAKT PRZECIW POLSCE - GORSZY OD PAKTU STALIN-HITLER - A WY ŚPICIE UKOŁYSANI GADKAMI O "BRACIACH SŁOWIANACH" i "PUTINIE BOHATERZE WALCZĄCYM Z ISRAHELLEM I NWO" - JAK ONI SAMI NA NASZYCH OCZACH WDRAŻAJĄ TOTALITARNE NWO ISRAHELLA.

ADMIN - CZY TY WRESZCIE SIĘ OBUDZISZ? - CZY DALEJ BĘDZIESZ UDAWAŁ, ŻE PADA DESZCZ?

Portret użytkownika Gerwazy cięty na zdrajców

Bredzisz - to nie jest jakiś

Bredzisz - to nie jest jakiś jeden Żyd. Takie wystąpienie w państwowej kremlowskiej telewizji jest bardzo starannie przygotowane - stoi za nim sztab ludzi - i ma bardzo dokładne instrukcje i przygotowanie polityczne z Kremla i Tel Avivu. A takie mało pytanko - dlaczego dwie hieny Putin i Netanjahu zwąchały się 9 maja 2018 przeciw Polsce? Nie wiesz mądralo zakichany? Głuptaska zgrywasz obrońco Kremla? To ci powiem. BO KREML I ISRAHELL MAJĄ IDENTYCZNY CEL GEOSTRATEGICZNY - OPANOWANIE KLUCZOWEGO STYKU RIMLANDU I HEARTLANDU EURAZJI - czyli przesmyku bałtycko-karpackiego - czyli terenu Polski. Israhell chce zrobic sobie Judeę 2, a Kreml potrzebuje złamać i zlikwidować Polskę, by ustanowić swój projekt geostrategiczny nr 1 - supermocarstwo od Lizbony do Władywostoku - silniejsze i od USA i od Chin. Dlatego się zwąchali i zblatowali swój bandycki pakt. Ta bandycka hucpa, w której Putin sprzymierzył się z Netanjahu - tu wcale nie chodzi o 300 mld dolarów. To tylko etap pośredni - konieczny dla wrogiego przejęcia Polski. Cel jest prosty - ustanowić totalitarne chabadowskie supermocarstwo NWO - a kluczem jest likwidacja Polski przez Israhell i Kreml - z pomocnictwem prawnym marionetek Waszyngtonu - Z OBU STRON NARAZ. Zresztą - jaka to niby konfrontacja USA z Rosją, skoro najlepszy sojusznik i beniaminek USA - jedzie do Moskwy - JAKO JEDYNY PRZYWÓDCA ZACHODU - i  w trakcie największgo święta celebrowanego przez Kreml - zawiera pakt z Żydem Putinem - Żydem z krwi i kości? USA i Kreml tylko przeciągają negocjacyjną linę i wzajemnie się drożą pod deal przeciw Chinom - NIC WIĘCEJ. A Syria? - TEATRZYK DLA NAIWNYCH - kosztem Syryjczyków. Po prostu - przeciąganie liny - cudzym kosztem.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Sam bredzisz ukro-ana(para

Sam bredzisz ukro-ana(para)lityku. W Rosji panuje wolność słowa, więc i żyd może się wypowiedzieć w temacie. W programach TV w Rosji występuje wielu ukraińców, którzy mają odmienne zdanie w pewnych kwestiach od tego, jakie prezentują Rosjanie. Wie o tym ukr? Dla ciebie to nowość, bo sam wzywałeś ukro-trollu do cenzury. Pamiętasz? 
Zresztą w "polskich" żydo-uSSmańskich meNdiach wylewa się tyle jadu w kierunku Rosji i Putina, że nie dziwi RIPOSTA. Ale ciebie to dziwi ukro-trollu, co? Hehehehe! 
9 maja 2018 nikt się zwąchał przeciw Polsce. To co tu wypisujesz to twoje wyssane z palca bzdety nie mające nigdzie potwierdzenia. Nigdzie. Podaj WIARYGODNE źródła tych swoich bredni. Gdzie one są? Tylko w twoim obłąkanym ukro-baniaku, tak jak i "chińskie brygady lądujące w Polsce", hehehehehe! 
Nie ma więc żadnego "paktu" netanjahu-Putin. Jest natomiast współpraca faszyngtonu i tela-viwu przeciw Polsce. I dlatego ten sojusz uSSmańsko-israhellski trzeba osłabić, co robi skutecznie Rosja w Syrii. Wszyscy to widzimy. I to was tak boli bander-ukry, bo osłabienie tego sojuszu przez Rosję, to koniec waszego nazi-banderlandu, prawda? No właśnie.
Putin ma tyle wspólnego z żydem, co ty z "polakiem" ukro-trollino.
Syria to teatrzyk? Powiedz to Syryjczykom, to za chwilę twój pusty ukro-baniak będzie oddzielony od reszty ciała.
Syria miała być przejęta przez israhell jako wstęp do wojny z Iranem. Putin temu przeszkodził. Teatrzyk więc to ty tu odstawiasz ukro-trollino, a raczej kabarecik z tobą jako klownem w roli głównej, hehehehehe!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

Przestań bredzić

Przestań bredzić wielonickowcu ukro-banderowski. Co się niby dzieje pachołku nazi-kijowa?  O tym "ataku" z TV wspomina tylko twoja rusofobiczna "wolnapolska". I tyle. A gdyby nawet, to nie dziwiłbym się, że w ruskiej TV może być taka retoryka, po festiwalu ataków na Rosję i Putina. Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. Zna ukr to przysłowie? 
Zaplułeś się z udawanej wściekłości, ale jakoś nie kwiczałeś za bardzo, gdy żydo-uSSman tworzył anty-polską ustawę 447, gdy opluwali Polskę uSSmańscy dziennikarze, gdy ambasador uSSmanii ośmieszał Polskę na arenie międzynarodowej. Gdzie wtedy byłeś pachołku nazi-kijowski?
Już ci mówiłem, że swoje linki ze skrajnie rusofobicznej "wolnejpolski" zostaw dla swoich znajomych tępych skakunów z nazi-kijowa o IQ popielniczki. Oni pewnie uwierzą.
Putin jest takim "żydem", jak ty "polakiem" ukro-ana(para)lityku, więc nie wysilaj się. 
Jak niby Putin atakuje Polskę 9 maja 2018 roku?????? Buhahahahahaha! Gdzie tam atakuje Polskę? Bredzisz, jak w temacie "chińskich brygad lądujących na polskich lotniskach", hehehehe! Tamta kompromitacja niczego cię nie nauczyła trollino?
Strasznie pokwikujesz, że w rosyjskiej TV wypowiadają się żydzi, ale jakoś nie pokwikujesz, gdy żydzi wypowiadają się w innych TV, np. uSSmańskiej i atakują Polskę. Gdzie wtedy jesteś trollino? 
Nie Rosja wywołała II WŚ, tylko żydo-ZSRR. Rosji wówczas nie było jako suwerennego państwa, więc daruj sobie tę swoją wyświechtaną ukro-propagandę. To nie twój nazi-majdan w kijowie.
Dwa satanistyczne babilony to masz w faszyngtonie i tela-viwie, a nie na Kremlu trollu. Ostatnio wszyscy byliśmy świadkami ich ataków na Polskę i wtedy nawet w 1/10 nie kwiczałeś, jak teraz.
Nie ma żadnego paktu, o którym tu bredzisz. To tylko twoje wymysły, tak jak w kwestii kompromitujących cię "chińskich brygad aero-mobilnych lądujących w Polsce", hehehehe!
Zostaw tego admina w spokoju, bo tylko ja mam cierpliwość do osoby obłąkanej rusofobicznie tak jak ty, hehehehehe!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj