Czy USA poszukuje dowodów na ingerencję Polski na Białorusi?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak mawiają niektórzy, w dyplomacji nie należy wierzyć w niezdementowane informacje. W tym kontekście intrygująco brzmi dementi pracownika Kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy, Krzysztofa Szczerskiego,  na temat poszukiwania przez USA, dowodów na interwencję Polski na Białorusi. 

Wszyscy chyba pamiętamy jak w polskich mediach przedstawiano Białoruś i jak demonizowano tamtejszego dyktatora, Aleksandra Łukaszenkę. Białoruski prezydent zdawał się być dosłownie "polakożercą" zwalczającym tak zwany Związek Polaków na Białorusi i jego władze. 

 

Jeśli Amerykanie mogą znaleźć coś co wskaże na wtrącanie się Polski w sprawy białoruskie, to z pewnością ten okres jest najbardziej interesujący. Można oczywiście wierzyć w to, że polscy "dysydenci" na Białej Rusi, nie byli oczywiście polskimi agentami, ale oczywiście bardziej prawdopodobne jest, że nimi byli. 

 

W okresie gdy Polska i Białoruś toczyły dyplomatyczne spory, powstała też specjalna propagandowa telewizja Biełsat. Łukaszenka cały czas zwalczał należący do TVP kanał telewizyjny, który był jednak dostępny drogą satelitarną i internetową. Prowadzono również dystrybucję materiałów propagandowych z Biełsatu za pomocą płyt DVD. Białoruski prezydent nie ukrywał, że uważa projekt Biełsat za "głupi i nieprzyjazny". 

 

Trudno się zatem dziwić, że teraz, gdy stosunki dyplomatyczne między USA i Białorusią, normalizują się, doszło też do całkowitej reorganizacji naszej postawy względem tego kraju. Objawem tego jest między innymi zapowiedź likwidacji kanału Biełsat lub przekształcenia go w projekt wyłącznie internetowy. Z pewnością był to jeden z warunków ponownego ułożenia się relacji polsko-białoruskich. 

 

Obecnie prezydent Aleksander Łukaszenka jest najbardziej pozytywnie nastawionym do Polaków przywódcą na naszej wschodniej granicy. Nasi rodacy, ze względu na narodowość, są dyskryminowani na Litwie, gdzie zabronione są polskie nazwiska i nazwy ulic. Z kolei na Ukrainie odradza się nacjonalizm, prowadzący do antypolonizmu. Na Białorusi wręcz przeciwnie, zezwolono na polskie nazwy ulic, w miejscowościach zamieszkiwanych przez Polaków i nie robi się już tam problemów polskiemu szkolnictwu. 

 

Podana przez Associated Press informacja, wedle której władze USA poszukują dowodów na to czy władze Polski interweniowały na Białorusi, należy chyba raczej interpretować jako skutek skargi Łukaszenki u Amerykanów. Nieporozumieniem wydaje się być sugestia, że nasza armia wykazuje jakąś aktywność na terytorium obcego kraju i to pozostającego w sojuszu wojskowym z zawsze niebezpieczną Rosją. 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika HusarPolska

Przecież Polska i Białoruś

Przecież Polska i Białoruś tworzyli razem RP.  Niemcy aby zachować silną pozycję nie chcą dopuścić aby państwa słowiańskie razez współpracowały jak np za czasów RP. Widać, że panuje w Polsce iść wroga propaganda antypolska działająca tak, aby Polacy nie znali własnych dziejów jak i pogarda wobec naszej narodowości. Niemcy chcą nas zniszczyć, oni nie uznają niepodległego suwerennego państwa Polskiego. Uznają iluzję państwa pod kontrolą niemiecką.Demokracja według Niemiec w Polsce jest wtedy, gdy jest to demokracja na zasaach niemieckich. Gospodarkę też nam niszczą , poprzez partie które pracują dla Niemiec. Doszło do takiej sytuacji dziś, że Polacy pracujący w Polsce robią na socjal Niemców w Niemczech. Jakim prawem Niemcy co chcieli  unicestwieć Polaków mają w Polsce takie przywileje, gospodarka w ich rękach, budownictwo w ich rękach, media w ich kapitale, partie polityczne na usługach ...to jest chora sytuacja!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

nO I DOCZEKALISMY SIĘ TEGO CO

nO I DOCZEKALISMY SIĘ TEGO CO PRZEWIDYWAŁEM... pOLSKA ZŁA, WPIER**LA SIĘ MIĘDZY WÓDKĘ A ZAKĄSKĘ A SPRAWIEDLIWI AMERYKANIE WESPRĄ OCZYWIŚCIE WSCHÓD I WSZYSCY OPRZEKNĄ JAK W 1795, ŻE CZAS WYMAZAĆ JE**NYCH MĄCICIELI 9 BO NASZE RZĄDY WŁASNIE TAKIE SĄ) Z MAPY ŚWIATA... A PRAWDZIWI pOLACY Z PEJSAMI WRÓCĄ NA ZIEMIESKĄD TE WREDNE POLAKI WYGNAŁY ICH PRZED 2 TYSIĄCAMI LAT...

 jUZ MAJA POLSKIE PASZPORTY I JAK HIENY CZYCHAJĄ, KIEDY POLSKI NARÓD ZDECHNIE...

Portret użytkownika inzynier magister

Atak wściekłych sorosowców

Atak wściekłych sorosowców trwa ! Schetyna jedzie do ambasady niemiec na narady ! Cora\ bardziej wściekli eNWOwcy wkońcu bedą robić zamach stanu i mordować polityków niewygodnych, tak jak Hitler tak hitlerowcy NWO będą chcieli nas ukatrupić ! "Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej zapowiedział, że jeśli Polska nie dostosuje się do unijnych zaleceń, na pewien czas możemy zostać pozbawieni prawa głosowania na forum UE.Jyrki Katainen wyraził nadzieję, że kanclerz Angela Merkel „przekona” rządzących w Polsce do „respektowania podstawowych wartości, na których zbudowano Unię Europejską i Europę”. Przywódczyni Niemiec rozpoczyna we wtorek swą wizytę w Warszawie i spotka się między innymi z premier Beatą Szydło oraz prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Zaprosiła też na rozmowy w ambasadzie RFN przedstawicieli antyrządowej opozycji.– Unia Europejska może czasowo odebrać Polsce prawo głosowania, jeśli Warszawa nie zacznie respektować prawa – powiedział w poniedziałek Katainen. – Nie możemy iść na kompromisy. Albo respektujesz prawo, albo nie. Jeśli nie, to Europa nie może siedzieć cicho – dodał.Wraz z końcem lutego upływa termin polskiej odpowiedzi na kolejne „zalecenia” Komisji Europejskiej w sprawie dokonanych przez parlamentarną większość PiS zmian w Trybunale Konstytucyjnym." http://www.pch24.pl/unia-grozi-polsce-tuz-przed-wizyta-niemieckiej-kanclerz-w-warszawie-,49282,i.html#ixzz4XwUrqj4w

Tylko walka prowadzona w sposób duchowy chrześcijan może być skuteczną obroną przed diabelskim spiskem kalifatu eurokołchozników, bo tylko Moc Jezusa, Ducha Świętego i Maryi Dziewicy nas uratuje przed czarami enwuowskich hitlersynów !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

'' Stopień kłamstwa w

'' Stopień kłamstwa w publikacjach największych mediów zachodnich dotyczących Polski osiągnął niewyobrażalny poziom absurdu. Kiedy czyta się takie gazety, jak „New York Times”, „Washington Post”, „The Guardian” czy prasę włoską, można zauważyć, że tam żadne fakty nie mają znaczenia – alarmuje historyk. Dodaje, że w politycznej walce prowadzonej przez większość mainstreamowych mediów Zachodu nie ma miejsca na prawdę i niepodważalne fakty. – Żyjemy w czasach postprawdy – oświadcza. ''

Dorabiają nam ośle uszy, po co to robią? Jak doszczętnie zniszczą Polskę to nikt nawet palcem nie kiwnie w naszej obronie. Komuś ewidentnie zależy na tym by Polska przestała istnieć. Wiem, dlaczego i po co to robią. Chodzi o Wawel, czyli o czakre serca, planetarną czakrę serca. Posiadając pełną władzę nad tym miejscem, chcą wpływać na kształtowanie emocji całej populacji ludzkiej.

Strony

Skomentuj