Czy ukraiński Boeing mógł zostać zestrzelony rakietą przeciwlotniczą?

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Nie milkną echa wczorajszej dziwnej katastrofy lotniczej, do której doszło w Iranie. Spadł tam ukraiński samolot pasażerski Boeing 737-800 należący do do linii lotniczych Ukraine International Airlines. Według najnowszych informacji zaczyna dominować teoria wedle której samolot został zestrzelony, przypadkowo lub nawet celowo.

 

Na pokładzie feralnego lotu znajdowało się 176 osób i wszyscy zginęli. Wśród nich było 82 Irańczyków, 63 Kanadyjczyków, 11 obywateli Ukrainy. Od początku katastrofa wydawała się podejrzana, bo zbiegła się z irańskim ostrzałem rakietowym. Niestety coraz więcej wskazuje na to, że samolot został zestrzelony.

 

Ukraińcy doczekali się katastrofy lotniczej, która przypomina naszą ze Smoleńska. Są dowody na to, że samolot zaczął się rozpadać w powietrzu płonąc, a po zderzeniu z ziemią uległ daleko idącej fragmentacji. Bardzo szybko odnaleziono czarne skrzynki, ale władze Iranu już zapowiedziały, że nie zostaną na razie zwrócone Ukrainie. 

Początkowo sugerowano, że przyczyną katastrofy była awaria silnika maszyny. Z kolei strona ukraińska sugeruje, że samolot został zestrzelony. Zdaniem ukraińskich śledczych do strącenia samolotu został użyty rosyjski system pocisków ziemia-powietrze 9K330 Tor. Ukraina uzgadnia właśnie z władzami Iranu możliwość wyjazdu delegacji z lokalnej komisji wypadków lotniczych. Jednym z głównych celów ich wizyty na miejscu katastrofy będzie poszukiwanie szczątków rakiet z systemu Tor.

Element systemu Tor

Od początku zaskakują kolejne oświadczenia w sprawie katastrofy w Teheranie. Strona irańska twierdziła, że od startu nie było żadnego kontaktu z ukraińskim Boeingiem. Z kolei ambasada Ukrainy w Teheranie chwilę po katastrofie wyrokowała, że upadek samolotu nie jest aktem terroru, a jako przyczynę podano awarię silnika. 

 

Potem Ukraińcy z wszystkiego się wycofali, a teraz sugerują, że za strącenie ich samolotu odpowiada rosyjska rakieta. Ich zdaniem do ustalenia jest tylko czy została wystrzelona przez Irańczyków, którzy pomylili Boeinga z amerykańskim bombowcem, czy też samolot nakazał strącić krwiożerczy Putin.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

Tak po chwili namysłu

Tak po chwili namysłu uświadomiłem sobie, że mogli użyć nawet jednej z amerykańskich wyżutni, które wylądowały w Syrii do walki z Asadem... wyżutnie aktywowane po weryfikacji odcisków palców operatora, a operator szkolony prze amerykanów w Turcji i Jordanii... hehehe... ale głupi ci amerykanie!

Portret użytkownika 3plabc

Jak to najbardziej uwielbiają

Jak to najbardziej uwielbiają jankesi akcja fałszywej flagi! Wiedzieli, że odwet za zabicie Solejmaniego będzie, więc przygotowali zestrzelenie Boeinga. Irańczycy przeprowadzili ostrzał rakietowy ich baz, a oni za pomocą np. mudżahedinów ludowych walczących z ajatollahami, bądź bojowników ISIS, bądź własnego zakonspirowanego człowiek 4 godziny po Irańskim ataku zestrzelili za pomocą ręcznej wyrzutni plot samolot pasażerski starając się nakierować podejrzenie na Irańczyków. Standardowa operacja. Podejrzewam, że tak było i jeszcze ten łagodny ton Trumpa, że nie chcą wojny.... kiepskie aktorstwo... wiadomo, że USA szykuje się do inwazji na Iran, ale potrzebują motywu.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Qrwa!! Na jakim Qrwa świecie

Qrwa!! Na jakim Qrwa świecie jesteśmy?!~Czy nie jest oczywistym fakt, że zestrzelenie ukraińskiego samolotu to żydowskie, albo usrańskie false-fleag?!!  Świadczy o tym niezbicie fakt nagrania przez "anonimowego irańczyka" lot rakiety w kierunku tego samolotu... Co za "niezwykły zbieg okoliczności! Akurat ta rakieta została uchwycona w locie do celu. To szansa 1 na milirad, że znalazł sie obserwator tego zdarzenia. Znalazł się bo wiedział i to nie ulega watpliwości. Tak samo znalazł się bo wiedział, filmowiec filmujący uderzenie samolotów we wrześniu w wieże nowojorskie!~Dlaczego nikt na świecie nie zada sobie pytania skąd się wzięli ci filmowcy, w tym akurat momencie, nagrywający te zdarzenia?!!

 i nie udzieli jednej, nie budzącej wątpliwości, odpowiedzi?

 P.S. Na razie "uspokajająco" podaje się, że "zapewne zestrzelenie było omyłką", ale wkrótce dowiemy się, że Iran zestrzelił ten samolot celowo.

To da oczywiście USA pretekst do zmiecenia Iranu z powierzchni Ziemi przy błogosławieństwie całego "oburzonego" żydowskiego świata!!

 

Portret użytkownika Max 1983

A kiedy ty zrozumiesz(chyba

A kiedy ty zrozumiesz(chyba to rozumiesz, tylko z bezradności ten wpis)że ludzie to większosci idioci??Dlatego ich mnożenie sie jest tragedią .Znam przynajmniej kilka osób ktore gdy idę jedną stroną ulicy a one druga to już mnie nie zauważą...nie to nie wada wzroku, to chodzace zoombi.Oni kurwa słonia w swoim ogrodku by niezauważyli.Zaprogramowani że mają wierzyć w to co im mówią gadające głowy w tv i sukienkowy w kościele i koniec .Więc gdzie oni sobie będa pytania zadawali, o to jakim cudem akurat te zdarzenia są nakręcone.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Kwazar

Szanowne Kartofle Jako

Szanowne Kartofle Jako naczelny z własnego mianowania KARTOFEL powiem:PRAWDA jako pierwsza przestaje istnieć ! Potem są tylko NAM, IM i innym jeszcze pomocne """"PRAWDY""""  (To zależy kto ci płaci.Bo jeśli zależy to tylko od tego jak siedziesz to jesteś darmowy pożyteczny KARTOFEL ) Tak wyraża się nasz jedyny punkty widzenia ! 

Portret użytkownika Binx

Ale jest nagonka na Iran ,

Ale jest nagonka na Iran , bebny wojenne grają , ewidentnie ustawka , warto zadac pytanie które zadawał Lucjusz Kasjusz : cui bono ? ( na czyją korzyść?) 

P.S.

nawet primitywne trole sie natychmiast pojawily na forum a na np.  "niezaleznej" usuwaja komentarze sugerujace ze to mogl byc ktos inny niż Iran. Podobnie jest z pytaniem o szefa misij płk. M.Adamski którego wystarczy pokazać w TV aby uciąc dyskusje że został smiertelnie ranny i zmarł w ostrzale bazy w Iraku.

 

Strony

Skomentuj