Czy ukraińscy agenci wpływają na polską opinię publiczną?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak wiadomo do niedawna w Polsce panoszył się patologiczny filoukrainizm, jak można nazwać prezentowaną przez polskojęzycznych polityków bezwarunkową miłość do Ukrainy i Ukraińców. Ostatnio jednak nastąpiły pewne zmiany tego kursu, na co z pewnością miał wpływ wybór na prezydenta USA Donalda Trumpa. W efekcie wśród ukraińskich agentów wpływu działających na terenie naszego kraju następuje swoiste wzmożenie aktywności.

 

Trzeba mieć świadomość, że polska opinia publiczna jest ostatnio bombardowana przez rozmaite agentury wpływu. Jedna z najbardziej nikczemnych jest sterowana z Kijowa. Ukraińscy agenci wpływu wmawiają nam, że Stefan Bandera był bohaterem naszych wschodnich sąsiadów i powinniśmy zapomnieć o bestialskich morderstwach, których jego pobratymcy dokonywali na ponad 150 tysiącach Polaków. Ich męczeńska śmierć ma być zdaniem tych ludzi zapomniana i złożona na ołtarzu rzekomych dobrych stosunków z Ukrainą.

Źródło: facebook

Przodują w tym ludzie tacy jak Jerzy Targalski zgrywający się na znanego "sowietologa" czy laureat orderu ukraińskich służb  specjalnych - SBU - Tomasz Sakiewicz. Są to w najlepszym wypadku ludzie szalejący z nienawiści do Rosji, a w najgorszym po prostu prawdopodobni ukraińscy agenci wpływający przez media na polskie społeczeństwo. Środowisko skupione wokół Gazety Polskiej i zależnego od niej portalu nomen omen nazywającego się niezalezna.pl, konsekwentnie promuje rusofobiczne postawy i usprawiedliwia wszelkie przejawy antypolonizmu na Ukrainie, odmawiając przyjęcia do wiadomości postępującej banderyzacji tego kraju.

Jerzy Targalski - źródło: Internet

Ci świadomi, bądź nie, agenci wpływu Ukrainy, sugerują, że każdy kto krytykuje jawnie objawiane w tym kraju odwoływanie się do nazistowskiej i zbrodniczej przeszłości to domyślnie "rosyjski agent". Przoduje w tym zwłaszcza samozwańczy "znawca" tematu, Jerzy Targalski. Ostatnio sugerował on bezczelnie, że Polacy powinni zapomnieć o ludobójstwie na Wołyniu, bo UPA mordowała też Rosjan. Tym samym zamanifestował on swój skrajny antypolonizm i filoukrainizm, albo patologiczną rusofobię.

 

Targalski biega po pisowskich telewizjach i udziela się w polskich tygodnikach opinii szkalując między innymi portal zmianynaziemi.pl gdzie zwykle bez dowodów, bezczelnie sugeruje, że jest on prowadzony przez rosyjskie służby. Jego zdaniem mają na to wskazywać artykuły krytycznie oceniające odradzający się na Ukrainie kult Bandery. W międzyczasie obraża on notorycznie polskich patriotów takich jak Grzegorz Braun, Janusz Korwin Mikke czy Ks.Isakowicz-Zaleski, nazywając ich rosyjskimi agentami tylko dlatego, że krytykują restaurację nazizmu w wersji rozpowszechnionej przez zbrodniarza Stefana Banderę. Co ciekawe nie jest on już taki skłonny do krytyki, gdy podobnie krytycznie wyraża się jego aktualny guru, Jarosław Kaczyński. Targalski nawet nie pisnął po ostatnich jakże rozsądnych wypowiedziach "pierwszego sekretarza" partii PiS, na temat braku zgody na kult zbrodniarza na Ukrainie. 

 

Osobnik ten zachowuje się po prostu tak jakby był na usługach Kijowa, co biorąc pod uwagę fakt, że obraca się on wciąż w środowisku odznaczonego przez Ukraińców Sakiewicza powoduje poważne wątpliwości co do jego rzeczywistych intencji. Oczywiście nie ma twardych dowodów na agenturalną inspirację kalumnii rzucanych przez Targalskiego w stronę sceptycznych względem Ukrainy polskich środowisk patriotycznych, ale istnieją poważne poszlaki wskazujące na to, że takie uwikłanie istnieje.

 

Co zatem zrobić z paszkwilantami, którzy zgrywają się na polskich patriotów, a w istocie reprezentują interesy Kijowa? Można się z nimi użerać w sądach, co w przypadku polskim jest nieco daremne ze względu na przewlekłość postępowań i ich koszty, albo można robić dalej swoje, czyli konsekwentnie obnażać takie próby wpływania na polską opinię publiczną, które są oparte na manipulacjach i powtarzanych w kółko kłamstwach oraz stygmatyzowaniu każdego, kto inaczej niż oni patrzy na kult zbrodniarzy na Ukrainie. Marzeniem tych ludzi jest to, aby Polska wraz z Ukrainą znalazła się na wojnie z Rosją, a każdy rozsądny człowiek wie, że to byłby koniec naszego kraju. Pozostaje liczyć na to, że polskie służby zrobią porządek z ukraińskimi agentami wpływu udającymi polskich patriotów, ale o ile to nastąpi to chyba dopiero po kolejnych wyborach w naszym kraju. Trzeba to po prostu przeczekać.

 

Źródła:

http://kontrowersje.net/jak_masz_inne_zdanie_niz_darski_vel_targalski_to_jestes_agent_ruski
http://niezlomni.com/braun-rosyjskim-agentem-ostre-slowa-jerzego-targalskiego/
https://pl.sputniknews.com/polska/201702054766872-sputnik-polska-targalski-chce-isc-na-mos...
http://jagiellonia.org/targalski-rosyjska-agentura-polsce-czeka-aby-wypadki-naglasniac-kre... http://niezalezna.pl/61317-ukraina-dziekuje-tomaszowi-sakiewiczowi-medal-dla-strefy-wolneg...
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sakiewicz-odznaczony-przez-sluzbe-bezpieczenstwa-ukrainy/40591
http://www.mysl-polska.pl/node/263
http://bhkaczorowski.salon24.pl/536355,targalski-vel-darski-dedykuje-to-internautom

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (9 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika slaweeek

uderz w stół ..... a

uderz w stół ..... a wszystkie kacapskie onuce dały głos ... jak na rozkaz majora Biggrin

adminie, pilnie wszytko notuj i czekamy na ten artykuł o ruskich agentach. zmiany na ziemi to kopalnia tematów :D.

Portret użytkownika U_P_Adlina

oj boli chachłatego

oj boli chachłatego banderowskiego świniołaka, że Polacy nie trawią jego banderowskich ziomali mimo całej propagandy tymy i jego klakierów !!.........I tak ma być chachle !!.........Ma boleć !!.........Ale jak chcesz się pożalić, to pożal się muszli klozetowej, bo tu nikogo to nie wzruszy !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Medium

Świetny artykulik, admin. Na

Świetny artykulik, admin. Na szczęście nie ogladam TV, oszczędzam się, bo nie mogłabym trawić takich osobowości, jak Lis, Sakiewicz, czy absolutnie moralny pigmej Targalski.

Dodam ciekawostkę, na którą natrafiłam przypadkiem:

Szef MON Antoni Macierewicz najpierw uwierzył rosyjskiemu trollowi, który puścił w obieg fałszywą informację o "Rosji, która kupiła od Egiptu mistrale za dolara", i przedstawił ją w Sejmie jako pewnik. A teraz jego resort domaga się od Kremla "jasnego stanowiska" w tej sprawie.

http://wyborcza.pl/7,75398,20873554,macierewicz-domaga-sie-od-kremla-wyjasnien-bo-nabral-sie-na.html

Jako żywo pamiętam, że ktoś tutaj na ZnZ napisał taką bzdurę, czemu z miejsca zaprzeczyłam, bo wiem, jak Rosja w ogóle ten kontrakt z Francją oceniła. Macierewicz jednak dał się nabrać Biggrin

Portret użytkownika Medium

I napisałeś to w komentarzu,

I napisałeś to w komentarzu, czy w artykule? Ja zapamiętałam tę rzecz z czyjegoś komentarza, ale daję 5:1, że komentarz napisał ktoś inny.

Co do tego, że to bzdura, z punktu byłam 100% pewna. Kontrakt na Mistrale był podpisywany za Miedwiediewa, ktoś z Rosji jakby poszedł na rękę francuskiemu armatorowi. Tymczasem prawdziwie zaufaną technikę wojskową Rosja musi wyprodukować sama, a nie kupować jakiekolwiek gotowce.

Sorry, jestem nieprzytomna, przecież podajesz link do artykułu, dobrze, że tytuł ze znakiem zapytania. Ktoś w komentarzu napisał to wcześniej.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Nazwisko lub pseudonim

Na polską opinię publiczną

Na polską opinię publiczną wpływają ukraińcy, niemcy, zydzi, amerykanie, anglicy i rosjanie - tylko nie polacy.
Za to dziesiątki tysięcy ubeckich/sbckich świń, które z założenia miały dbać o fizyczne i medialne  bezpieczeństwo polski, a gnoiły i mordowały polaków twierdzi, że za dwa tysiące (zabierane z posklch podatków zgnojonego przez nich narodu) to nie dadzą rady żyć.

A z panem targalskim to krótko: karabin do zmęczonej onanizmem łapy i do donbasu razem z innymi chętnymi. Szczekają najbezczelniej z daleka jak kundle, a jak się zprawa zagęści - tradycyjnie speirdolą za granicę.

Strony

Skomentuj