Czy Ukraina demonstruje przyjaźń wobec Rosji?

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Czy to nie jest ciekawe? Ukraina  zaczyna przymilać się do Rosji, pisze Kenneth Rapoza w magazynie Forbes.

 

 

Jeszcze nie tak dawno, bo rok temu, uważano, że rosyjskie czołgi staną w Donbasie, a potem wjadą triumfalnie do Kijowa w celu podniesienia tam biało – niebiesko – czerwonej flagi Federacji Rosyjskiej. Być może wyobrażano sobie, że na ulicach ukraińskiej stolicy zawisną portrety uśmiechniętego Putina, otoczone laurem.

 

Pojawia się co raz więcej dowodów na to, że największe ukraińskie firmy, współpracujące niegdyś z Rosją, chcą odbudować swoje relacje i rozwijać biznesy na Wschodzie. Zdaniem Rapoza, to raczej wspaniała wiadomość. Wszelkie oznaki normalizacji stosunków między Rosją i Ukrainą to pozytywny trend, który może oznaczać początek poprawy stosunków między Rosją, a Europą.

 

W piątek 25 listopada br. ukraiński importer gazu ziemnego Naftogaz zadeklarował, że jest „gotowy rozważyć możliwość dostaw gazu z Rosji”. Podstawą tego założenia mają być zasady, które zostały określone w umowie zawartej w ubiegłym roku za pośrednictwem Komisji Europejskiej. Zmiana stanowiska może dziwić, bo jeszcze kilka tygodni temu Naftogaz  publikował antymoskiewskie oświadczenia w sprawie ewentualnej kooperacji. Fakt, że firma przyznała, iż jest gotowa do ponownej współpracy z Rosjanami, nie powinien być traktowana jako coś oczywistego, ale na pewno jest to krok milowy. Ukraina jest zależna od rosyjskiego gazu, a to zmusza ją do ustępstw gospodarczych i politycznych wobec Kremla.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika 55KING444

Jest to bardzo ciekawe ale i

Jest to bardzo ciekawe ale i logiczne oraz ma ścisły związek z wyborem D Trumpa. Analogiczne zachowania można zaobserwować u innych pseudopolityków (zwykłych karierowiczów) np. w Europarlamencie. Polityczni gracze przez ostatnie +/- 1,5 roku grali na USA, jako iż zakładali rychły wybuch wojny z Rosją i zwycięstwo USA. Teraz po wyborze Trumpa, bez względu na to czy spodziewane efekty są tylko manipulacją medialną czy też faktycznymi zdarzeniami które mogą zajść po zaprzysiężeniu D Trumpa (inaczej mówiąc - zależy dla kogo gra Trump), nastąpił zwrot orientacji politycznej na szczytach władzy do tej pory podległych pod Usrael, czyli zaczeli zakładać iż wojna jednak nie wybuchnie... itd. Jakby nie było, mimo iż Donald Trump jeszcze nie jest prezydentem, jak i nie wiadome są jego posunięcia po objęciu władzy, imperium amerykańskie już traci siły, ponieważ dotychczasowi politycy posłuszni Waszyngtonowi zaczynają szukać innych rozwiązań. USA zaczęło tracić faktyczną władzę, choć rozpad jest narazie powolny, to ruszy lawinowo po 20.01 chyba że... sytuacja nie pozwoli podległym na zmianę chorągwii.

P.S. "Ileż musi się zmienić aby się nic nie zmieniło"

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

No to zaczynamy coraz

No to zaczynamy coraz bardziej puszczać bąble w bagienku naszej polityki zewnętrznej... Trumph wygrał wybory, w związku z czym PIS jest w dupie.. a teraz Ukraina brata się z Rosją... czyli jeszcze głebiej PIS a i my razem z tą cwelowską polityką grzęźniemy w gównie... Brawo PIS i Waszczykowski z Macierewiczem!!

Portret użytkownika Taki

Nic dziwnego ze Warszawa

Nic dziwnego ze Warszawa wysprzedana jak TA "zydowka "Hanna Gronkiewicz Waltz (HAKA GRUNDBAUM) razem ze Swoja Mafia nie cofneli sie przed Morderstwami zeby Polsce zaszkodzic,gdzie nie spojrzec to SAMI zydzi sa na stolkach przy wladzy .Tych jawnych jest okolo 3 mil ,ktorzy przyjeli Polskie nazwiska a okolo 2 milionow UKRYWA sie pod falszywymi nazwiskami ,!!!!

Jezeli dojdzie do Nastepnych WYBOROW trzeba zrobic LUSTRACJE a wtedy wyjdzie na JAW ze TO ZYDZI chca naszej zguby zeby zrobic w srodku Europy "judeopolonie"

OTWORZYC OCZY MLODZI POLACY-to jest nadal wojna prowadzona bardzo DYSKRETNIE !!!

Portret użytkownika SurvivorMan

Prezesi firm zawsze będą

Prezesi firm zawsze będą mieli na pierwszym planie dobro swojego portfela... Można się bawić w politykę, ale to wszystko do czasu... Nasłuchali się pachnących fiołkami obietnic zachodu o dostawach gazu i niezależności wobec Rosji, ale zdaje się, że zaczynają rozumieć, że te obietnice to jedno wielkie g.wno polane lukrem! Lukier kruszeje ze starości i zaczyna pojawiać się zwykły smród. Takich spojrzeń w stronę dawnych partnerów biznesowych może być więcej... Ciekawi mnie tylko, co na to rosnące w siłę neobanderowskie bojówki, które oprócz Polaków, najchętniej wyrżnęłyby wszystkich Rosjan... Może być z tego kolejny konflikt wewnętrzny.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika inzynier magister

Jak będzie trzeba to ruszą na

Jak będzie trzeba to posthitlerowska Ukraina ruszy na Izrael zgodnie z przepowiednią Goga i Magoga !

http://popotopie.blogspot.com/2016/03/podroz-modego-zyda-do-innego-wymiaru.html

ale proszę wszystkich zobaczcie to wideo ! Asange ujawnił że na szczytach władzy w USA handluje się dziećmi w celach pedofilskich pod przykrywką zamawiania "piccy" !!!!

http://www.infowars.com/pizzagate-is-real-something-is-going-on-but-what/

Pizzagate Is Real: Something Is Going On, But What?

https://www.youtube.com/watch?v=ggvQdZXMGLw

Trzeba się modlić bo tamte elity uprawiają czarną magię ! Jezus naszym ratunkiem i Maryja Dziewica ! "Być może Trump z przyczyn czysto oportunistycznych stał się zwolennikiem ograniczenia plagi aborcji (choć wcześniej miał inne zdanie na ten temat), być może z takich samych przyczyn chce teraz mianować – co podtrzymuje również w swoich powyborczych deklaracjach – konserwatywnych (tj. niezideologizowanych) sędziów do Sądu Najwyższego i sądów innych szczebli. Być może tak jest. Ale lepiej mieć do czynienia z takim pozbawionym szczerości oportunistą, niż z szczerymi, „kochającymi ludzi” reprezentantem gatunku CINO (Catholics in name only – katolicy tylko z nazwy), który kierując się oportunizmem i chęcią podlizania się liberalnemu mainstreamowi opowiada się za „prawami reprodukcyjnymi” kobiet (jak senator Kerry w wyborach 2004 roku) i „prawem do szczęścia w małżeństwie” dla homoseksualistów (jak sędzia Kennedy w 2015 roku, których swoim głosem przesądził o wyroku Sądu Najwyższego legalizującym na poziomie federalnym „małżeństwa” jednopłciowe).Ralph Reed – twórca i prezes ewangelikalnej „Faith and Freedom Coalition” (Koalicja na rzecz Wiary i Wolności”) – w następujący sposób skomentował poparcie wierzących na serio chrześcijan (zarówno protestantów, jak i katolików) dla Donalda Trumpa: „Oni nigdy nie mieli żadnych iluzji, co do niego, że jest on jednym z nich. Zresztą nikt go o to nie prosił. Wszystko, o co prosili to to, by podzielał ich programową agendę i żeby o nią walczył. W tych dwóch sprawach, udało mu się ich przekonać”.Dopiero czas pokaże, czy rewolta (rebellion) przeciw liberalnemu syndykatowi medialno-politycznemu w USA będzie odnową (renewal) tego, co pozostało jeszcze z cywilizacji chrześcijańskiej za Oceanem. http://www.pch24.pl/lepszy-zaklamany-oportunista-niz-szczery-rewolucjonista,47652,i.html#ixzz4RHrHertF

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj