Czy trzęsienie ziemi w Vanuatu to preludium do nadchodzących katastrof?

Kategorie: 

Źródło: GFZ Potsdam

25 maja 2024 roku, Vanuatu doświadczyło silnego i płytkiego trzęsienia ziemi o magnitudzie 6.3. To kolejne z serii wstrząsów, które nawiedzają ten region Pacyfiku, należący do tzw. "Pierścienia Ognia". Czy to początek nowej, niebezpiecznej tendencji?

 

 

Trzęsienie zostało zarejestrowano o godzinie 22:23 UTC. Epicentrum znajdowało się około 83,4 km na północny zachód od Port Vila, stolicy Vanuatu, oraz 122,9 km na południowy wschód od Lakatoro. Szacuje się, że około 25 000 ludzi odczuło umiarkowane wstrząsy, a 216 000 ludzi doświadczyło łagodnych wstrząsów. Na szczęście, nie ma zagrożenia tsunami związanego z tym trzęsieniem ziemi.

 

USGS wydało zielony alert dotyczący możliwych ofiar śmiertelnych i strat ekonomicznych, co oznacza niskie prawdopodobieństwo poważnych szkód i ofiar. Niemniej jednak, w regionie, w którym wystąpiło trzęsienie ziemi, większość budynków jest bardzo podatna na uszkodzenia wywołane wstrząsami, chociaż niektóre struktury są odporne na trzęsienia ziemi. W przeszłości, trzęsienia ziemi w tym obszarze powodowały wtórne zagrożenia, takie jak osunięcia ziemi.

 

Vanuatu jest częścią tzw. "Pacyficznego Pierścienia Ognia", obszaru o dużej aktywności sejsmicznej i wulkanicznej. Region ten regularnie doświadcza trzęsień ziemi, w tym kilka silnych w ostatnich miesiącach. Przykładowo, 8 maja 2024 roku miało miejsce trzęsienie ziemi o magnitudzie 6.1, a 27 marca 2024 roku - o magnitudzie 6.4. Te wydarzenia podkreślają ciągłe zagrożenie, jakie stwarza aktywność sejsmiczna w tym regionie, i znaczenie przygotowania lokalnych społeczności na możliwe katastrofy.

 

Chociaż obecne trzęsienie ziemi nie spowodowało poważnych szkód ani ofiar, może prowadzić do poważnych problemów, jeśli takie wydarzenia będą się powtarzać. Wysoki poziom polaryzacji w społeczeństwie, wspomniany przez unijnych urzędników w kontekście politycznych napięć, może mieć analogiczne konsekwencje, prowadząc do dalszych destabilizacji i zagrożeń.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Jest przepowiednia Matki

Jest przepowiednia Matki Boskiej o katastrofach które zniszczą cywilizację satańską NWO, ale w Biblii też mamy informację przepowiednię o zniszczeniu Wielkiego Bbilonu enwuowskiego !

Babilon Wielki opisany w Księdze Objawienia to ogólnoświatowy system religii fałszywych, które nie podobają się Bogu, a które są tworzone przez tajne bractwa kielni i cyrkla. Biblia opisuje go jako „niewiastę” oraz „wielką nierządnicę”, której imię brzmi „tajemnica: ‚Babilon Wielki’” Babilon Wielki to twór międzynarodowy NWO. Nazwano go „wielką metropolią mającą królestwo nad królami ziemi” ​Apokalipsa 17:18. A zatem jego działania i wpływy mają zasięg międzynarodowy w stylu bestii 666.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Mahatma

Oto wzorcowy przykład wpis

Oto wzorcowy przykład wpis opętanego bożkiem Jezusem kultysty z sekty chrześcijańskiej który sam okłamany i zwiedziony przez jego kultystów z tej sekty teraz okłamuje innym i zwodzi ich na manowce swojej fałszywej wiary. Niejaki Jezus i jego fikcyjna matka Maryja (żyd. Miriam) zostali wymyśleni przez żydowskich kapłanów z sekty jahwickiej i nazywali go Jehoszuą, zdrobniale Jeszua (co w tłumaczeniu z hebrajskiego znaczy zbawienie w JHWH), a nazywanym przez Greków Jezusem by się przeciwstawić bardzo wtedy powszechnemu kultowi Mitry już wtedy istniejącemu przynajmniej od 1500 lat na który żydzi masowo przechodzili, bo jednak wierząc w Jehoszuę nadal wierzyli w JHWH. Dlatego chrześcijaństwo jest bardzo do mitraizmu podobne,  Bożek Mitra walczył ze złym duchem wcielonym w czarnego byka i wygrał. Lecz z powodu odniesionych ran zmarł i został złożony do grobu z którego zmartwychwstał po trzech dniach. a jego dniem jest właśnie niedziela.

 

 

Skomentuj