Czy TikTok pokona Facebooka?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Coraz więcej wskazuje na to, że czas hegemonii Facebooka, jako synonimu mediów społecznościowych, powoli dobiega końca. Jego pogromcą zostanie prawdopodobnie chiński TikTok.

Uruchomiony w 2017 roku i należący do koncernu ByteDance - TikTok - zdobył miliard użytkowników najszybciej spośród wszystkich liczących się na świecie aplikacji. Pułap ten osiągnął w zaledwie 4 lata. Facebookowi zajęło to dziesięć lat. Choć serwis Marka Zuckerberga ma na ten moment prawie 2,9 miliarda aktywnych użytkowników na całym świecie, to dynamika wzrostu TikToka jest tak duża, że już wkrótce to właśnie ten serwis będzie miał największą wirtualną społeczność.

 

TikTok po przebiciu w popularności Messengera, jest już najchętniej pobieraną aplikacją mobilną. Wydaje się, że jeśli ktokolwiek może zagrozić ekspansji tego serwisu, to jest to rząd chiński, który zapowiedział kontrolę algorytmów największych korporacji technologicznych w Państwie Środka. Na cenzurowanym są między innymi Alibaba, Tencent i właśnie ByteDance, do którego należy TikTok.

 

Trzeba jednak przyznać, że to dziwaczny fenomen, bo oparty na możliwości tworzenia, publikowania i dzielenia się krótkimi filmikami z innymi użytkownikami. Z jednej strony można by rzecz, iż geniusz tkwi w prostocie, a z drugiej załamać ręce nad upadkiem wielkich narracji o rozwoju technologii rodem ze Star Treka, które miały zrewolucjonizować nasze życie. Sukces TikToka pokazuje też, że Facebooka uśpiła jego własna arogancja. Firma ta nie wymyśla już swoich koncepcji, tylko skupuje konkurencję, która potem działając pod jej szyldem, zbija jej kolejne kokosy. Teraz to ona stara się kopiować idee Chińczyków, ale średnio to wychodzi.

 

Niestety TikToka przejąć się nie udało, a to może oznaczać początek końca ekspansji Facebooka.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika ​euklides

Facebook celował w debili,

Facebook celował w debili, ale TikTok wycelował w jeszcze większych debili. Ponieważ matołów w każdym społeczeństwie jest najwięcej to cała sztuka biznesu polega na dotarciu do tego progowego klienta, który potrafić obsługiwać telefon i niewiele więcej.

Portret użytkownika Quark

Każda rewolucja czyli postęp

Każda rewolucja czyli postęp dokonuje się najpierw w umyśle człowieka a dopiero potem w technologii ale by to nastąpiło to najpierw owe umysły muszą stać się bardziej wysublimowane czyli wejść na wyższy poziom świadomości i oczekiwań , a jak to się ma stać skoro karmi się je (populacje świata) medialną papką i bezwartościowymi "zapchaj dziurami" w telewizji i innych mediach ? Bezczelnie wmawia się ludziom , że posiadanie coraz nowszych modeli tego czy owego i najlepiej "bezdotykowego" i "bezprzewodowego" jest tym czego oni potrzebują do szczęścia .. a tak nie jest . Dlatego żaden postęp rodem ze "Star Trek'a" nie nadejdzie dopuki ludzie nie zrozumieją , że to co im się wpaja nie jest tym czego oni tak naprawdę potrzebują . A potrzebują nie tego co ktoś inny ma ale tylko tego co im jest potrzebne ! Bo wartością samą w sobie nie jest to co ktoś sobie o nas przez chwilę pomyśli oglądając jakiś tam popis ale to co sobą ktoś stale reprezentuje . A do tego nie jest potrzebny żaden "portal" do chwalenia się , tylko samodyscyplina w samodoskonaleniu . 

Portret użytkownika Sonia Trybusz

O szanowny kolega [email protected] się

O szanowny kolega [email protected] się pojawił , witamy witamy spowrotem, brakowało nam twoich jakże bogatych w prawdę komentarzy. I co tam panie [email protected] słychać w wielkim świecie, bo tu w polskim bagienku cieniutko polacy nie chcą brać preparatów zdrowotnych od pana gates, nie słuchaja się panów premierów i ekspertów, cholera już nawet aktorów komediowych oni nawet nie chcą się słuchać, ojojoj do czego to doszło. I jak teraz skierować tych niepokornych spowrotem w ramiona tej "naszej" prawdy.

Portret użytkownika czesio i muchy

nigdy nie miałem i nie będę

nigdy nie miałem i nie będę miał konta na ryjzbuku tłiterze i innych żydowskich portalach , wyjątkiem jest jutub i juporn bo lubię filmiki oglądać a poza tym to koło wacka mi lata który żydowski huj będzie miał więcej widzów! a wy antysystemowcy to chyba jakoś tak się znacie na tych sprawach , co? tak tak , wiem , trzeba być na bierząco i śledzić wroga!

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Ja nie rozumiem, dlaczego

Ja nie rozumiem, dlaczego wielu nastolatków tak mocno zachwyciło się TikTokiem. Moim zdaniem większość filmików tam umieszczana jest pozbawiona jakieś głębszej treści i opiera się na tym, że nagrywający na różne sposoby robią z siebie pośmiewisko. Nie zastanawiają się nad konsekwencjami wynikającymi ze swoich ekscesów, bo za wszelką cenę chcą zaistnieć w swoim środowisku i być dostrzegani przez innych. Przeraża mnie fakt, że młodzi ludzie chcą na siłę być sławni i dla popularności posuwają się do najgorszych podłości.

Strony

Skomentuj