Czy telewizory z dostępem do internetu szpiegują użytkowników?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Firma Samba TV przyznała, że ​​na ponad 14 milionach ich urządzeń zainstalowano specjalny system gromadzenia informacji. Urządzenia Smart TV zbierały informacje o zainteresowaniach i preferencjach użytkowników.

Oprogramowanie do gromadzenia danych zostało zainstalowane w niektórych modelach telewizorów Sony, Sharp i Phillips. Początkowo program powstał w celu rekomendowania ludziom programów i filmów w oparciu o ich preferencje.

Śledztwo przeprowadzone przez dziennikarzy New York Times pokazało, że oprogramowanie to zdecydowanie wykracza poza zwyczajne gromadzenie w celu ulepszenia rekomendacji. Oprogramowanie to może nawet przechwycić sygnał Wi-Fi i sprawdzić historię wyszukiwania w Internecie.

 

Okazało się jednak, że Samba TV nikogo nie oszukuje. Ludzie, którzy zgadzają się zainstalować to oprogramowanie, po prostu nie czytają do końca umowy użytkownika – umowy, która zawiera w sumie 6500 słów. Klauzula ta zawiera również opis funkcji, który mówi o „wyszukiwaniu spersonalizowanych treści, gadżetów oraz ekskluzywnych treści.”

Eshvin Navin, dyrektor wykonawczy Samby TV, nie widzi w tego typu zapisie nic złego. Według niego umowa ta jest całkowicie przejrzysta. Obecnie coraz więcej stron i urządzeń śledzi nas i stara się wydobyć jak najwięcej naszych danych. W ostatnim czasie dużym echem odbiła się afera z udziałem portalu Facebook, który sprzedawał dane swoich użytkowników bez ich zgody.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Pyra też człowiek

Dzień dobry!!! Po raz... już

Dzień dobry!!! Po raz... już nie wiem, który.

Nie chce mi się rozpisywać na ten temat, bo to dla każdego powinno być proste jak budowa cepa. Wszystko co  jest "SMART" szpieguje. Szkoda tylko. że 99,(9)% użytkowników tego typu urządzeń, smart już nie jest. I poważnie, na ten temat możnaby elaboraty pisać. Tylko po co, jak lud tępy i tak stwierdzi "ja i tak nic do ukrycia nie mam". Zostaje tylko współczuć, że siedzą tak głęboko w dupie...

Dodam tylko dwie rzeczy:

1. Technologia 5G - nie dość, że to już będzie totalna inwigilacja, to na dodatek zabójstwo dla człowieka. Biorąc pod uwagę sytuację, w której już teraz się znajdujemy, to przy wprowadzeniu tej technologii, najkrócej ujmując, wchodzimy "z deszczu pod rynnę".

2. Nawiązując do komentarza Figi: Jak myślicie, po co ta cała zjebana akcja, której reklamy są na każdym kanale o każdej porze, co się zowie "Polska bezgotówkowa". Każdy w miarę ogarnięty człowiek, powinien wiedzieć, do czego to prowadzi na dłuższą metę, także tłumaczyć nie będę. Ale...

Zjebani ludzie się cieszą "za darmo dajo!!!", albo "uuu... tera to bydzie wygodnie". Trzeba przyznać, majstersztyk. Ruchanie bez wazeliny na najwyższym poziomie. Nic tylko klaskać. I tu bez żadnego przekąsu, z pełną powagą: jestem pełen podziwu, jak pięknie to robią z dzisiejszym zidiociałym społeczeństwem. To trochę jak pójść na dziwki i dostać od nich hajs po wszystkim. Amen.

Portret użytkownika inzynier magister

PiSowcy chcą zniszczyć Polskę

PiSowcy chcą zniszczyć Polskę ! "Prawdopodobnie już niedługo Polska stanie się najbardziej liberalnym krajem w kwestii polityki migracyjnej. Rząd przygotowuje zmiany w ustawie o cudzoziemcach oraz w ustawie o rynku pracy, w wyniku których nawet ćwierć miliona przebywających w Polsce imigrantów z Ukrainy, Rosji, Białorusi etc. na dużo łatwiejszych warunkach niż dotychczas będzie mogło uzyskać prawo stałego pobytuPropozycja przygotowywana przez Zjednoczoną Prawicę zakłada, że „po dwóch i pół roku zatrudnienia na podstawie zezwolenia na pobyt i pracę, imigrant będzie mógł wystąpić o udzielenie zgody na pobyt stały”. To jednak nie wszystkie udogodnienia, jakie partia rządząca planuje nadać imigrantom. „Już po roku pracy na zezwoleniu (imigrant – red.) będzie mógł sprowadzić najbliższą rodzinę, której członkowie także otrzymają możliwość pracy w Polsce”, informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.: http://www.pch24.pl/specjalne-prawo-dla-imigrantow-z-ukrainy--rzad-chce-ulatwic-im-osiedlanie-sie-na-stale-w-polsce,61657,i.html#ixzz5LaBM90iT

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika FM

Dziś coraz trudniej być Be

Dziś coraz trudniej być Be free to be happy.Witamy w krainie mordoru .Dobrze że nie przeszły w Uni tzw, AKTA  2. Ale to i tak nie ważne .Przy dzisiejszej technice to cię wykopią nawet z cmentarza jeżeli będzie taka potrzeba co dopiero za życia.Prywatność nie obroni już nic w tym świećie ale możesz być wolny duchem (w swym sercu) o ile....... ci .........go nie złamią .Kim są ....ci.... to słudzy kłamstwa którymi rządzi ....lucjan.....to taka powalona.... męda.   

Portret użytkownika figa

Wiadomo od dawna , że cały

Wiadomo od dawna , że cały nowoczesny sprzęt nas podgląda i podsluchuje . Dłubiesz w nosie przed telewizorem i nie wiesz , ze jestes obserwowany . Mam w rodzinie przedsiębiorców , gdy dzwonię , słysze charakterystyczny pogłos podsluchowy . od lat . Dlatego  uwazajcie , co robicie i mówicie przy telewizorze , telefonie , czy innym dupafonie . Mówcie o pierdolach , Rzeczy wazne zawsze osobiście , z dala od jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego . Chyba , że chcecie mieć publicznośc ......aha , mój znajomy z hukiem przegrał sprawę rozwodową i zasądzono mu bardzo wysokie alimenty do płacenia , bo płacił  kartą , zamiast gotówką i wyszlo , na co wydawał pieniadze i sąd nie miał litości !  Używasz kart platniczych , wiedzą o tobie wszystko ! kiedy im potrzeba , wykorzystają i jestes w czarnej dupie ! 

Skomentuj