Czy szczepienie przeciwko COVID-19 i grypie tego samego dnia jest bezpieczne?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Lekarze z Wielkiej Brytanii przeprowadzili badanie, aby zrozumieć, czy możliwe jest jednoczesne szczepienie przeciwko COVID-19 i grypie. Wyniki prac publikuje magazyn The Lancet.

 

Naukowcy w szczególności monitorowali stan osób, które w pewnym momencie otrzymały szczepionkę przeciwko nowemu typowi koronawirusa i grypy. Okazało się, że skutki uboczne otrzymania dwóch szczepionek jednocześnie nie różniły się zbytnio od sytuacji, gdy osoba otrzymała tylko szczepionkę COVID-19.

 

Ponadto lekarze odkryli, że wstrzyknięcie pacjentowi dwóch leków jednocześnie nie zakłóciło produkcji przeciwciał ani grypy, ani koronawirusa. W efekcie lekarze uznali, że jednoczesne szczepienie przeciwko dwóm chorobom jest bezpieczne dla zdrowia, w każdym razie nie niesie za sobą dodatkowego ryzyka.

 

W badaniu 85,2% uczestników, którzy byli jednocześnie zaszczepieni przeciwko koronawirusowi i grypie, zgłosiło miejscowe działania niepożądane po szczepieniu. Większość badanych skarżyła się jedynie na zmęczenie i ból w miejscu wstrzyknięcia. Te działania niepożądane zostały również odnotowane przez osoby, które otrzymały szczepionkę COVID-19 i placebo zamiast leku na grypę.

 

Naukowcy zbadali również kondycję przeciwciał IgG przeciwko koronawirusowi i wirusowi grypy trzy tygodnie po zakończeniu cyklu szczepień. Pacjenci, którzy otrzymali szczepionkę przeciw COVID-19 i grypę, nie różnili się od pacjentów, którzy otrzymali tylko szczepionkę na koronawirusa.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Wodnik Szuwarek

Totalna głupota, przecząca

Totalna głupota, przecząca faktom naukowym

jak i  faktom medycznym.

Nigdy ,ale to nigdy nie wolno podawać 2 różnych preparatów umownie nazywanych szczepionkami

w tym samym czasie. W przeciwnym razie gdy wystąpi nop nie bedzie możliwości określenia po którym z preparatów. Pomijam już obciążenie organizmu który będzie się musiał z tym uporać.

Przerwa miedzy podaniami powinna wynosić min 30 dni.

Ktoś kto lobbuje za czymś takim jest olbo kompletnym kretynem, albo bierze za to granty , albo  zarządcy mają na niego porządne haki.

Nie ma innej możliwości.

Pozdro.

Portret użytkownika Oppo

Poczekajmy w spokoju na dane

Poczekajmy w spokoju na dane z Izraela. Na razie ogłosili bezprecedensowy sukces i zatrzymanie 4tej fali. Jeśli za kilka miesięcy zaczną biadolić o 5tej fali (covida lub grypy - bez różnicy), to sprawy staną się do bólu banalnie oczywiste.

Do ciekawskich: podobno badanie przeciw gruźlicy stało się zbędne, bo gruźlica znikęła. ...a jeśli to były przygotowania do Sars2?

Bo gruźlica utajona plus 'grypa' równa się ...ostre obustronne zapalenie płuc, nerek, naczyń...

Portret użytkownika tubylec

Tak, no jasne .. jak Szczepan

Tak, no jasne .. jak Szczepan nie zszedł od razu w gabinecie to wszystko gra i znaczy że można tak robić. Nie zadroszczę tym co pozwalają wstrzykiwać sobie takie mixy, ale to ich sprawa i to oni poniosą konsekwencje. Pytanie czy ktoś będzie miał na oku te osoby i będzie mógł opisać jak się czują za tydzień, dwa, czy za parę miesięcy.

Strony

Skomentuj