Czy szantaż gazowy Rosji to preludium do inwazji na Ukrainę?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

​​Nowa wojna na Ukrainie wydaje się już być przesądzona i trudno sobie wyobrazić lepszy moment dla Rosji na jej rozpoczęcie niż teraz, gdy cała Europa znalazła się ofiarą szantażu gazowego.

 

Coraz więcej analityków wskazuje na to, że Rosja może w najbliższych tygodniach dokonać inwazji na Ukrainę w celu kolejnego okrojenia terytorium tego kraju. Może nawet dojść do tego, że Ukraina straci dostęp do Morza Czarnego. 

 

Od dawna wiadomo, że Rosja ma zamiar odzyskać Odessę z przyległościami. Uderzenie ma zostać rozpoczte przynajmniej z trzech kierunków. Z północy Ukrainy, z Krymu i z tzw. Noworosji, czyli zbuntowanych republik Ługańskiej i Donieckiej. 

Scenariusz jaki zastosują Rosjanie nie jest znany, ale przypuszczalnie wszystko zacznie się od intensyfikacji walk między armią ukraińską a prorosyjskimi separatystami. Potem przy wsparciu Rosji dokonaliby oni znaczących sukcesów na froncie i upadku armii ukraińskiej. Potem Putin ma wysłać swoje regularne wojska z "misją pokojową". 

 

Niestety taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny i wojna ta może się rozpocząć do końca lutego. Wygenerowany z całą mocą kryzys gazowy, który doprowadził do kilkukrotnego wzrostu cen tego surowca powoduje, że Europa jest na kolanach i nie może reagować w żaden sposób na działania Moskwy. 

To, że Ukrainie pomogą Stany Zjednoczone nie jest wcale pewne, bo kraj ten zabiega o względy Rosji na wypadek ewentualnego konfliktu z Chinami. Putin gra więc na dwóch fortepianach, amerykanskim i chińskim, oferując sojusz, który może być kluczowy na wypadek wojny. 

 

Jeśli Rosja dogada się z USA to Amerykanie przełkną konsumpcję części Ukrainy, a jeśli Rosja pójdzie z Chinami, to natychmiast staniemy się państwem niemal frontowym i na Ukrainie rozpocznie się regularna wojna Rosji z NATO oczywiście z naszym polskim wkładem militarnym. Miejmy nadzieję, że wciąż możliwe jest też takie rozwiązanie, że do tego wszystkiego na szczęście nie dojdzie. 

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.3 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

A według mnie "tajemnice" i

A według mnie "tajemnice" i inne przepowiednie nie są warte nawet tyle co rolka papieru toaletowego. Wiesz czemu ? Bo gdyby przyszłość dająca się przewidzieć istniała to by znaczyło , że nie mamy na nic wpływu i wykonujemy tylko z góry założony program jako bezwolne marionetki. Podoba Ci się taka wizja ?

Jeszcze się tak nie zdarzyło , żeby jakiś "jasnowidz" cokolwiek kiedykolwiek przewidział .. wszystkie "przepowiednie" dopiero po latach ktoś na siłę dopasowywał do tego co się wydarzyło - NIGDY jeszcze nikt opierając się na "przepowiedni" niczemu nie zapobiegł .. Przeszłości już nie ma , przyszłość nie istnieje , teraźniejszość wiecznie trwa - i taka jest prawda.

Portret użytkownika Rumcajs

całkiem to możliwe, bo Chiny

całkiem to możliwe, bo Chiny juz latami zaopatrują cały świat swoimi bublami i kiedyś te urowce muszą sie skończyć, a że jest ich tam bardzo dużo i cisną się z tym wszystkim coraz bardziej, to na 100% mają chrapkę by powiększyć swoje tereny i zasoby surowcowe. Widać już że surowce się kończą bo znikają nawet markety Chińskie i coraz mniej towaru idzie z Chin. 

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika Kwazar

Szanowny panie Admin, żeby

Szanowny panie Admin, żeby móc napisać artykuł na temat sytuacji geopolitycnej w Europie i relacjach rosyjsko - europejskich, to coś niecoś trzeba o nich wiedzieć albo się wcześniej dowiedzieć.Następnie potem, to wszystko przenalalizować a na koniec jak się ma coś do napisania uczciwego, napisać w artykule i to w miarę możliwości obiektywnie. Szanowny zaś, całą wiedzę na TEMAT oparł na szczujni szczekaczce kalibru TVP Wiadomości. Tak ! Rozumiem,każdy ma prawo do oglądania tychże, ale ....To w żadnym razie nie są materiały na rzetelne i UCZCIWE jakiekolwiek opracowania a ledwie jakieś cuś, dobre na PLUCIE jeden na drugiego.To takie moje obiektywne spostrzeżenie i wkład w zawartość zawatrtości prawdy w "Jedynej prawdzie"  

Portret użytkownika ahhhu

dokładnie, już tu kiedyś

dokładnie, już tu kiedyś mieliśmy ruskich trolli na forum co by tylko mordolwai "Ukrów" i to było jedyne co wprowadzali na forum Wink chyba z 3 lata już ich nie ma, wystarczyło pogrozić screenami wysłanymi w odpowiednie miejsce i się skonczyło panoszenie ruskich śmieci.

Portret użytkownika Kwazar

A wiesz ty kochaneczku, że ja

A wiesz ty kochaneczku, że ja, to cię podziwiam. Chociaż i to Bóg mi świadkiem, nigdy jakimkolwiek i czyimkolwiek KONFIDENTEM nie byłem, to do przynania się to tego +pozytywu" u ciebie otwarcie, to ciebie,to ja podziwiam. Ja też bym tak chciał niejednemu uczynić jak przyznajesz...   "wystarczyło pogrozić screenami wysłanymi w odpowiednie miejsce i się skonczyło" Naucz mnie tego bo ja nadal cienki jestem w tej materii i nie wiem co komu i do kogo co słać.

Portret użytkownika Kwazar

A ty co, inteligentny inaczej

A ty co, inteligentny inaczej ? Horyzont myślowy do pola kapusty zawężony ? Klasyczny potomek chłopa pańszczyźnianego ? Miotła i szmata i już biegem czyścić jankeskie wychodki a nie tutaj swoje nadymania produkować ! 

Portret użytkownika axell69

-"Napięcia między Rosją a

-"Napięcia między Rosją a NATO rosły w ciągu ostatniego miesiąca, gdy ukrainski banderowski reżim zgromadził w okupowanej przez banderowską juntę części Donbasu swoje wojska w sile około 100 tysięcy żołnierzy by dokonać zbrojnej napaści na DRL/ŁRL Rosja w odpowiedzi by chronić te dwie Republiki wysłała rosyjskie wojska w pobliże swoich zachodnich granic także w sile okolo 100 tysięcy żołnierzy.  

Ukraina oczywiście  to nie jest kraj NATO, a mimo to USA i inne kraje NATO uzbrajaną w nowoczesną broń banderowską armię.
Rosja zdecydowanie ostrzegła reżim w Kijowie by ukraińskie wojska nie dokonywały inwazji na DRL / ŁRL ponieważ Rosja nie pozwoli na pacyfikację i ludobójstwo ludności i przemocą przejęcia przez neonazistowski reżim tych Republik. 
"

Tak wyglądają   fakty  a  nie jak pisze  w tym  artykule autor  , który  od jakiegoś czasu  stał się stronniczy   i smaruje   teksty populistyczne  jak  np. Onet , czyli  nagonka  na jedną stronę  konfliktu , a to nie Rosjanie  stoją u granic  USA . 

Całość  tu :   http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2022/01/ultimatum-ze-strony-rosji-dotyczy-stanow-zjednoczonych-ameryki-polnocnej-i-nato/

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika jaceks77

no jaja sobie robisz, biedna

no jaja sobie robisz, biedna Rosja wkroczyła do Donbasu aby bronić Rosjan, podobnie do Polski w 39 ręka w rękę z Hitlerem, I aby obornić wschodnie tereny, wymordowała Poskich Patriotów. . Propaganda Kremla daleko sięga.

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Strony

Skomentuj