Czy selfie mogą być śmiertelnym zagrożeniem? Najnowsze badania to potwierdzają

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Najnowsze badania wykazały, że ponad 250 osób zginęło w wyniku dążenia do idealnego selfie. Naukowcy sugerują, by w niebezpiecznych miejscach wprowadzić zakaz robienia sobie zdjęć.

Badania, które zostały opublikowane w fachowym czasopiśmie Journal of Family Medicine and Primary Care, wskazują wyraźnie, jak wielu ludzi jest uzależnionych od mediów społecznościowych. Indyjski Instytut Nauk Medycznych przeanalizował artykuły prasowe opublikowane od października 2011 roku do listopada 2017 roku. Stwierdzono, że łącznie odnotowano 259 przypadków zgonów, wynikających z nadmiernej chęci zaimponowania znajomym oryginalnym selfie.

 

Przykładów można by podać wiele, ale warto przytoczyć chociażby sytuację z Kanady, gdzie trzy osoby wpadły do rzeki i zostały pochłonięte przez wodospad, próbując zrobić sobie fascynujące selfie. Z kolei w Indiach pewnemu mężczyznie bardzo zależało na wspólnym zdjęciu z niedźwiedziem, co skończyło się tym, że został przez niego... zmiażdzony.

Naukowcy uważają, że odnotowane przypadki stanowią tylko wierzchołek góry lodowej, gdyż niemal na pewno wiele tragicznych wypadków nie zostało oficjalnie ujawnionych.

 

Najwięcej ofiar selfie pochodziło z Indii, a na kolejnych miejscach uplasowały się Rosja, Stany Zjednoczone i Pakistan. Średni wiek zabitych nie jest zaskoczeniem, gdyż wynosi niecałe 23 lata. Nieco ponad trzy czwarte ofiar stanowili mężczyźni.

Czasem wystarczy tylko krok w tył, by selfie było ostatnią rzeczą, jaką w życiu zrobiłeś...

Trzy najważniejsze przyczyny śmierci to utonięcie, uderzenie przez pojazd oraz upadek z wysokości. Jeśli chodzi o zgony związane z pojazdami, to najczęściej ginęły osoby, które próbowały uzyskać doskonałe selfie przed zbliżającym się pociągiem. Nie jest również zaskoczeniem, że Stany Zjednoczone przewodzą, jeśli chodzi o liczbę osób, które zginęły podczas robienia selfie z bronią palną...

 

Naukowcy przedstawili rozwiązanie, które ich zadaniem pomogłoby w zapobieganiu kolejnych tragedii. Ich zdaniem konieczne jest wprowadzenie zakazu robienia selfie w niebezpiecznych miejscach, takich jak np. zbiorniki wodne, górskie szczyty czy dachy budynków. Badacze wyraźnie zaakcentowali, że celem nie jest walka z fotografiami, gdyż selfie same w sobie nie są niczym złym. Niebezpieczne są jedynie zachowania ludzi, którzy często nie znają granic...

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Joker

Proponuję selfie wkładając

Proponuję selfie wkładając głowę do piekarnika gazowego z papierosem w ustach Smile albo patrzcie zatrzymam ten rozpędzony pociąg hehe. O tej godzinie na autostradzie jest całkiem sokojnie. Karmię krokodyle prosto z dłoni. Te przykłady i wiele innych są chyba całkiem dobre na niezle selfie. Można wymieniać i wymieniać. Tacy ludzie to jak ptaki Dodo. Chyba nie trzeba tłumaczyć.

Portret użytkownika Maxxx

Co za popierdoleni ludzie

Co za popier****ni ludzie wpadają na pomysł aby zakazać robienia zdjęć. Lewacka popier****na ideologia całkowicie przeżarła im mózgi...i to sa naukofcy. Najlepiej wprowadzić ustawowy zakaz umierania pod groźbą śmierci, to wszyscy będą żyć wiecznie.

Jak ktoś jest takim idiotą aby ryzykować życie dla głupiego zdjęcia, to jego sprawa. 

Portret użytkownika Henoh

Całkowicie zgadzam sie z tą

Całkowicie zgadzam sie z tą wypowiedzią. Przez wszechobecny debilizm cierpią normalni ludzie. Wprowadzenie zakazu robienia zdjęć uderzy przede wszystkim w ludzi normalnych. Taki zakaz jest zwalczaniem skutków a nie przyczyn. Dla mnie niech ginie 250 mln takich debili. Im wiecej zginie tym swiat będzie normalniejszy. 

 

Portret użytkownika Endymion

Selekcja naturalna

Selekcja naturalna wyeliminuje debili. NIE MOŻNA IM TEGO BRONIĆ!!!!!!!!!! Ja bym ich do tego zachęcał!!!

W podobnym przykładzie: Szwedzkim oraz innym lewaczkom propagującym multikulti zafundowałbym wycieczkę do siedlisk Boko Haram. "Taka" Grodzka, czy też Szczuka nawet kozojebcom obrzydziły by Polskę Smile

"Twoja siła zaczyna się tam gdzie kończy strach"

Portret użytkownika Dr Piotr

No tak...znowu chora logika w

No tak...znowu chora logika w stylu - broń sama zabija, selfie zabijają, noże same nas dźgają śmiertelnie, narkotyki same wbijają nam sięw żyłę, alkohol sam wlewa się nam do gardeł - w myśl tego, długopisy same piszą, nożyczki same tną itd. No i oczywiście genialne rozwiązanie - zakaz robienia selfie. Jak ktoś jest idiotą i pustakiem, to do naturalnej eliminacji i bye bye. Przodują w tym bezsprzecznie USA, gdzie zdebilowacenie postępuje lawinowo - to u nich jako pierwszych pojawiły się pouczenia: nie dotykaj, bo gorące jest gorące...włącz silnik samochodu, żeby móc nim jechać...otwórz drzwi, żęby wejść do swojego mieszkania itd...bo jak nie ma ostrzeżenia w tym stylu, to oburzony obywatel USA zaraz poleci do sądu po odszkodowanie i wytoczy sprawę komu trzeba Lol

Strony

Skomentuj