Czy ruch bezwizowy z UE zakończy ukraiński potop w Polsce?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Parlament Europejski zdecydował, że od czerwca Ukraińcy zyskają przywilej ruchu bezwizowego z krajami UE. Jeśli potwierdzi to Rada Europy będzie to oznaczało, że od czerwca każdy Ukrainiec, który chce wyjechać na Zachód będzie mógł to uczynić bez konieczności wizyty w konsulacie kraju docelowego. 

Tym samym otwiera się szansa, że ponad milion Ukraińców zaproszonych do Polski przez obecne władze rozpierzchnie się po Europie. Równie możliwe jest też to, że przyjedzie do nas następne kilka milionów obywatelintego upadłego kraju.

 

Oficjalnie Ukraińcy będą mogli przebywać w krajach Unii Europejskiej przez 90 dni i nie będą mogli tam legalnie pracować, ale każdy chyba wie jaka jest obecnie skala ukraińskiej szarej strefy w Polsce, na przykład w budownictwie. Można zatem podejrzewać, że zaniżający wzrost wynagrodzeń w Polsce Ukraińcy, będą postępowali tak samo w krajach zachodnich.

 

Niewiadomą pozostaje kwestia tego ilu przebywających w Polsce Ukraińców zdecyduje się na wyjazd z naszego kraju. Co prawda na zachodzie Europy zarobią znacznie lepiej niż w Polsce, ale pozostaje jeszcze bariera językowa, która z pewnością zniechęci wielu do zmiany miejsca pobytu. 

 

Nie do przecenienia jest też kwestia geograficzna, ponieważ bardzo wielu przebywających w Polsce Ukraińców, jeździ często odwiedzać rodziny, wywożąc przy okazji na Ukrainę zarobione pieniądze. To mogą być bardzo ważne aspekt skłaniające do decyzji o pozostaniu u nas.

 

Jeśli ci imigranci zarobkowi będą rozumowali w ten sposób, nie tylko nie pozbedziemy się setek tysięcy przebywających u nas Ukraińców, ale zostaniemy zalani kolejnymi milionami chętnych do mieszkania w Polsce. Już teraz ukraińską mowę słychać praktycznie wszędzie, a może się to stać jeszcze powszechniejsze. 

 

Tym samym decyzja Parlamentu Europejskiego, o ile zostanie podtrzymana przez Radę Europy, może nie tylko nie zakończyć ukrainizacji polskiego rynku pracy, czego obawiają się niektórzy rodzimi przedsiębiorcy, ale wręcz spowoduje eskalację tego procesu.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika witek

Moim zdaniem należało by

Moim zdaniem należało by zapytać ukraińców którzy dostali już wizy czy chcieliby ruchu bezwizowego, i myślę że wcale nie, bo napływ dużej ilości pracowników z Ukrainy nie byłby im również na rękę bo będą zaniżać stawki i robić wewnęrzną konkurencję.

Portret użytkownika tubylec

Ukraińcy na zachód, islamiści

Ukraińcy na zachód, islamiści na zachód .. wszyscy tam cisną jakby tam było nie wiadomo co, jak sroki za błyskotkami .. może się wzajemnie zredukują .. wiecznie nienażarte stado, wcale mi was nie będzie żal jak się pozabijacie w pogoni za piniondzem. A mnie kompletnie nie interesuje praca ani na zachodzie ani w Polsce, nie zamierzam być już nigdy niczyim pracownikiem, i wali mnie kondycja rynku pracy, PKB i zadłużenie kraju, i kto będzie pracował w Polsce u pracodawców-złodziei-i-kretynów i za ile .. ja już sobie jadę za całym tym szczurzym peletonem w samochodzie z napisem: "koniec wyścigu". 

Portret użytkownika debaucher

A-ha,odpowiedź do nagłówka

A-ha,odpowiedź do nagłówka admina.NIE ZAKOŃCZY!!!!Będą się Ukraińcy zjeżdżać w coraz większej liczbie.Jeśli ten popier***** rząd nie ustawi jakiejś tamy,to w następnym pokoleniu wasze córki i synowie rozwodnią się w tej ukraińskiej zalewie. Szczerze,mam to w doopie,dzieci nie mam.Ale obserwuję,jak zmienia się ten kraj.Za 20 lat nie będzie już żadnych zasranych narodów,flag,hymnów.Jedna zbita masa.Obserwujcie młodych-8/10 w autobusie! Wpatrzeni w smartfony!!Oni mają wyje..ne na ten świat!Admin,sądzisz że ta fajna stronka uratuje całą nację?Zawsze będziemy w mniejszości...

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika Bee

Żeby pocieszyc. Dobrze, że

Żeby pocieszyc. Dobrze, że ukr. otrzymali te wizy. Patrzac na  to, iz tylu bezimmiennych ludzi zalewa unie, trzeba przyzn. ze ukr. powinni byc w niej juz   dawno. Dla nas bezpieczniej, ze beda mogli swobodnie decydowac o sobie. Wielu i tak, gdy konczylo studia w pl jechalo dalej w swiat.

Problem jest inny, ze skoro bez problemu dostali dlaczego tli sie konflikt na wschodzie. Powinien zostać ugaszony. Po co ten cyrk. Jest  dobrze 

Portret użytkownika SurvivorMan

Nawet teraz, gdy UPAińców

Nawet teraz, gdy UPAińców obowiązują wizy, widać wyraźnie ich rozczarowanie Polską... Myśleli naiwniacy że do Unii przyjechali... A to Polska... WCIĄŻ TA SAMA, A NAWET GORSZA, JAK W PRLu!
Jak będą zniesione wizy, to będzie to moim zdaniem tylko z korzyścią dla nas!
UPAińcy będą za wszelką cenę kombinować robotę na zachód od Odry i zdobędą ją bez problemu...

 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika usspejsenterprajs

99% z was ludki mieszka w

99% z was ludki mieszka w bloku sra do jednego pionu kanalizacyjnego,łazi do lidla i biedroni i uważa się za wielkich patriotów bo coś pobełkocze na polskich pracodawców.Proponuję załóżcie swoją działalność i dajcie komuś od razu 15zł na godzinę,zobaczymy jak długo na rynku zostaniecie.Argumenty w waszych gębach możecie wysłać do sejmu lub pod nim je wykrzykiwać, mam tylko obawy czy żydki w ogóle na was spojrzą.Osobiscie pracuję razem z ukraincem na swojej działalności.Chłopak nic nie gada tylko zapier**** ze mną po 12h,nie zerka co chwilę na swojego wypasionego smartfona,nie ma słuchaweczek w uszach,nie nosi rułek i jak spuszcze wzrok to nadal robi swoje.Fakty to są takie Polskie ludziki że przesraliśmy własny kraj bo wam żydki pokazały pełne pułki w sklepie i teraz musicie jeździć niemcom nocniki pod dupe podawać żeby kupić sobie chleb w Polsce.Dla myślących mogę dać tylko jedną radę,nie patrzcie na innych tylko na siebie,swoją rodzinę i własne podwórko,przygotowujcie się na najgorsze bo ono nadejdzie i wtedy jakie kolwiek gadanie będzie gówno znaczyło.

Strony

Skomentuj