Czy Rosjanie chcą wysadzić największą elektrownię atomową w Europie?

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Ukraiński wywiad wojskowy niedawno przekazał niepokojące informacje: Rosja jest gotowa do wysadzenia elektrowni atomowej w Zaporożu, największej w Europie. Zdaniem analityków, najwięcej na takim scenariuszu zyskałaby Ukraina, ale koszty dla Rosji byłyby ogromne.

 

Rosja już niejednokrotnie zaskoczyła świat swoimi działaniami, ale jeśli doniesienia ukraińskiego wywiadu okażą się prawdziwe, mamy do czynienia z nowym, niebezpiecznym poziomem agresji. Jak zapowiedział prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, Rosjanie mogą dokonać aktu terroru na elektrowni, który miałby nieobliczalne skutki nie tylko dla regionu, ale dla całego świata.

 

W pierwszej kolejności, zaistniała sytuacja stawia pod znakiem zapytania plany Zachodu dotyczące dostarczania broni na Ukrainę. Na pewno wywołuje to mieszane uczucia, a jednocześnie zwiększa nacisk na społeczności zachodnie, które obawiają się ewentualnego skażenia radioaktywnego. Paradoksalnie, wysadzenie elektrowni przez Rosję mogłoby skłonić Zachód do szybszego zakończenia konfliktu. Ale cena za taki nacisk byłaby niezwykle wysoka.

 

Druga strona medalu dotyczy Rosji. W przypadku przeprowadzenia takiego ataku, Rosja prawdopodobnie zostałaby uznana za państwo terrorystyczne. Pogłębiłoby to tylko jej izolację międzynarodową i prawdopodobnie spowodowałoby zdecydowane zaostrzenie sankcji ze strony społeczności międzynarodowej. Reputacja Rosji, już teraz nadszarpnięta, poniosłaby kolejny cios.

 

Kwestią do rozważenia jest też reakcja Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA). Jej dyrektor generalny, Rafael Grossi, potwierdził, że agencja jest świadoma doniesień o minach rozmieszczonych w pobliżu elektrowni. W przypadku realizacji planu przez Rosję, MAEA musiałaby zająć zdecydowane stanowisko.

 

W tej krytycznej sytuacji kluczowe jest monitoring i odpowiedź społeczności międzynarodowej. Przy tej stawce, wszelkie decyzje, które podejmiemy jako globalne społeczeństwo, będą miały długotrwałe konsekwencje. Czy rzeczywiście chcemy, aby cena za zakończenie konfliktu była tak wysoka? Czy Rosja jest gotowa ponieść tak ogromne straty? Odpowiedzi na te pytania wydają się niepewne, ale jedno jest pewne - w grę wchodzi bezpieczeństwo nie tylko Ukrainy i Rosji, ale całego świata.

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika N1KT

Rosjanie to już 15 razy

Rosjanie to już 15 razy ochronili elektrownie w Zaporożu przed bandersynami i usraelskimi i innymi najemnikami z zachodu! Rosja pilnuje Zaporoża jak oka w głowie 24h/dobę.

Z ostatniej chwili:

Głupi klaun zeleński żeby się przed szczytem NATO wykazać robi pod Zaprożem pancerną kontrofensywkę.
Czołgi spłaszczono, załogi spalono i było na tyle. https://t.ly/PSsPi

No i to była 16ta próba bandersynów ukraińskich... 

"O ileż łatwiej jest odrzucić rzeczywistość, niż wyzbyć się marzeń".

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

I znowu muszę do tego

I znowu muszę do tego nawiązać.

Ludkowie, jak by coś tam pierdykło, to skazi przecież cały nasz GLOB (*biggrin*) w ciągu 24 godzin.

No jak: Ziemia jako kula, obraca się o 360 stopni w ciągu 24 godzin. To chmura radioaktywna uniesie się w powietrze, a Ziemia-kula pod tą chmurą, będzie się obracać jak kulka w długopisie, aż całą powierzchnię pokryją gazy z radioaktywnej chmury. No nie ?  *biggrin*

A jaka wydajność malowania gazem z radioaktywnej chmury powierzchni PLANETY!!

Równik - 40.000 kilometrów; podzielić przez 24 godziny, to się równa= 1 666,666 kilometrów na godzinę jest pomalowane chmurą radioaktywną. Plus oczywiście ważne jak zawieją wiatry :

Prędkość obrotowa Ziemi-kuli 1,3 Ma -1 666,666 km/godzinę, a oni przejmują się wiatrem... ile? 20-30 km/godzinę???  *biggrin**biggrin**biggrin*

Jak któs do tej pory nie zajarzył ściemy, to ma dysonans poznawczy-nie rozumie rzeczywistości, w której żyje.

Pomogę:

https://www.youtube.com/watch?v=5FlH6Ws8Yu4&list=PLEzivhxtxgbvSQjsk4yoBOcWDxMUUkGLx

https://www.youtube.com/watch?v=WwvKeqe1wzA&list=PLEzivhxtxgbvSQjsk4yoBOcWDxMUUkGLx&index=3

Ludzie zacznijcie myśleć. Matrix składa się z nieprawdziwych informacji o samym matrixie. Wszystko co wiesz, zapomnij, bo to bzdury. Wszystko jest odwrócone w swoim znaczeniu o 180 stopni. Mówi o tym książka parchów "Jachira".

A wy dalej brniecie w świat kompletnej fikcji mendialnej i się podniecacie tymi wszystkimi "sensacjami".

Teatr dla goja. Musimy wrócić do samych podstaw naszej egzystencji. Gdzie jesteśmy? Co jest nad nami, itd.

Tak jak już parę razy tu rzekłem: Największe błędy popełnia się na samym początku- w założeniach.

Wnioski do wyciągnięcia samemu. Czy dalej łykać kit?  *biggrin*

"O ileż łatwiej jest odrzucić rzeczywistość, niż wyzbyć się marzeń".

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Nie ma żadnej grawitacji.

Nie ma żadnej grawitacji. Jest tylko gęstość i pławność.

Ja rozumiem, że to przekracza zdolności kognitywne większości krótkowzrocznych baranków bez epizodów myślenia, ale ludziom z minimalnym pojęciem o matematyce i fizyce da wiele do myślenia.

Dlatego też przeciętnemu ułomowi bez wyobraźni przestrzennej i podstawowej zdolności oceny prawdopodobieństwa zdarzeń bym nie odpisywał.

Świadczy o tym eksperyment ze sprężyną, taką co po schodzch sama schodzi-zabawka. Zawieszona wysoko i na pełnym uciągu. Puszczona do spadku swobodnego powinna cała zacząć spadać, a spada tylko góra. Dół czeka nieruchomo, aż cały układ uzyska odpowiednią gęstość i dopiero wtedy zaczyna się efekt pływności jednych ciał w drugich w zależności od gęstości właściwej.

Tak, że w ramach odkrywania zakrytego polecam weryfikację podstaw "nałukowych" pojęcia grawitacji i wszelkich dowodów potwierdzających tę TEORIĘ GRAWITACJI.

Bo nadal jest to tylko teoria grawitacji.

Barany bez żadnych podstaw do twierdzenia, że Ziemia jest kulą oprócz powszechnie występującego globusa, nie mają również żadnych matematycznych dowodów na kulistość Ziemi. A pyskują, jak mentorzy Einstaina!! *biggrin*

"O ileż łatwiej jest odrzucić rzeczywistość, niż wyzbyć się marzeń".

Portret użytkownika spokoluz

Co nie zmienia faktu , że

Co nie zmienia faktu , że grawitacja jest bardzo brutalna . To dlaczego przy ziemi wiatry są najsłabsze ( pomijamy najwyższe rejony atmosfery ) ? . Co tak hamuje tą siłę ruchów atmosfery przy ziemi i oceanach ?

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj