Czy to Rosja zagłusza sygnał GPS w północnej Polsce?

Kategorie: 

Źródło: x.com

Północna Polska oraz inne regiony nad Bałtykiem niedawno doświadczyły znacznego zakłócenia sygnału GPS, co wywołało niepokój zarówno wśród mieszkańców, jak i specjalistów. Według doniesień, zakłócenia te wystąpiły szczególnie intensywnie w okresie świątecznym i mogły być wynikiem działań rosyjskich sił zbrojnych.

 

Zagłuszanie GPS na dużą skalę miało miejsce między innymi w północnej Polsce, południowej Szwecji, północno-wschodnich Niemczech i Litwie. Najbardziej dotknięte były obszary między Växjö na północy, Stralsundem i Neubrandenburgiem na zachodzie, Łodzią na południu, i Białymstokiem na wschodzie. Zjawisko to było szczególnie uciążliwe dla pilotów i żeglarzy, którzy na co dzień polegają na sygnale GPS do nawigacji i lądowania​​​​.

 

Eksperci z USA i Polski wskazują na Rosję jako źródło zakłóceń. Teorie te nasuwają się w kontekście napięć geopolitycznych, w tym aktywacji amerykańskiego systemu przeciwrakietowego w północnej Polsce i postępów Szwecji w kierunku członkostwa w NATO. Rosja wcześniej groziła Finlandii i Szwecji inwazją w przypadku prób dołączenia do NATO​​.

 

Zakłócenia GPS nie są tylko problemem dla użytkowników cywilnych, ale także stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa lotów. Piloci są szkoleni, aby lądować manualnie w przypadku wykrycia zakłóceń, ale ciągłe zagrożenia w przestrzeni powietrznej mogą prowadzić do opóźnień i zwiększenia kosztów operacyjnych. W sytuacjach kryzysowych, takich jak te, obywatele mogą reagować paniką, co potęguje skutki ataków na infrastrukturę krytyczną​​.

 

Jeśli zakłócanie sygnału GPS stanie się regularnym zjawiskiem, rządy i przedsiębiorstwa mogą zdecydować się na ograniczenie wykorzystania GPS na rzecz metod tradycyjnych, co byłoby bezpieczniejsze, ale mniej efektywne. Ostatnie incydenty pokazują, że ataki na infrastrukturę krytyczną mogą pojawić się w dowolnym miejscu i czasie, używając różnych narzędzi​​.

 

Zagłuszanie GPS na północy Polski stanowi istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa krajowego i międzynarodowego. W obliczu rosnących napięć geopolitycznych i możliwości cyberwojen, zdarzenia te podkreślają potrzebę zwiększenia świadomości i gotowości na potencjalne ataki. Wzrost zależności od technologii cyfrowych sprawia, że nasza infrastruktura jest bardziej narażona na tego typu działania, a skuteczna odpowiedź na takie zagrożenia wymaga współpracy na poziomie międzynarodowym.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika ARTUR

Niemożliwe , ale czasami

Niemożliwe , ale czasami prawdziwe Smile Gdy położysz przed sobą czystą kartkę to u góry masz północ , na dole południe , po prawej wschód a po lewej zachód , zapamiętaj , bo jak będziesz chciał komuś narysować mapę to jedynie w ten sposób , inaczej będzie to fałszywka i klient trafi jak to mówią " na dziadka ogród " . A swoją drogą zadałem pytanie sztuczniakowi jak trafić na " dziadka ogród " i kiedy umarł Piotruś Pan ale nie potrafił odpowiedzieć więc wolałem porozmawiać z wnuczką lat 6 bo jest mądrzejsza Smile

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika ba19

Wystarczy przeczytać ten

Wystarczy przeczytać ten artykuł aby wiedzieć, ze to co dzieje się na Ukrainie jest 100 x gorsze od tego co działo się w faszystowskich Niemiec , bo Niemcy popierały swojego Hitlerka i  z radością wszyscy szli na wojnę z całym światem, ale tak nie jest na Ukrainie,  tam tylko 15 % popiera rząd i armię Ukraińską  a to dowodzi , ze Ukraina jest100 x w gorszym miejscu niż faszystowskie Niemcy :

Na Ukrainie narasta frustracja i niechęć do centralnych władz. W armii jeszcze większa, niż w całym społeczeństwie

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/na-ukrainie-narasta-frustracja-i-niech%C4%99%C4%87-do-centralnych-w%C5%82adz-w-armii-jeszcze-wi%C4%99ksza-n...

Na Ukrainie władza jest w gorszym stanie niż w faszystowskich Niemcy , tylko patrzeć jak armia Ukrainy odwróci lufy w innym kierunku , bo widzi , ze Rząd na Ukrainie chcą armię - naród  zgładzić , bo te rządy reprezentuje interesy korporacji zachodnich a nie narodu Ukraińskiego ;

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu

Portret użytkownika spokoluz

GPS jest pod kuratelą jułesej

GPS jest pod kuratelą jułesej army i oni mogą se ją kontrolowac jak chcą a w czasie konfliktu mogą gps wyłączyć z wykorzystania komercyjnego.

Niedokładność gps wykonuje sie po to aby ukryć ruchy obiektów jułesej army przed sojusznikami i operatorami komercyjnymim aby co niektóre wścibskie gały pewnych rzeczy nie widziały.

Oczywiście wszystkiemu winne są onuce kacapskie srające do wiader i gównem zakłócają działanie gps no ale to na oddzielny rozdział.

Najlepsze teraz - cyt. Jeśli zakłócanie sygnału GPS stanie się regularnym zjawiskiem, rządy i przedsiębiorstwa mogą zdecydować się na ograniczenie wykorzystania GPS na rzecz metod tradycyjnych, co byłoby bezpieczniejsze, ale mniej efektywne

Na rzecz jakich metod tradycyjnych !? A którzy z młodego pokolenia mają doświadczenie i perfekcję wyznaczania kierunków , pracy z mapami i kompasem ?  Przecież jak jebnie gps to armia leży i kwiczy .

To kierowcy transportu ciężarowego będą musieli poruszać się za pomocą map i na szczęście mają CB-radia - lepsze niż gps , gdyż dane lokalne są aktualizowane na bieżąco i CB potrafi coś czego nie potrafi GPS - wytłumaczy jak dojechać objazdem , gdzie remonty , gdzie pały stały , gdzie jest kolizja  czy wypadek i blokada ruchu, czy jest nowa ulica czy droga i jak dojechać pod konkretną barmę głosowo i na koniec pożyczy ci  SZEROKIEJ DROGI czy szerokości i przyczepności.

Najlepszą i niedościgniona zaletą CB-radia nad gps jest bardzo dokładne lokalizowanie pałowni z grupy po polsku zwanej SPEED - CB powie jaka marka auta , jaki kolor , w jakim kierunku się porusza oraz numer rejestracyjny - i wszystko na żywo w czasie rzeczywistym z natychmiastową aktualizacją danych.

Jedynie szweje z marynarki wojennej mają opanowaną pracę z mapami jeśli oczywiście wyznaczają kursy na mapach ręcznie a potem jedynie  potwierdzają swoje wyliczenia na gps.

Ale artykuł jest nasmarowany poprawnie politycznie i jest tylko i wyłącznie winne wiadro onucowe.

 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

Dałem Ci "+" za ogólny wyraz

Dałem Ci "+" za ogólny wyraz wpisu, ale kolumny hamerykańskie przemieszczają sie w Polsce pociągami oraz autostradami (widziałem wielokrotnie), a to mając satelitę szpiegowskiego i Glonas jest widoczne jak na dłoni. Gdyby to zadziało się na południowym wschodzie Polski sądziłbym, że Rosja zakłuca sygnał GPS, z którego korzystają chińskie komercyjne drony wykorzystywane przez Ukraine do zrzucania granatów. Tutaj zakres zakłuceń (Polska, to zapewne tylko fragment) wskazuje na morze Bałtyckie. Z militarnego punktu widzenia, nie widzę sensu, raczej propagandowy; jak zauwazyłeś, marynarze są jeszcze wyszkoleni po staremu i mapa i kompas jest na kazdym statku, ale sekstansu zapewne już nie znają. Rosja mogła to zrobić, aby wystraszyć NATO na Bałtyku, albo USA mogła to zrobić, aby wystraszyć obywateli NATO zwalając winę na Rosję. Za mało danych wejściowych, aby dać odpowiedź, a życie pisze najlepsze scenariusze i może okazać się, że że to jakiś oficer w tajnej bazie bzykał podwładnego na pulpicie zarządzającym i jakieś guziczki w napięciu zwieraczy powciskali..

P.S.

ku uzupełnieniu; mapa jest podzielona na hektagony, grałem kiedyś w wiele gier strategicznych i tak mapa była poszatkowana, aby każda jednostka miała 6 możliwości ruchu. Kolejną sprawą jest działanie prawie, że punktowe.. a "niby" satelita tak nie działa, a to by potwierdzało, że wspierają się masztami telefonii komórkowej. To jakoś nazywa się, nie pamietam, ale miałem nawigację w telefonie nie mając GPS za pomocą masztów telefonicznych GSM.

Te wszystkie satelity jak i starlinki latają pod kopułą, wmawiają nam, że Kosmos podbili, a nawet kopuły nie przebili, z tego powodu są filmy tworzone w studiu oraz grafiki komputerowe "potwierdzające" lądowanie na Księżycu, czy na Marsie. To jest ogromna pompa ssąca pieniądze podatników do właściwych kieszeni. Ja ucząc się informatyki w szkole informatycznej na początku 2000 roku miałem wykładowczynie, które programowały maszyny cyfrowe, ze starej technologii, ale musiały dotrwać do emerytury. Ja miałem wtedy Nokia 3310, a jej mozliości były większe od komputera taśmowego wielkości szafy, mój obecny srajfon, to możliwości obliczeniowe komputera w tamtych czasach wielkości budynku. Wtedy nie mogli komputera wielkości budynku włożyć do rakiety, a teraz nie potrafią ze srajfonem polecieć, a nawet Musk poległ :))))))))))))

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj