Czy Rosja i Chiny rozwijają własną broń klimatyczną?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Chińscy naukowcy poinformowali, że wraz z Rosjanami wspólnie pracują nad projektem jonizacji atmosfery ziemskiej do celów badań naukowych. Podobne eksperymenty od dawna przeprowadzają na Alasce Amerykanie w kompleksie antenowym znanym jako HAARP. Czy ma to jakiś związek z planami budowy broni klimatycznej?

 

Oba azjatyckie kraje podają, że przeprowadzono eksperymenty z podgrzewaniem górnej części atmosfery ziemskiej na wysokości 500 kilometrów. Mimo, że oficjalnie to badania naukowe wiadomo, że projekt może być również wykorzystywane do celów wojskowych. Chodzi o możliwość spychania z kursu rakiet balistycznych, które zmieniałyby swą trajektorie wypchnięte przez fragmenty atmosfery podgrzane za pomocą anten nadawczych. 

Kompleks badania jonosfery Sura w Rosji - źródło: wikipedia

Doświadczenia przeprowadzono przy użyciu rosyjskiego kompleksu radiowego Sura, przeznaczonego do badania jonosfery. Obiekt przypominający osławiony HAARP  znajduje się w pobliżu miasta Wasilsursk, 150 kilometrów od Niżnego Nowogrodu. Testy przeprowadzono 7 czerwca w atmosferze w europejskiej części Rosji.

Statek kosmiczny Zhangheng-1 (CSES 1)

Zaburzenia jonosfery tam wywołane badał potem chiński pojazd kosmiczny Zhangheng-1 (CSES 1), przeznaczony do monitorowania pól elektromagnetycznych w atmosferze. Według chińskich uczonych, nawet słaba wiązka fal radiowych może powodować zauważalne zaburzenia w jonosferze. Podobne zjawisko można zaobserwować przed trzęsienia ziemi, co sprawia, Zhangheng-1 nadaje się do przewidywania katastrof naturalnych. 

W sieci jest wiele doniesień, że HAARP nie jest tylko tym czym wydaje się oficjalnie, czyli ośrodkiem badawczym jonosfery, bo możliwości jakie daje pozwalają na manipulowanie pogodą a nawet na wywoływanie trzęsień ziemi. Oczywiście jest to klasyfikowane jako teorie spiskowe, ale faktem jest, że badania nad jonosferą z jakiegoś powodu bardzo zainteresowały inne mocarstwa. Obecnie Chiny budują na Morzu Południowochińskim wielką stację z antenami do manipulacji tą warstwą atmosfery. Będzie to pierwszy chiński odpowiednik rosyjskiej stacji Sura i amerykańskiego HAARP, który będzie mógł służyć do jonizacji atmosfery. 

Chińscy naukowcy oficjalnie stwierdzili , że nie widzą możliwości wykorzystania wyników eksperymentu do celów wojskowych, ale potem i tak przyznali, że przynajmniej teoretycznie, powstałe na skutek działania takich systemów zaburzenia w jonosferze mogą zakłócić łączność satelitarną potencjalnemu wrogowi. Badania w zakresie militarnego wykorzystania technologii manipulacji jonosferą zapewne będą dalej prowadzone osobno w USA, Rosji i w Chinach.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Nie dziwne, że "wielka stacja

Nie dziwne, że "wielka stacja" będzie na Morzu Południowochińskim. Tam pod dnem mają jakieś duże pokłady metali ziem rzadkich. I żeby tam się nikt niepowołany nie kręcił, to mu burzę jeps ! Jak Wielka Armada Hiszpańska, co płynęła nakopać angolom, roku łońskiego nie pamiętam. Tylko wtedy podejrzany był Demiurg ( jehowa mu było, czy jakoś tak ), a teraz przynajmniej wiadomo, co za ch.j wodę mąci.

Portret użytkownika Alojzy

Nie, na pewno nie. Ludzkość

Nie, na pewno nie. Ludzkość jest przecież tak odpowiedzialna i rozwinięta, że wszelkie podejrzenia o wykorzystywanie klimatu dla szkodzenia i zabijania innych są po prostu śmieszne. A jeśli dodać do tego, że wszyscy żyją na jednej planecie i doświadczą tego samego co przygotowali dla innych to takie podejrzenia stają się już zupełnie absurdalne. Przecież homo cośtam, korona stworzenia, dzieło boga, szczyt ewolucji, uduchowione ich mać istoty co to w kosmos wysyłają dyski z "piękną" muzyką  - jeden z najbardziej obrzydliwych sposobów na zwabienie kogoś, kogo można potem wydymać i ogołocić, tylko że nawet na Ziemi już przestał działać jak kiedyś Biggrin

Portret użytkownika piotrek

Bronie klimatyczne

Bronie klimatyczne wykorzystują zarówno Amerykanie jak i Rosjanie od 1968 roku wtedy były pierwsze spektakularne akcje w atmosferze w celach militarnych i politycznych. USA wykorzystywała to głównie w działaniach wojennych już w Witnamie. Rosyjski Woodpecker nazwany przez amatorów radiowych z USA i Kanady to sekwencja sygnałów od 100kHz do 30MHz do sterowania antenami DUGA zwanymi radarami OHR do sterownaia pogodą. Anteny DUGA mogły być zasialne tylko z elektrowni jądrowych ze względu na moc działania w atmosferze nawet na 10 tyś km praktycznie wokół całej planety. W maju 2010 roku Rosja spowodowała powódź w Polsce tymi urządzeniami tuż przed 9 maja defiladą w Rosji - zatryzmali kilka burozwych frontów atmosferycznych nad Polską skutkiem była powódź i ogromne straty materialne. 4 lata temu mieliśmy suszę w Polsce i testowanie wytyrzmałości polskich elektrowni ze wzgledu na brak wody do chłodzenia takie zebiranie dancyh przed wojną. Rosja regularnie ściąga od 40 lat i coraz skuteczniej ze względu na posiadanie bardzo wyspecjalizowanego sprzętu izotopowo laserowego zamontowanego również na łodziach pdowodnych (reaktory jądrowe) ogromne ilości chłodnych frontów atmosferycznych znad Arktyki na Kanadę a obcenie skutecznie od 4 zim na USA jak również okresowo na Polskę i Europę przymrażajac nas w ten spsób a GAZPROM ma ogromne dochody w sprzedaży gazu. Znów w marcu będą chcieli podgonić mrozy jak rok temu żeby z dobrym zyskiem zamknąć rok grzewczy. Tzw. wyż rosyjski to iluzja tworzona od 40 lat przez Rosjan. Cywilizacja w urządzeniach jakie posiadają conajmniej 3 strony mocarzy świata jest już 500-1000 lat do przodu ! Gdyby była w naszych rękach nie musielibyśmy już tak siermiężnie pracować, spłacać kredyty itd...!!! Obecne życie na Zemi to nowoczesny Aushwitz z różnymi strefami jak dawniej, my jesteśmy w tej znanej z przeszłości jako żydwosko rosyjska najbiedniejasza i najbardziej doświadczana. Czarny humor ; Orły Górskiego wygrały walkowerem Mistrzostwo Świata w piłce nożnej 1974 roku ponieważ niemcy zastosowali inżynierię pogodową w postaci ulewnego deszczu który zalał boisko !!! Obudźcie się kochani bo ONI się już z nas śmieją, że na te opanowane przez nich od dziesięcioleci numery jeszcze się nabieramy !  

       

Skomentuj