Czy przez COVID-19 może nas czekać wybór nowego papieża?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Media informują dziś o lokatorach Domu Świętej Marty zakażonych koronawirusem. Problem w tym, że w tym samym budynku mieszka papież Franciszek. Franciszek jest obecnie pod nadzorem epidemiologicznym. Rzecznik Watykanu nie wypowiada się na razie na temat stanu zdrowia papieża.

 

Gdyby jednak doszło do zakażenia koronawirusem, przywódca Stolicy Apostolskiej byłby w ogromnym niebezpieczeństwie. W tym roku kończy bowiem 84 lata i zdecydowanie jest w grupie najwyższego ryzyka.W takiej sytuacji pod znakiem zapytania stałby dalszy pontyfikat papieża. Nie jest więc wykluczone, że kardynałowie będą musieli odbyć najdziwniejsze konklawe w historii i wybrać nowego papieża, który według przepowiedni ma być już ostatnią głową Kościoła.

 

Według badaczy treść przepowiedni Malachiasza jest niepełna. Między Benedyktem XVI a „Piotrem Rzymianinem” ma być jeszcze jeden papież, tzw. „Caput Negrum” - czyli „czarny władca”. Wielu ludzi kojarzy to z tym, że wybór miałby paść na osobę czarnoskórą. Ale jak wiadomo, Franciszek jest jezuitą, a generała jezuitów nazywa się właśnie „czarnym papieżem”. Zatem opis ten w dość klarowny sposób pasuje do Franciszka.

 

Oznaczałoby to, że dopiero po Franciszku papieżem zostanie „Petrus Romanus”. Jan XXIII przepowiadał, że Sąd Ostateczny nastąpi „w roku 2000 plus wiek Chrystusa”. Jezus żył 33 lata, więc teoretycznie byłby to rok 2033. Jednak Benedykt XVI w swojej trzeciej książce na temat Jezusa napisał, że mylimy się co do daty jego narodzin. Nie był to rok „0”, od którego liczymy „naszą erę”, ponieważ Jezus urodził się „6-7 lat wcześniej”. Jeśli tak, to od 2033 trzeba odjąć 6-7 lat. Wychodzi więc albo rok 2027, zbieżny z przepowiednią Malachiasza albo 2026, co w sumie niewiele zmienia w kontekście bliskości tego wydarzenia.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Frańciszek ostatnio prosił na

Frańciszek ostatnio prosił na audencji Polaków żeby się za niego modlili ! Patrząc tak z miłosierdziem to oczywiście za papieża powinniśmy się modlić ! Jak za kogo to za niego trzeba się modlić, bo Bóg jest miłosierny ! Ale i za Polaków trzeba się modlić ! Niech nas ma w swojej opiece Zbawiciel Jezus Chrystus i Maryja Dziewica ale i Duch Świety ! Ważne są modlitwy katolickie bo one mają moc !!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Wdor

Stary i znowu ta pycha

Stary i znowu ta pycha wychodzi z Ciebie , dla mnie każda modlitwa jest ważna jeżeli tworzy dobrą energię bo tym jest modlitwa. A nie że Boga a jest ok a Boga b nie. Bo jest jedno źródło, absolut czy też Bóg.

Dlatego jak ktoś mi mówi że się za mnie modli to mogę mu podziękować i tyle

Portret użytkownika Takitam

Generalnie z papieżem

Generalnie z papieżem Franciszkiem sprawa jest o tyle niejasna, że podobno papież Benedykt XVI nie przekazał mu pierścienia papieskiego który jest atrybutem władzy papieskiej. Formalnie więc Benedykt XVI jest właściwie i formalnie nadal papieżem, a Franciszek jest biskupem Rzymu. Nie jest to moje zdanie - nie jestem znawcą prawa kościelnego, ale parę razy słyszałem już takie twierdzenia. Po wyborze nowego papieża byłoby trzech takich dostojników?. Nieźle pokręcona jest ta cała sytuacja...

Portret użytkownika Mojeimię44

Tu macie jeden film i drugi w

Tu macie jeden film i drugi w odpowiedzi. Spójrzcie co ci redaktorzy mówią. Każdy kto umrze na jakąkolwiek inną chorobę niż covid 19 jest rejestrowany, że umarł na covid gdy tylko wykaże się że covid był w jego organiźmie. Rozumiecie? Wprost wam mówią, że to wała a niektórzy jeszcze w to wierzą. Zgonów rzeczywistych na covid jest mniej niż na grypę a reszta to zgony w wyniku innych chorób.  

https://mobile.twitter.com/Mateusz81811322/status/1317026198002741249

Więc zadaje jeszcze raz bardzo ważne pytanie. Czy wolicie się leczyć jak pół Azji wschodniej citrus medica sarcodactylis czy czekacie na szczepionki modyfikujące wasze mRNA? To drugie spowoduje, że będziecie odszczepieńcami a co to znaczy odszczepieniec możecie poczytać. 

w co wierzycie w owoc życia czy masowego rzeźnika?

 A teraz coś z newsu. Poczytajcie co mówi Trump.

 „Mamy najpotężniejszą broń, jaką kiedykolwiek wyprodukowano w jednym kraju. <...> Rosja, Chiny, Korea Północna i wszystkie inne państwa świata zazdroszczą nam. Mamy nadzieję, że nigdy jej nie użyjemy, ale zbudujemy świat z pozycji siły” - powiedział Trump.

Już nam tłumaczy, że czeka nas przemoc a być może i wojna jak wygra wybory. Nowy świat i nową normalność będzie budował siłą. Hura!- krzyczą miliony! Więcej czadu!

https://youtu.be/DwRF5liTGB4

Test pozytywny. Magister na kolana i módl się by Liban nie był tylko jednorazowym testem a żeby precyzyjnie szatany namierzały większe miasta w Iranie i w ciągu paru tygodni dokonał dzieła odnowy tego biednego kraju a napewno będzie bogatrzy Mur

Moje posty mają charakter karykaturalny i artystyczny. 

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Wydaje mi się, że w

Wydaje mi się, że w najbliższej przyszłości nie czeka nas konklawe. Pewnie papież siedzi obecnie w jednej ze swoich komnat i zastanawia się, jakimi kontrowersyjnymi poglądami może ludzi zaszokować.

Portret użytkownika i po co patrzysz

niestety większość

niestety większość przyziemnych ciągnie na dno świadomych swoim poczuciem dorosłości, a wszelkie oznaki tego, o czym mówisz, traktują z góry. Dla tego dziadostwa najwyższą wartością jest praca, (ale nie nad sobą, tylko dla świata i z destrukcyjnym skutkiem dla natury), kult intelektu ponad sercem i romantycznością, ignorancja wszystkiego, co niewidzialne i niepotwierdzone przez jajogłowych to dzisiejsze społeczeństwo w przeważającej ilości.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

 __________________

 

Strony

Skomentuj