Czy przed wyborami, Izrael może wypowiedzieć wojnę Syrii?

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Diariocritico de Venezuela/CC BY 2.0

Syria może wkrótce paść ofiarą agresji ze strony Izraela. Tym razem nie chodzi jednak o obecność irańskich wojsk w Syrii. Wojna może wybuchnąć z powodu sytuacji wewnętrznej Izraela, a konkretniej – z powodu wyborów parlamentarnych.

 

Pod koniec grudnia, premier Benjamin Netanjahu rozwiązał parlament i zarządził przedterminowe wybory, które odbędą się już 9 kwietnia. Było to spowodowane problemami wewnętrznymi w koalicji rządzącej. Jednak Netanjahu nie może mieć tej pewności, że on i jego partia Likud osiągną zwycięstwo.

 

Aktualnie urzędujący premier zmaga się z poważnymi zarzutami o korupcję. Benjamin Netanjahu twierdzi, że jego przeciwnicy polityczni chcą go wyeliminować z życia politycznego i wsadzić do więzienia.

Specjaliści ds. Bliskiego Wschodu wskazują, że Syria i jej sojusznicy zdają sobie sprawę z tego problemu i przygotowują się do ewentualnego starcia. Jeśli Benjamin Netanjahu nie będzie pewny co do swojego zwycięstwa w wyborach, będzie mógł wypowiedzieć wojnę Syrii. Poważny konflikt zbrojny mógłby przesunąć wybory w Izraelu, ale nie wyeliminowałby w całości problemów premiera.

 

Warto dodać, że Stany Zjednoczone niespodziewanie przerzuciły system antybalistyczny THAAD do południowego Izraela z zamiarem przeprowadzenia ćwiczeń wojskowych, które potrwają dokładnie miesiąc. Wygląda więc na to, że scenariusz wojny Izraela z Syrią, który miałby tymczasowo uratować pozycję „Bibiego”, jest całkiem realny.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Aktualnie urzędujący premier

Aktualnie urzędujący premier zmaga się z poważnymi zarzutami o korupcję. Benjamin Netanjahu twierdzi, że jego przeciwnicy polityczni chcą go wyeliminować z życia politycznego i wsadzić do więzienia.

Jak to wygodnie być politykiem i wszystkie prześladowania za własne przekręty i nieuczciwość cedować i przykrywać przeciwnikami politycznymi. 

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Nowe wieści z Izraela: 

Nowe wieści z Izraela:  Izrael eliminuje partie palestyńskie z wyborów parlamentarnych. Jednocześnie komisja zatwierdziła listę nowego ugrupowania politycznego o nazwie Siła Żydowska, sojusznika Netanjahu. Siła Żydowska składa się z uczniów amerykańskiego rabina Meira Kahane, którego ekstremistyczne ugrupowanie nawet w USA uznano za „terrorystyczne“ i „skrajnie rasistowskie“. Kahane domagał się zabicia wszystkich gojów mieszkających w Izraelu lub ich „transferu“ za granicę. Komisja pozwoliła na udział w wyborach szefa Żydowskiej Siły Michaela Ben-Ariego, mimo oskarżeń o nawoływanie do pogromów na ludności arabskiej i „skrajny rasizm“, które wysunął prokurator generalny Izraela, przeciwny jego kandydaturze.

Portret użytkownika mirmił

Każdy każdemu może w dowolnym

Każdy każdemu może w dowolnym momencie wypowiedziec wojnę , tylko po co ? Czy naprawdę izaraelczycy niecierpią syryjczyków lub odwrotnie ? Nie wydaje mnie się ... Jak zawsze winni są politykierzy (!) a prosto mówiąc podrzegacze wojenni ! Dziwię się ludziom ,że zamiast kierować się własnym rozumem dają się napuścić jedni na drugich , a przecież wystarczyłoby pizdnąć w łeb kamieniem jednego z drugim namawiajacego do wojny i zajać się tym co dobre dla wszystkich.

Portret użytkownika MDG

Potęga WszechIzraela jest

Potęga WszechIzraela jest ogromna. To wszechpaństwo jeszcze nigdy nie zostało pokonane, a dzięki wsparciu WszechAmeryki, WszechIzrael pokonał każdego agresora, który na niego napadł.

Cała WszechUnia, WszechAmeryka oraz niemalże wszyscy mieszkańcy Ziemi stoją murem za WszechIzraelem i ich walką ku pokojowi, dobrobytowi i miłości przeciwko hordom barbarzyńców zwanych kacapami i arabami. Obowiązkiem każdego prawdziwego Polaka jest wspomóc WszechIzrael w osiągnięciu jego celów.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Hehehehehe! Przeszedłeś dziś

Hehehehehe! Przeszedłeś dziś samego siebie. W pierwszej chwili pomyślałem, że uderzyłeś się o klamkę w drzwiach, ale przypomniałem sobie, że takowych nie ma w waszym zakładzie, hehehehehe! We wszystkich wszech-psychiatrykach klamki nie są w użyciu, więc skąd takie pogorszenie twojego stanu? Hehehehehe! 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj