Czy przed wyborami, Izrael może wypowiedzieć wojnę Syrii?

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Diariocritico de Venezuela/CC BY 2.0

Syria może wkrótce paść ofiarą agresji ze strony Izraela. Tym razem nie chodzi jednak o obecność irańskich wojsk w Syrii. Wojna może wybuchnąć z powodu sytuacji wewnętrznej Izraela, a konkretniej – z powodu wyborów parlamentarnych.

 

Pod koniec grudnia, premier Benjamin Netanjahu rozwiązał parlament i zarządził przedterminowe wybory, które odbędą się już 9 kwietnia. Było to spowodowane problemami wewnętrznymi w koalicji rządzącej. Jednak Netanjahu nie może mieć tej pewności, że on i jego partia Likud osiągną zwycięstwo.

 

Aktualnie urzędujący premier zmaga się z poważnymi zarzutami o korupcję. Benjamin Netanjahu twierdzi, że jego przeciwnicy polityczni chcą go wyeliminować z życia politycznego i wsadzić do więzienia.

Specjaliści ds. Bliskiego Wschodu wskazują, że Syria i jej sojusznicy zdają sobie sprawę z tego problemu i przygotowują się do ewentualnego starcia. Jeśli Benjamin Netanjahu nie będzie pewny co do swojego zwycięstwa w wyborach, będzie mógł wypowiedzieć wojnę Syrii. Poważny konflikt zbrojny mógłby przesunąć wybory w Izraelu, ale nie wyeliminowałby w całości problemów premiera.

 

Warto dodać, że Stany Zjednoczone niespodziewanie przerzuciły system antybalistyczny THAAD do południowego Izraela z zamiarem przeprowadzenia ćwiczeń wojskowych, które potrwają dokładnie miesiąc. Wygląda więc na to, że scenariusz wojny Izraela z Syrią, który miałby tymczasowo uratować pozycję „Bibiego”, jest całkiem realny.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Aktualnie urzędujący premier

Aktualnie urzędujący premier zmaga się z poważnymi zarzutami o korupcję. Benjamin Netanjahu twierdzi, że jego przeciwnicy polityczni chcą go wyeliminować z życia politycznego i wsadzić do więzienia.

Jak to wygodnie być politykiem i wszystkie prześladowania za własne przekręty i nieuczciwość cedować i przykrywać przeciwnikami politycznymi. 

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Nowe wieści z Izraela: 

Nowe wieści z Izraela:  Izrael eliminuje partie palestyńskie z wyborów parlamentarnych. Jednocześnie komisja zatwierdziła listę nowego ugrupowania politycznego o nazwie Siła Żydowska, sojusznika Netanjahu. Siła Żydowska składa się z uczniów amerykańskiego rabina Meira Kahane, którego ekstremistyczne ugrupowanie nawet w USA uznano za „terrorystyczne“ i „skrajnie rasistowskie“. Kahane domagał się zabicia wszystkich gojów mieszkających w Izraelu lub ich „transferu“ za granicę. Komisja pozwoliła na udział w wyborach szefa Żydowskiej Siły Michaela Ben-Ariego, mimo oskarżeń o nawoływanie do pogromów na ludności arabskiej i „skrajny rasizm“, które wysunął prokurator generalny Izraela, przeciwny jego kandydaturze.

Portret użytkownika mirmił

Każdy każdemu może w dowolnym

Każdy każdemu może w dowolnym momencie wypowiedziec wojnę , tylko po co ? Czy naprawdę izaraelczycy niecierpią syryjczyków lub odwrotnie ? Nie wydaje mnie się ... Jak zawsze winni są politykierzy (!) a prosto mówiąc podrzegacze wojenni ! Dziwię się ludziom ,że zamiast kierować się własnym rozumem dają się napuścić jedni na drugich , a przecież wystarczyłoby pizdnąć w łeb kamieniem jednego z drugim namawiajacego do wojny i zajać się tym co dobre dla wszystkich.

Portret użytkownika MDG

Potęga WszechIzraela jest

Potęga WszechIzraela jest ogromna. To wszechpaństwo jeszcze nigdy nie zostało pokonane, a dzięki wsparciu WszechAmeryki, WszechIzrael pokonał każdego agresora, który na niego napadł.

Cała WszechUnia, WszechAmeryka oraz niemalże wszyscy mieszkańcy Ziemi stoją murem za WszechIzraelem i ich walką ku pokojowi, dobrobytowi i miłości przeciwko hordom barbarzyńców zwanych kacapami i arabami. Obowiązkiem każdego prawdziwego Polaka jest wspomóc WszechIzrael w osiągnięciu jego celów.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Hehehehehe! Przeszedłeś dziś

Hehehehehe! Przeszedłeś dziś samego siebie. W pierwszej chwili pomyślałem, że uderzyłeś się o klamkę w drzwiach, ale przypomniałem sobie, że takowych nie ma w waszym zakładzie, hehehehehe! We wszystkich wszech-psychiatrykach klamki nie są w użyciu, więc skąd takie pogorszenie twojego stanu? Hehehehehe! 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika hyh

no zydopadlina trollu

no zydopadlina trollu chazarski masz okazje sie wypowiedziec cos na swe panstwo Izrael... Widac ze unikasz tematu jak diabel swieconej wody na razie tylko klamki i gumowe sciany poruszyles ... co mosiadz nie pozwala?

slaby ten suchar zydopadlina... stac was w Mosiadzu na wiecej...

Portret użytkownika U_P_Adlina

Widzę krzywonosy bander-ukrze

Widzę krzywonosy bander-ukrze, że nadal nie trzeźwiejesz i bełkoczesz od rzeczy, hehehehe! Nawet trudno skomentować te twoje bełkoty, bo uszkodzony gorzałą mikro ukro-móżdżek już ledwo działa, hehehehe! Skompromitowałeś sie już tyle razy krzywonosie, że aż dziw bierze, iż jeszcze ci mało, hehehehe! Ale taka natura pejsatego żyo-bander-ukra, hehehehe!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj