Czy Prezes Związku Ukraińców w Polsce grozi nam drugim Wołyniem?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Rozbiórka nielegalnego pomnika sławiącego UPA w podkarpackich Hruszowicach, wzbudziła wściekłość Ukraińców. Represje zapowiedział już ukraiński IPN, który zamierza zabronić poszukiwania kolejnych mogił Polaków zamordowanych na Wołyniu. Na dodatek prezesowi Związku Ukraińców w Polsce, Piotrowi Tymie wymsknęła się na Facebooku wypowiedź nosząca znamiona groźby powtórki zbrodni Wołyńskiej.

 

Polskojęzyczne media kształtują obraz Ukrainy jako bohaterskiego państwa walczącego z Rosją, a samych Ukraińców przedstawiają jako polskich przyjaciół. Rzeczywistość jednak wygląda inaczej, a Ukraińcy są względem nas raczej wrogo nastawieni. Co więcej nikt tam mnie ma poczucia winy za to co stało się w latach czterdziestych ubiegłego wieku, gdy we wschodnich polskich województwach wchodzących dzisiaj w skład Ukrainy, wymordowano bestialsko setki tysięcy kobiet, dzieci i mężczyzn, tylko za to, że byli Polakami.

 

Ukraińcy nie dość, że nie czuja za to winy jako naród, to jeszcze gloryfikują morderców i ludobójców. Powstają nowe pomniki, imieniem zbrodniarzy z OUN - UPA nazywa się szkoły i ulice. Przez długi czas polskie władze w ogóle na to nie reagowały. Brak było również reakcji na kolejne niszczenie polskich miejsc pamięci na dzisiejszej Ukrainie, a nawet po kolejnych atakach na polskie placówki dyplomatyczne. Jak mantrę powtarzano, że za wszystkim stoi Rosja, aby skłócić miłujące się narody. Jednak ostatnie wydarzenia pokazały jak jest naprawdę.

 

Polacy po prostu zdemontowali nielegalnie postawiony w 1994 roku pomnik UPA znajdujący się na naszym terytorium, na cmentarzu komunalnym w Hruszowicach koło Przemyśla. Decyzję o rozbiórce pomnika poparło polskie Ministerstwo Kultury, ale oczywiście oburzenie wyraziło ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, co tylko potwierdza, że kult zbrodniarzy jest tam sankcjonowany przez państwo.

 

Niektórzy Ukraińcy są oburzeni, a niektórzy, jak prezes Związku Ukraińców w Polsce, Piotr Tyma, pozwalają sobie nawet na pogróżki względem Polaków, które zostały przez niektórych odebrane jako groźbę kolejnej rzezi Wołyńskiej.

„Oczywiście zapomnieli czym skończył się polski triumf w 1938r. nad cerkwiami Chełmszczyzny.” napisał Tyma na portalu Facebook

Potem wpis został usunięty, ale wielu internautów uchwyciło go i wedle zasady, że gdy coś raz trafi do Internetu, to już nie znika, tak i ta hipotetyczna groźba przetrwała. Tyma jednocześnie zdradził się ze swoim myśleniem. Człowiek ten rzeczywiście uważa, że istnieje jakaś równowaga między tym jak z Ukraińcami postępowało na przestrzeni wieków państwo polskie i traktuje rzeź wołyńską jako odwet i usprawiedliwiony historycznie akt sprawiedliwości. 

To bardzo ważne, żeby sobie to uzmysłowić, bo prawdopodobnie tak myśli zdecydowana większość Ukraińców włącznie z dwoma milionami żyjącymi już w Polsce. To niesamowite, że Polska popełnia błąd Zachodu sprowadzając do siebie miliony obywateli obcego państwa, na dodatek nieprzyjaznych ich aktualnym mieszkańcom. To niemal identyczna sytuacja co we Francji z milionami islamistów.

 

Może jeszcze nie doczekaliśmy takich ekstremistów wśród naszych imigrantów, ale toczący się na wschodzie Ukrainy konflikt zbrojny z pewnością wygenerował odpowiednio dużo zwyrodnialców wśród wojskowych, którzy już zapewne niejedno dzięki tej wojnie widzieli i skoro pan Tyma ostrzega, to może jakiś batalion Azow czy Ajdar szykują się już do jakichś akcji na terenie naszego kraju. Ostatnie doniesienia o przypadkach szmuglowania do naszego kraju z Ukrainy broni, i to czasem nawet ciężkiej w postaci działka przeciwlotniczego, to w tym kontekście coś bardzo niepokojącego.

W sumie nawet gdyby do czegoś doszło, na przykład jakiegoś zamachu, ukraińskie służby mogą być pewne, że nasze władze od razu obwinią Rosję. To może nawet zachęcać do takich akcji. Jesteśmy trochę jak gotująca się żaba. Z dnia na dzień zorientowaliśmy się, że wszędzie dookoła nas są obcokrajowcy o śpiewnym akcencie, a gdy w czerwcu zostaną otworzone granice z UE i rozpocznie się era ruchu bezwizowego, możemy się spodziewać kolejnych milinów imigrantów i sytuacja zrobi się jeszcze groźniejsza. W erze wojen hybrydowych nie wolno zapominać o tym, że miliony obcych obywateli coraz bardziej nieprzyjaznego nam państwa sąsiedzkiego to poważny problem i realne ryzyko wojny.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika MichaelN

Bardzo dobrze, że rozebrali

Bardzo dobrze, że rozebrali ten pomnik, upamiętnający banderowskich zbrodniarzy, kolaborantów niemieckich. Ukraińcy nie są przyjaciółmi Polski, co widać po wydarzeniach z ostatnich lat. Niemcy przynajmiej wyrzekły się Hitlera, a przecież Bandera był jak Hitler, a nawet gorszy, bo Niemcy na ogół mordowali szybko i bezboleśnie.

Portret użytkownika Henryk2

Niech uważa ta Tymowska

Niech uważa ta Tymowska flanelka, żebysmy my Polacy im tutaj Wołynia nie zorganizowali. Poza tym jak im się w Polsce nie podoba to nie podoba to niech wyp...ją do siebie. Do raju jaki tam sobie stworzyli. Za dobrze pociotki ukraińskiech chazarów i zbrodniarzy mają w Polsce jak widać.

Portret użytkownika janprester

Kochani - idzie mi już 80-tka

Kochani - idzie mi już 80-tka i napiszę Wam parę słów tamtej strasznej historii. Wreszcie zaczynają się martwić  POLACY na tych ziemiach POLSKICH ,które fałszywy i podstępny ,, Stalin '' zabrał POLSCE i oddał w niewolę ukraińcom. Dziś na ziemi ,która spłynęła krwią dwustu tysięcy bestialsko  pomordowanych dzieci w kołyskach ,2-5 lat przybijanych ostrymi kołkami na ścianach domu ,na oczach matek,zarzynanych dziewczat ,chłopców, niewiast, braci,matek,ojców i staruszków-w sposoby niewyobrażalne dla żadnego,człowieka ,to mogły zrobić tylko potwory!!!!!  . Nie ma miejsca w człowieczej wyobrażni na tak bestialskie mordy!!! Oni w dalszym ciągu żywią tą nienawiść do ,,LACHÓW''. Nasi ,,mądrzy posłowie i politycy nie zdają sobie sprawy co to jest ta   ,,wolna ,somoistna Ukraina'' rzadzona przez nacjonalistów ukraińskich,którzy przewyższali w okrucieństwach najgorszych faszystów SS niemieckich.  Jest przysłowie stare ale mądre ,,TEN KTO MA KRÓTKĄ PAMIĘĆ,SŁABY ROZUM,I MIĘKKIE SERCE TEN BĘDZIE MIAŁ TWARDĄ  DU.. I CIĘZKI LOS '' ......   Polacy pochylmy głowy i wspomnijmy dziesiątki i dziesiątki tysięcy pomordowanych naszych krewnych ,bliskich i dalszych Rodaków przez bvestialskich banderowców ukraińskich w latach 1942-1947.   CHWAŁA DOWÓDCOM I ŻOŁNIEŻOM  27 DYWIZJI PIECHOTY  ARMII  KRAJOWEJ ,która bochatersko broniła swego Narodu na wschodnich ziemiach Polski.Chwała poległym w bojach i pomordowanym w niewoli  przez UPA.  Dawno,dawno był taki film - ,,Ogniomistrz Kaleń '' może jest on na You Tube -popatrzcie- warto.  Pamiętajcie w ukraińcu nie ma serca,honoru i litości -to sa bestie. Ojcowie i Stryjowie jak żyli to powtarzali często: ,,pamiętajcie dzieci nigdy nie miejcie ,,ukraińca za sąsiada lub przyjaciela - bo cię zamordują i cała rodzinę w środku nocy -w śnie.....!!!!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika ajwaj

Schemat ten sam od dziesiątek

Schemat ten sam od dziesiątek lat: bierzemy na cel jakiś kraj, znajdujemy w nim lub w jego okolicach najdziksze grupy które już dawno zostały spacyfikowane tak, że ludzie żyją o dawna w spokoju (a jak nie to sami je tworzymy na podstawie różnic np. religijnych) ... i ładujemy w tą grupę miliardy dolarów tak że rosnie w siłę zagrażającą rządom.
ussa z cia z premedytacją hodowało latami najdzikszych morderców: isis, alkaidę dzięki którym teraz mogą podpalać najrózniejsze kraje. Teraz wyhodowanie przesz usa (a włąściwie przez włąścicieli ussa) sksynów upańskich jest jednoznacznym wskaźnikiem jaki plan został przeznaczony dla Polski.
Jeżeli obecnie płacenie miliardów spadkobiercom morderców, jawnie dumnych z tych morderstw, nie jest zdradą za którą w dobrych czasach strzelano w łeb -  to cienko widzę następne miesiące/lata.
Iść na wojnę z chujami których karabiny są ufundowane także z moich podatków, a wyszkolenie przeprowadzone także przez polskich wojskowych - to przecież chuj strzela człowieka, że odpowiedzialni za to politycy jeszcze nie wiszą.

Portret użytkownika ACHILES

NALEŻY O TYM PRZYPOMINAĆ W

NALEŻY O TYM PRZYPOMINAĆ W NIESKOŃCZONOŚĆ WSZYSTKIM NAM PRAWDZIWYM POLAKOM, ŻE : 

Na południowym wschodzie Ukrainy ramię w ramię z armią rządową walczą bojówki neonazistowskie i skrajnie nacjonalistyczne – są to bojówki partii i organizacji, które kilka miesięcy temu odegrały znaczącą rolę na kijowskim „Euromajdanie”.

 

Po wystawionym (i wycofanym kolejnego dnia) ultimatum Prawego Sektora wobec prezydenta Poroszenki można zadać pytanie, na ile Kijów w ogóle panuje nad tymi bandami, i jak długo może być pewny wsparcia radykalnych bojowników, którzy jako ochotnicy wspierają armię rządową?

W okolicach Doniecka i Ługańska działają liczne bandy skrajnie nacjonalistycznych ugrupowań i partii. Walczą wspólnie z armią rządową przeciwko prorosyjskim powstańcom. W przeciwieństwie do sił regularnych, którym często brakuje woli walki i których morale jest wątpliwe (cały czas ciąży na nich oskarżenie, że są katami własnego narodu – a o wpływie tego oskarżenia na psychikę żołnierzy świadczą liczne dezercje i ucieczki za rosyjską granicę). Wśród ochotników z radykalnie nacjonalistycznych i neonazistowskich ugrupowań tego problemu nie ma. Oni są zdecydowani i przekonani, nienawidzą Rosjan i chcą wszelkimi środkami zwalczać „separatystów”. Tyle tylko, że są to właśnie organizacje nieobliczalne, odwołujące się do ideologii nazizmu, do tradycji III Rzeszy, Hitlera, walki u boku Wehrmachtu i ludobójstwa na Polakach.

Gdy Prawy Sektor – największa z radykalnie nacjonalistycznych partii politycznych Ukrainy – wystosował do prezydenta Poroszenki ultimatum, od razu fakt ten wykorzystała Rosja. Prawy Sektor zagroził, że jeśli w ciągu 48 godzin z aresztu nie zostaną zwolnieni wszyscy zatrzymani członkowie tej partii, jeśli z ministerstwa spraw wewnętrznych nie zostaną usunięte „siły antyukraińskie” i jeśli nie zostanie zwrócona „nielegalnie skonfiskowana broń” – wycofa swe pododdziały z terenu walk i rozpocznie zbrojny „marsz na Kijów” (także tu dopatrzeć się można jawnej aluzji do faszyzmu i nazizmu: marsz na Rzym w 1922 roku przeprowadził Mussolini, a w 1923 nieudany pucz monachijski Hitlera miał zapoczątkować marsz na Berlin).

Podczas rozmów w Berlinie minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Ławrow zarzucił stronie ukraińskiej, że nie kontroluje zarówno walczących na południowym wschodzie bojówek neonazistowskich, jak i batalionów finansowanych przez ukraińskich oligarchów.
Po stronie sił rządowych nowych ukraińskich władz walczą: bataliony „Azow” i „Donbas”, grupy Prawego Sektora i ukraińska Gwardia Narodowa, także w dużej mierze złożona z członków Prawego Sektora. Członkowie tych grup określają się jako „ukraińscy patrioci”, a powstańcy i Rosja nazywają ich neofaszystami i neonazistami. Dlaczego?

Batalion „Azow” .......

Źródło: http://www.mysl-polska.pl/node/190

naprawdę zalecam przeczytać CAŁOŚĆ :

http://macgregor.neon24.pl/post/112137,michal-soska-prawy-sektor-donbas-i-azow

zło to zło i ZAWSZE NALEŻY JE PIETNOWAĆ !!!!

Portret użytkownika tteis77

„Oczywiście zapomnieli czym

„Oczywiście zapomnieli czym skończył się polski triumf w 1938r. nad cerkwiami Chełmszczyzny.” napisał Tyma na portalu Facebook" TO znaczy że co, ONI DOBRZE WIEDZĄ CO ZROBILI, I ROBIĄ POLAKÓW ZA DEBILA? ŻE TEGO NIE ZROBILI ?

Strony

Skomentuj